Ceny czystych płyt Blu-ray

S

simon333

Guest
Witam !!!
Na dzisiejszy dzień czystą płytkę 25 Gb można kupić już za 3-4 zł.Natomiast te po 50 Gb kosztują o wiele drożej.Ich ceny w Polsce to około 20 zł.Gdy przeglądałem eBay natrafiłem na sporo aukcji płyt Verbatim 50Gb z Japonii.Przy zakupie 10 sztuk zapłaciłem 40,80$ (w tym wliczona była wysyłka:)).Zamawiałem jakieś 2 tygodnie temu.Wtedy dolar był tańszy i wychodziło za płytkę około 11.80 zł.:).Na dzień dzisiejszy jest to około 13 zł. (drogi dolar).Dodam,że wszystkie płytki działają bezproblemowo i można na nich nagrać duży plik:),dlatego coraz więcej osób je zamawia.Zobacz tutaj http://shop.ebay.pl/i.html?LH_FS=1&LH_Price=..150%40c&LH_AvailTo=163&_nkw=verbatim+50+10&_arm=1&_armm=63&_ds=1&_fcid=163&_localstpos=03-983&_mPrRngCbx=1&_ruu=http%3A%2F%2Fshop.ebay.pl%2Fi.html%3FLH_FS%3D1%26LH_Price%3D..150%2540c%26_nkw%3Dverbatim%2B50%2B10%26_arr%3D1%26_ds%3D1%26_fcid%3D163%26_localstpos%3D03-983%26_mPrRngCbx%3D1%26_sc%3D1%26_sop%3D15%26_stpos%3D03-983%26gbr%3D1&_sc=1&_sop=15&_stpos=03-983&gbr=1&_rdc=1
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
9.5 zł za płytkę to jeszcze trochę drogo.
Jak będą za 7-8 zł to zacznę kupować.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jak ktoś potrzebuje do wypalania kopii filmów 1:1, lub po lekkiej kompresji to i tak się opłaca. Zawsze lepiej wydać te 12zł niż 80zł za oryginał. Ja do tej pory wypalam tak DVD, bo gdybym mial kupować oryginały to bym miał może z 1/5 mojej kolekcji:) Jest sporo torrentów na których są gotowce BD wrzucane. Jeżeli tylko do wypalania danych, to faktycznie można poczekać jak potanieją.
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Jakbym miał kupować płytę 50 Gb to tylko 1:1
W sumie to z nowości tak naprawdę w ciągu roku jest może z 5 filmów które warto mieć na płytce (w 2013 jeszcze żaden mnie nie zachwycił na tyle aby go nagrać ale już niedługo będzie kilka pozycji )
Jednak jest mnóstwo starych kozaków które po zeskanowaniu taśm wyglądają lepiej niż niejeden dzisiejszy film nagrany kamerami Full hd.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jakbym miał kupować płytę 50 Gb to tylko 1:1
W sumie to z nowości tak naprawdę w ciągu roku jest może z 5 filmów które warto mieć na płytce (w 2013 jeszcze żaden mnie nie zachwycił na tyle aby go nagrać ale już niedługo będzie kilka pozycji )
Jednak jest mnóstwo starych kozaków które po zeskanowaniu taśm wyglądają lepiej niż niejeden dzisiejszy film nagrany kamerami Full hd.

Ja jakbym miał kupować oryginalne BD, to na pierwszy ogień by poszły klasyki i dobre filmy pod efekty kinowe, czyli Terminatory, Predatory, Obcy, Głębia ( Cameron z 89'), Transformers, Iron Man itp. Czyli filmy do których się wraca. Kiedyś nagrywałem wszystko jak leci. Już pisałem że mam ponad 1000 filmów DVD, tylko co z tego jak może do 30% się wraca, a reszta zajmuje tylko miejsce w segregatorze. Z BD już będzie ścisła selekcja:)
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
http://www.ebay.pl/sch/i.html?LH_FS=1&LH_Price=..150%40c&LH_AvailTo=163&_nkw=verbatim+50+10&_arm=1&_armm=63&_ds=1&_fcid=163&_localstpos=03-983&_mPrRngCbx=1&_ruu=http%3A%2F%2Fshop.ebay.pl%2Fi.html%3FLH_FS%3D1%26LH_Price%3D..150%2540c%26_nkw%3Dverbatim%2B50%2B10%26_arr%3D1%26_ds%3D1%26_fcid%3D163%26_localstpos%3D03-983%26_mPrRngCbx%3D1%26_sc%3D1%26_sop%3D15%26_stpos%3D03-983%26gbr%3D1&_sc=1&_sop=15&_stpos=03-983&gbr=1&_rdc=1
8 zeta za płytkę nie jest źle ale raczej nie będę się bawił w blu-ray 1:1

Za 2 góra 3 lata planuję oglądać już u siebie 4k.....
W sumie płyta 50 Gb idealnie pasowałaby na zripowany film 4k,bo wyliczyłem sobie że będzie średnio zajmował 4-5 razy więcej od zripowanego full hd.
Stacjonarny bluray nie odpala takiej rozdzielczości ale nagrany materiał 4k na płytę bluray można spokojnie odtworzyć w napędzie bluray w kompie.
W sumie można tak samo nagrywać i odpalać z twardego dysku ale jak ktoś lubi kolekcjonować płyty.....
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Wszystko kwestia gustu, aczkolwiek kiedys rozmawialem z jednym specjalistow z pewnej firmy na poakzie i on twierdzil ze jeszce troszke potrwa nagrywanie filmow w prawdziwym 4k i z dzwiekiem powiedzmy dTS hd MA... tear znie ma takiego nosnika na ktorym taki film zmiescilby sie. Tez mialem filmy nagywane wlasnie na plytach bd od kolegi ktory czasem cos nagrywa dla siebie, ale o ile przy filmie dosyc jasnym roznicy nie ma az takiej w stosunku do oryginalu ( bo ja kupuje tylko oryginalne ) to juz przy filach np Underworld czy Hp - insygnia smierci juz te roznice na spokojnie sie wylapuje i w cale to nei jest mala roznica na tv 55 calowym gdyz tam jest duzo scen nocnych...
Piszesz tez ze powiedzmy za 3 lata przejdziesz na 4k rozumiem ze z tv przynajmniej 80 cali bo przy 55 calach to zeby roznice wylapac to trzeba siedziec z 1 m od tv, a to zadne ogladanie... bo jak sie juz odejdzie na 3 m to roznicy zadnej nie widac na tv za 18 tys bylo to sprawdzane i wszyscy jednoglosnie to samo mowili... Choc ja osobiscie wolalbym tv 100 cali full hd niz 80 cali w 4k.
Tez mysle ze jak sobie nagrasz taki film w 4k na plyte 50 Gb, a juz nie wspomne o 25 Gb to na pewno nie bedzie to samo co prawdziwy film gdyby byl nagrany w 4k i na plycie w odpowiedniej pojemnosci skoro widac roznice miedzy oryginalem nagranym na plycie bluray, a wlasnie nagranym filmem w formacie bluray z netu.. Zreszta coraz trudniej bedzi etym osobom co beda cieli filmy z netu bo znajac zycie takie ustrojstwo jak caniva bedzie coraz bardziej ingerowalo w niemalze wszystkie mozliwe odtwarzacze bluray zeby wylapywaly takie filmy , bo juz duzo ludzi o tym pisze ze ma problem z takimi filmami w swoich odtwarzaczach co mozna przeczytac i na tym forum.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Sony VOD 4K ma juz ponad 70 filmow w "4k" Ciekaw jestem ile z nic to prawdziw 4K a ile Mastered 4K.
W Polsce chyba jeszcze nie bylo testowane...
 

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Mastered 4k czy Remastered 4k ? jest to materiał full hd zgrywany ze źródła 4k o ile się nie mylę....
Klawiatura już styka,wcześniej pisałem na ponad 3 letnim telefonie który już trochę melanży zaliczył :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Chyba nie za bardzo rozumiesz co znaczy "mastered". Podpowiem, że nie ma to nic wspólnego ze sztucznym podbijaniem rozdzielczości i jest standardowym etapem przygotowania materiału do publikacji.

P.S.
Klawiatura Ci nie styka.

Hej Jurass ale tak czy siak te filmy ktore mozna kupic na chwile obecna np:
Pamięć absolutna [Blu-ray Mastered in 4K] - sklep BlueDvd.pl

to wg mnie nie jest prawdziwe 4k, nie znam sie na tym ale ja to mysle ze to ejst cos takiego jak niektore filmy dogrywane sa zeby mialy rowniez wersje 3d i niby sa to filmy w 3d ale nie tak 100% jak np filmy krecone kamerami 3d jak avatar czy hobbit...
Malo tego ja pamiec absolutna to wydanie widzialem w akcji bo jakis gosc sprawdzal ten film w sklepie na tv 4k 55 calowym i on tez mowil ze to nie jest 100% 4k... gdyz zeby bylo 100% 4k to na chwile obecna nie ma takiego nosnika to co zreszta mozna poczytac w necie i nie tylko...
Mozesz to wytlumaczyc ? Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Piramida

Well-known member
Bez reklam
Prawdziwe 4k ma rozdzielczość około 4000x2000 pikseli.
To co sprzedają w sklepach to maksymalna rozdziałka full hd aby stacjonarny blu-ray to odczytał.
Tutaj masz prawdziwe źródło 4k a dokładnie 3840x2160 , wybierz jakość "Oryginał" Barcelona in 4K resolution - Barcelona en 4K video - YouTube
Jednak aby w pełni się cieszyć jakością trzeba mieć tv czy monitor 4k.

Mam kilka pytań :
1.Jak zrobili Taxi Driver Mastered in 4k ?
Nie ruszali zwykłej płyty bluray,tylko zeskanowali ponownie taśmę filmową z rozdzielczością 4k a potem konwertowali do rozdzielczości full hd ?
2.Jak robią Mastered in 4k filmów które były kręcone cyfrowo kamerami full hd ?
3.Czy jeżeli film Oblivion został nagrywany kamerami 4k a potem jakość na płycie bluray to fullhd to też możemy mówić o tym Mastered in 4k ?
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Format obrazu: 2.40:1 1080p High Definition 16:9 . Pozatym film w 4k napewno nie będzie na BR 50GB bo zajmuje trochę więcej ;)

O to wlasnie mi chodzi, ze to nawet nie troszke wiecej zajmuje taki film a znacznie wiecej.... wiec te wszystkie filmy mastered 4k to takie ala 4k, a ludziom sie maci w glowie tylko po to zeby takie wlasnie filmy kupic i zeby mysleli ze maja film nakrecony w 4k z pelna rozdzielczoscia 3840x2160.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Tutaj jest napisane że w VOD 4k pojedynczy film będzie zajmował 40-50 GB Pierwsze VOD w 4K już jest! To koniec dystrybucji na nośnikach optycznych
Tylko jak na VOD przystało jakość i bitrate zawsze okrojone.Może to być np. 2160i a nie 2160p.
Ponawiam pytanie co do prawdziwej rozdzielczości w 70 filmach bo te które dają do zestawu na płytach Mastered in 4k na pewno są tylko w full hd.

Kolego ale to bedzie dziadostwo moze i obraz bedzie ok ale tez nie taki jak by bylo 100% 4k, a juz dzwiek bedzie na pewno lipa , tak jak teraz jest w niektorych filmach na bluray ze pomimo ze sa oryginaly to dzwiekowo nie powalaja na kolana i mam takie filmy na dvd ze niczym nie odbiegaja dzwiekowo niektorym filmom na bluray oczywiscie chodzi mi o dzwiek... oczywiscie niektore dzwiekowo filmy na bluray sa znacznie lepsze od dvd ale czesc jest naprawde slabych ze wzgledu wlasnie na niski bitrate i tutaj w tym VOD bedzie kazszana na 100%. Nie jest mozliwe zeby film nagrany w 4k z dobrym bitrate i z dzwiekiem np dts hd MA zmiescil sie na 50 Gb...
 
Do góry