ceny na allegro

mastah

New member
Czesc

wiecie moze dlaczego ceny niektorych sprzetow na allegro sa az o tyle nizsze np. chcialbym kupic aplituner yamahy 459 i tam znalazlem go juz za 950zl, w sklepie int. 1299 a w sklepie normalnym 1500, bezpiecznie jest tam kupowac?
jak jest z gwarancja? slyszalem ze nie ma w nich polskiej instrukcji, a mozna ja pozniej jakos zdobyc?

pzdr.
 

Yuiren

New member
Sprzet na Allegro w wiekszosci jest z niemiec, wiele firm daje swoja gwarancje i wiem ze z tymi dluzej istniejacymi niema zadnych problemow. Niewiem czy to jest bezprawne postepowanie ale napewno tansze.
 

Mareq

New member
Powiem tak, jak nic sie nie popsuje przez czas gwarancji to jestes do przodu o niezla kaske i nerwy, ale trzeba pamietac te ta oszczednosc jest obarczona pewnym ryzykiem, im wieksza roznica cenowa tym ryzyko jest wieksze - wiadomo. Dlatego warto brac takie wysrodkowane oferty od pewnych sprzedawcow z allegro. Ja osobiscie kupilem juz mase rzeczy i jak na razie nic sie nie popsulo (LCD,DVD, Amp. , sub, glosniki Yamaha - za ponad 10 tys) no i nawet jak by cos nawalilo i byl problem z gwarancja to ja jestem okolo 3 tys . do przodu wiec mam z czego pokryc ew. koszta. Mysle ze warto 'zaryzykowac' zakupy na allegro - to moja opinia.
 

masaj007

New member
Zdecydowanie jestem przeciwny allegro.
Wolę kupić w salonie audio gdzie doradzą i na pewno dadzą jakiś upust cenoy. Nie patrzecie na ceny w internecie ale negocjujcie to podstawa. Coś się może popusuć i wtedy jest się miesiać bez sprzętu. To ja wolę zapłacić trochę więcej za bezproblemową polską gwarancję
 

Goliat

New member
Bez reklam
mastah napisał:
Czesc

wiecie moze dlaczego ceny niektorych sprzetow na allegro sa az o tyle nizsze np. chcialbym kupic aplituner yamahy 459 i tam znalazlem go juz za 950zl, w sklepie int. 1299 a w sklepie normalnym 1500, bezpiecznie jest tam kupowac?
jak jest z gwarancja? slyszalem ze nie ma w nich polskiej instrukcji, a mozna ja pozniej jakos zdobyc?

pzdr.
To stary temat różnica polega na tym że na "zachodzie" marża sklepu jest na poziomie 40-45% od ceny zalecanej przez producenta a tym samym marża producenta jest minimalna (chodzi o to że w większości przypadków dystrybutorem jest przedstawicielstwo koncernu :) )
A w naszym super mocarstwie :p dystrybucją zajmują się firmy,spółki itp... nie miejące nic wspólnego z danym koncernem (umowa o wyłączności itp..)
Jedynym wyjątkiem są duże koncerny w rodzaju Sony,Panasonic które mają swoje przedstawicielstwa i potrafią powalczyć o klienta (przykład PV-60 Panasonica)
A Yamaha,Denon,NAD,HK,B&W itd... są dystrybuowane przez spółki które podkradają sobie przedstawicielstwa (wystarczy prześledzić ;) ) i tak to na końcu wychodzi :( (klient w większości przypadków jest nadal petentem)
Tyle że od jakiegoś czasu otwarto nam furtkę i co niektórzy jeszcze o tym nie wiedzą :rolleyes:
Pozdrawiam.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
w ten czy w inny sposób każdy jest kowalem własnego życia.
Wielu znajomych korzystało z allegro i jest zadowolonych ale kupują sprzęt niskiego ryzyka . Wiele osób jest nieszczęśliwych z powodu zakupionej np. elektroniki. Nie będę roztaczał zagrożeń i obrazów. Ale zakup powinien być dokonywany z radością i bezpieczeństwem transakcji do końca.
Szczeglnie modele , które chciałoby się wymienić w razie gdy coś nam nie pasuje.Zapytaj też na allegro jak wyglada wymiana sprzętu na drodze Handlowej ?
pozdrawiam
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jest jeszcze jedna rzecz, o której mało kto pamięta. Na sprzęt wywożony z Niemiec obowiązuje zwrot niemieckiego podatku VAT. Jednocześnie prywatny importer unika płacenia polskiego VAT-u przy sprowadzeniu go do Polski. Ma to niebagatelny wpływ na cenę. Na towary dystrybuowane w Polsce obowiązuje 22% VAT-u.

ArtS :)
 

Goliat

New member
Bez reklam
ArtS007 napisał:
Jest jeszcze jedna rzecz, o której mało kto pamięta. Na sprzęt wywożony z Niemiec obowiązuje zwrot niemieckiego podatku VAT. Jednocześnie prywatny importer unika płacenia polskiego VAT-u przy sprowadzeniu go do Polski. Ma to niebagatelny wpływ na cenę. Na towary dystrybuowane w Polsce obowiązuje 22% VAT-u.

ArtS :)
Czy kolega był zahibernowany?
Otóż 1 MAJA 2004 nasze Państwo wstąpiło do Unii Europejskiej a tym samym zostało zniesione cło (nie ma zwrotu podatku vat).
Różnica w vat a mwst (Niemiecki podatek od wartości dodanej) wynosi 6 (sześć) procent więc wystarczy kalkulatorek i porównanie cen ;)
Pełen obaw Pozdrawiam.
 
Do góry