ceny G10 i G20

jszczeci

New member
Witam,

Planuje zakup i widze, ze na dzien dzisiejszy (2 kwietnia 2010) ceny plazm Panasonica ksztaltuja sie dla mnie nieco niezrozumiale (zrodlo "najpopularniejszy serwis aukcyjny" i "jedna z popularniejszych porownywarek cenowych"):

......................G10......G20
TX-P42......3200......3100
TX-P46......3500......4300
TX-P50......5300......4700

Traktujac modele G20 jako "nowsze" spodziewalbym sie, ze beda drozsze, a tu wcale tak nie jest.
Zwlaszcza przy modelu 50calowym roznica jest dosc zadziwiajaca. Czy moze produkcja G10 juz zostala zakonczona, a maja one wciaz niezle opinie? Czy ktos moze mi to wyjasnic o co tu chodzi?
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
G10 jest już nie produkowany. G20 jest tańszy bo produkcja jego wychodzi taniej. Nie wiem nad czym się zastanawiasz? G20 ma wszystko o oczko lepsze niż starszy brat.
 

jszczeci

New member
Jakos mi sie nie chce wierzyc, ze dostepne sa starsze modele, ktore sa drozsze od nowych lepszych.
To wbrew prawom rynku, ale jak mowisz, ze g20 sa lepsze bez dwoch zdan, to chyba faktycznie nie ma sie nad czym zastanawiac...
 

cezaryece

Member
Niedawno wysłałem zapytania o aktualną cenę innego telewizora do kilku sklepów, w których ta cena była o 50% wyższa od najniższej w internecie. Jeśli juz ktoś odpowiedział, to w stylu "produkt niedostępny". Czyli to kwestia aktualizacji stron sklepów, na których czesto wiszą nieaktualne już dane, mimo że propduktu dawno juz w ofercie nie ma.
W tym wypadku moze byc podobnie...
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam,

Planuje zakup i widze, ze na dzien dzisiejszy (2 kwietnia 2010) ceny plazm Panasonica ksztaltuja sie dla mnie nieco niezrozumiale (zrodlo "najpopularniejszy serwis aukcyjny" i "jedna z popularniejszych porownywarek cenowych"):

......................G10......G20
TX-P42......3200......3100
TX-P46......3500......4300
TX-P50......5300......4700

Traktujac modele G20 jako "nowsze" spodziewalbym sie, ze beda drozsze, a tu wcale tak nie jest.
Zwlaszcza przy modelu 50calowym roznica jest dosc zadziwiajaca. Czy moze produkcja G10 juz zostala zakonczona, a maja one wciaz niezle opinie? Czy ktos moze mi to wyjasnic o co tu chodzi?
Z telewizorami zaczęło się dziać to co od lat dzieje się z komputerami. Nowsze - lepiej wyposażone i szybsze modele są zawsze tańsze niż podobne modele z poprzedniego roku. Jeśli jakiś sklep przetrzymał stary model na magazynie, to będzie miał spory problem z pozbyciem się go bez straty.
 

plejak

Banned
G20

Dzis oglądałem w mieszkaniu u sąsiada G20 - sygnał z z analogowej kablówki.Przykro mi stwierdzić ten fakt ale telewizor tragicznie radził sobie z sygnalem z kablówki i tylko ze względu na święta nie będę pisał na co mi się zbierało.Dać ponad 3 kawałki za 42 calowy pseudo telewizor - grzejący jak 200 watowy grzejnik ze słabą czernią ...bezcenne.Wesołych świąt.:-D
 

jarek70

New member
kolego czy ty umiesz czytać ? zobacz jaki jest temat ...nie nabijaj postów które nic nie wnoszą do tematu a swoje uwagi i tak nie mają znaczenia...w tym temacie.
 

plejak

Banned
kolego czy ty umiesz czytać ? zobacz jaki jest temat ...nie nabijaj postów które nic nie wnoszą do tematu a swoje uwagi i tak nie mają znaczenia...w tym temacie.
komuna wróciła? Cenzor?Temat jest o cenie .3200 zł kosztuje w sklepie internetowym.
Zejdż na ziemie chłopcze i Wesołych swiąt.Ten post duzo wnosi.Ostrzegam wszystkich przed kupnem tego telewizora.Zrozumiałeś?:popcorn:
 

grzegorz1981

New member
komuna wróciła? Cenzor?Temat jest o cenie .3200 zł kosztuje w sklepie internetowym.
Zejdż na ziemie chłopcze i Wesołych swiąt.Ten post duzo wnosi.Ostrzegam wszystkich przed kupnem tego telewizora.Zrozumiałeś?:popcorn:
Panowie nie czytajcie tych bzdur. To ten który wszędzie krytykuje plazmy w szczególności Panasa. Dla niego tylko LCD i LED-y. Człowieku weź już się schowaj z tymi swoimi wypocinami, idź się lecz.
A jeśli chodzi o ceny to fakt G20 (już za 3200 można nawet dostać) jest tańszy od G10, a to przecież dobrze.
 

slimak

New member
Bez reklam
Dzis oglądałem w mieszkaniu u sąsiada G20 - sygnał z z analogowej kablówki.Przykro mi stwierdzić ten fakt ale telewizor tragicznie radził sobie z sygnalem z kablówki i tylko ze względu na święta nie będę pisał na co mi się zbierało.Dać ponad 3 kawałki za 42 calowy pseudo telewizor - grzejący jak 200 watowy grzejnik ze słabą czernią ...bezcenne.Wesołych świąt.:-D

Google Tłumacz

Google Tłumacz

Google Tłumacz

Google Tłumacz

Google Tłumacz
 

slimak

New member
Bez reklam
Po co mu tłumaczyć jak on u sąsiada ten telewizor oglądał......:shock:

Ja mu nie tłumaczę, tylko umożliwiam innym ocenę słów plejaka.

Wracając do tematu. Mechanicznie i elektronicznie modele G10 i G20 są pod względem kosztów produkcji prawie identyczne, nawet USB, które G10 ma na płycie głównej i tylko nie jest wyprowadzone na zewnątrz. Ale panele do G20 są robione w nowych fabrykach, gdzie skrócono czas produkcji o 1/3.

A jak wiadomo czas to pieniądz. :)
 

Techno200

New member
Wracajac do tematu cen, zauwazylem pewna prawidlowosc. Tzn model g20 42calowy jest najdluzej z serii g na rynku, biorac cene fabryczna podana na stronie i najnizsza oferte na necie, wychodzi znizka wzgledem cennika rzedu 30%, starszy model g10, jest oferowany z dyskonetm -35%. jaki wniosek z tego? mnie interesuje 46 lub 50. patrzac na ceny 46 prawie osiagnela przywzoity poziom cenowy (4040zl) moze jeszcze spasc do okolo 3800-3900. 50 znowoz ciagle jest dosyc droga jej cena powinna wyniesc okolo 4400, teraz chodzi po okolo 4800-4900.

Podobnie jest z tego co zobaczylem z seria X, tam dyskont wynosi okolo 33%.
 

pruszków

New member
Plejak, czysta prawda. Sam jestem tylko za pdp, może jakies nawyższe modele lcd ale rzeczywiscie z analogowego sygnału jeszcze nikt nic dobrego nie uzyskał nawet na crt. Ktoś kto kupuje jakiegokolwiek płaskacza do analoga chyba za duzo sie nasłuchał jakie to super tv, a potem wielka rozpacz w domu.
Wesołych Swiąt.
 

Tomaszz

New member
Seria Z to stare telewizory- mialem na myśli to 52HX900(led dynamic full z 3D- nie edge led) Sony:
KDL-52HX900 (KDL52HX900) : Podstawowe informacje : Telewizory i zestawy kina domowego : Sony
myślę że dorównuje waszemu G20 Panasonica z tym ze 2 razy droższy niż odpowiednik 50 calowej plazmy.:|

Ale PO CO takie porównanie??? Chociaż w ten sposób podkreślasz tylko WIELKOŚĆ G20 i G10, skoro można je porównać do topowego modelu LCD SONY w dodatku 3D. Jestem w szoku. Nie zdawałem sobie sprawy, że ten TV jest taki dobry :twisted:
 

plejak

Banned
Only G20

Ale PO CO takie porównanie??? Chociaż w ten sposób podkreślasz tylko WIELKOŚĆ G20 i G10, skoro można je porównać do topowego modelu LCD SONY w dodatku 3D. Jestem w szoku. Nie zdawałem sobie sprawy, że ten TV jest taki dobry :twisted:
Sony(nawet full led) jest za słaby nawet w 3d.Wasz G20 to potęga jakości.Nie radzi sobie tylko ze słabym sygnalem ale w dobrych telewizorach to norma.Jak Sony wysiądzie kupię G20- to najlepszy telewizor świata za jedyne 4800 50 cali.Po co wydawać ponad 10 kawałków....
A jaką bajeczną ma czerń- ledy wysiadają.A że grzeje mieszkanie i pobiera sporo prądu to nieważne- liczy się tylko jakość obrazu - reszta bez znaczenia.:hmm:
 

motobartcompany

New member
Plejak kolejny raz bzdury wypisujesz.


Panasonic TX-P42G20

Power Consumption

Default [Normal] mode 133 watts* Calibrated [Professional] mode 172 watts Standby 1 watt
Źródło HDTV Test.

Teraz zapal 2 żarówki 100 watowe i zobacz czy ci ogrzeją mieszkanie. Dla przykładu Sony o 2 cale mniejszy Z5500 pobiera średnio 130 Wat.
 

mszary

New member
ja mialem podobny problem...
po pierwsze w ogole nie bralem pod uage plazmy a po drugie jak juz porownalem go w sklepie z lcd zaczalem szukac G10, ale przez to szukanie zaczalem tak "marudzic" na ceny w sklepach internetowych i ich dostepnosci e przeciagnelo sie to do marca 2010 i do premiery G20, przeczytalem o tej serii i zaczalem szukac G20 ale jak zobaczylem ze jest tansza niz G10 to juz w ogole zbaranialem...
ale w koncu kupiel 50 cali G20 i nie zaluje. Faktem natomiast jest to ze w dobie wszechobecnego internetu i zakupow internetowych jest masa sklepow z TV G20 a tak naprawde tylko niektore maja "tak naprawde dostepne" w ofercie.
 
Do góry