Ceny czystych płyt Blu-ray

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Ja przecież nie mówię że nie masz racji,wręcz podzielam Twoje zdanie :)
Chyba że nośniki już w ogóle wypadną z obiegu to wtedy takie VOD może będzie bardziej podrasowane......
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A wierzysz ze nosniki padna, bo mi jakos ciezko uwierzyc, z 5 lat temu slyszalem juz teksty jak to niby plyty cd juz mialy pasc i jak na razie dobrze sie czuja.... mam nadzieje ze za 5-6 lat beda tv w 4k juz w takiej normalnej cenie bo podejrzewam ze malo bedzie innych , bo materialow to i za tyle czasu bedzie tyle co pies naplakal...
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
4K to nie tylko rodzielczość, ale większa ilość klatek i większa kolorystyka, po następne filmy są krecone nawet te stare na około 8K więc 4K ze skanowanie to nie problem, nie rozumiem pisani, że filmy się kręcone jako Full HD jak to ktoś tu napisał.


Jeśli z 5K bo tak są krecone filmy to Full HD będzie bardzo dobrze wyglądało, lepiej niż kręcone w Full HD.


Do 4K wystarczy nośnik 50GB.
Z wejściem 4K może odchodzić 3D.


PO następne TV 4K są fajne do oglądania zdjęc jak i do kompa, wile prac na ekranie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
4K to nie tylko rodzielczość, ale większa ilość klatek i większa kolorystyka, po następne filmy są krecone nawet te stare na około 8K więc 4K ze skanowanie to nie problem, nie rozumiem pisani, że filmy się kręcone jako Full HD jak to ktoś tu napisał.


Jeśli z 5K bo tak są krecone filmy to Full HD będzie bardzo dobrze wyglądało, lepiej niż kręcone w Full HD.


Do 4K wystarczy nośnik 50GB.
Z wejściem 4K może odchodzić 3D.


PO następne TV 4K są fajne do oglądania zdjęc jak i do kompa, wile prac na ekranie.

Nie wiem jak to możliwe co napisales ze na 50 Gb zmieści się film nagrany w 4k i z obecnym dzwiekiem jaki obowiazuje. Ogladalem kiedys w necie filmik jak jeden z Panow z jakies firmy wypowiadal się i on twierdzil żeby nagrac film w calosci kamera 4k i w takim formacie dac go na plyte z dzwikiem np. dts hd MA to trzeba przynajmniej plyty o pojemności 100 Gb a najlepiej żeby była jeszcze wieksza, żeby bitrayte był jak najlepszy. Na pokazie tv sonego jak byłem tez jegomość od sonego twierdzil ze potrzeba znacznie większej plyty niż obecne...
Rozmawialem z jednym ze sprzedawcow plyt bluray wlasnie tych mastered 4k i ja ogladalem tez jeden z tych filmow około 10 min, ale ten Pan ogladal więcej i szalu nie ma jak to powiedział - bardziej to oczywiście widać w tv 4k , bo nie wiem czy wszyscy wiedza ze te filmy również można ogladac na tv full hd. Dlatego mowie ze to sa filmy ala 4k...
 

morfeo11

New member
http://www.spidersweb.pl/2013/10/filmy-dostosowane-jakosci-4k.html

"Trzeba pamiętać, że filmy promowane przez Sony nie są w natywnej rozdzielczości 4K, czyli 3840 na 2160 pikseli. To materiały na płytach Blu-ray z bardzo wysokim bitrate oraz zwiększoną gamą kolorystyczną. Filmy te były realizowane kamerami 4K lub kamerami analogowymi. Na potrzeby tych wydań zostały zdownscalowane do rozdzielczości Full HD podobnie jak inne wiodące produkcje."

Z ciekawostek film w formacie UHDTV wymaga około 350 GB/min (nieskompresowany). Po specjalnej kompresji bitrate wynosi 24 Gbit/s, 18 minut filmu zajmuje około 3,5 TB[3].
Konieczny jest więc zapis na specjalnym nośniku. Nośnikiem takim może być HVD (Holographic Versatile Disc – wielofunkcyjny dysk holograficzny; pojemność 3,9 TB) lub PCD (Protein-Coated Disc – dysk z warstwami białkowymi; 50 TB).
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Pozyjemy zobaczymy ale na pewno to jeszcze jest jakas niezla odleglosc zanim taki film prawdziwy pojawi sie w 4k i co wazne w jakiej cenie??? Bo jesli taki film bedzie kosztowal powiedzmy ze 200 zl to w takim kraju jak Polska zbyt takich filmow bedzie sporadyczny...
 
Do góry