Centralny do 1300 - jak dopasowac?

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chcialbym tymczasowo wrzucic centralny pomiedzy fronty, z tym
ze nie bedzie to jedna linia, czy tez nawet firma.

Pytanie co dobrac z centralnych do frontow Wharfedali opus2-2?
Tak aby to w calej tej profanacji mialo jakis przyzwoity sens.

Cena jaka chce przeznaczyc to max 1300zl. Moze tez to byc oczywiscie cos tanszego,
chociazby uzywka.
Wiecej nie specjalnie chce placic
bo dedykowany do seri opus tri-center kosztuje 4000zl i za jakis czase bede chcial go dokupic.


Czy centralny z seri EVO bedzie dobry?
A moze jakiegos KEF`a np iQ2c stoi na alle tanio?
Zreszta jest duzo producentow.

Moze ktos rozpozna, co to za central na tym zdjeciu i przy okazji sub?
 

Attachments

  • WarfedaleOpus2003.jpg
    WarfedaleOpus2003.jpg
    103,2 KB · Wyś: 151

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Po co tyle tematów pozakładałeś nie można tego było w 1 :hmm::spam:

Tak zrobilem w pierwszej wersji, ale zmienilem po to aby moze
komus w przyszlosci bylo latwiej znalezc konkretny temat.
Ale racja, jak kogos to boli prosze o usuniecie i po sprawie.

A Twoja odpowiedz na zadanie pytanie w watku to .....?
 

matias2004

New member
Witam , mam opusy2 i centralny serii diamond 9cm , troche duzawy ale daje rade.Kupowałem go cos za 1 tys , ale widze ze na allegro po 600 sa.No i mozna sprobowac diamond 10cm , tyle ze te obwodki srebrne troche wioską zalatują , i wizualnie moze nie spasowac do opusów.Jesli chodzi o dzwiek to sa ok , kef moze swoim blaszanym dzwiekiem przykryc troche sybtelny syk z opusow , najlepiej sprawdzic w sklepie.Sklepy ktore sprzedaja wafle przewaznie maja cala serie u siebie.Co do reszty z serii opus to polecam tri-surroundy , zmienlem jakies 2 miesiace temu system 7.1 oparty na diamondach 9.2 i 9sr , na 5.1 na trisurroundach.Różnica jest bardzo duża , nie wiem czy sa warte tej ceny jaka jest na nie u nas , ale ogólne to strzał w 10 , przestrzen az milo posluchac.
Swoja drogą twoje to zdjęcie ? U mnie opusy tez robią z koncowka emotivy , tyle ze upa5 , a na zdjeciu jest chyba xpa2.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam , mam opusy2 i centralny serii diamond 9cm , troche duzawy ale daje rade.Kupowałem go cos za 1 tys , ale widze ze na allegro po 600 sa.No i mozna sprobowac diamond 10cm , tyle ze te obwodki srebrne troche wioską zalatują , i wizualnie moze nie spasowac do opusów.Jesli chodzi o dzwiek to sa ok , kef moze swoim blaszanym dzwiekiem przykryc troche sybtelny syk z opusow , najlepiej sprawdzic w sklepie.Sklepy ktore sprzedaja wafle przewaznie maja cala serie u siebie.Co do reszty z serii opus to polecam tri-surroundy , zmienlem jakies 2 miesiace temu system 7.1 oparty na diamondach 9.2 i 9sr , na 5.1 na trisurroundach.Różnica jest bardzo duża , nie wiem czy sa warte tej ceny jaka jest na nie u nas , ale ogólne to strzał w 10 , przestrzen az milo posluchac.
Swoja drogą twoje to zdjęcie ? U mnie opusy tez robią z koncowka emotivy , tyle ze upa5 , a na zdjeciu jest chyba xpa2.

Dzieki za konkretne informacje.
Zdjecia nie sa moje, u mnie to wygladac bedzie lepiej, : )
Nie wiem tylko co tam za central stoi.
Ale do rzeczy.
Zatem kupie centrala Diamont 9CM lub 10cm, pytanie czy central 10cm jest znacznie lepszy
od 9cm? Tez mi sie te silvery nie podobaja, ale jak jakosc seri 10cm przebija 9cm to poswiece sie.
Wielkosc w sumie traktuje jako zalete, lepiej bedzie pasowac jak sie domyslam do duzych Opusow.

Nastepnie myslalem o seri Central EVO, stoi taki na allegro za 599zl na promocji. Czy ta seria EVO
bedzie lepsza? Sam centralny sporo mniejszy. Jest to EVO a sa tez EVO2, rozumiem ze te 2 to
ulepszona seria?

Mowisz ze zmieniles surroundy na trisurround i jest duza roznica?
Ja myslalem raczej o surroundach EVO2 10 lakierowanych ale w takiej sytuacji
to kupie tansze surroundy diamond np.10.2 a potem opusowe trisurroundy, tyle ze drogie
jak cholera to bedzie z 5000zl za 2szt.

A co z centralem Opusa tri-center? Rozumiem ze nie zmieniasz i zostawiasz diamond 9?
Ja pierwsze co chce
wymienic za jakis czas to wlasnie centralny na Opusa tri-center (cena 4000zl) a chcialem wlasnie
przyoszczedzic na tylach, ale jak piszesz ze roznica jest bardzo duza to mysle ze warto i w tyly
zainwestowac.

Napisz jaki masz do tego sub, nie chcialem wydac wiecej jak 2tys. bo zwyczajnie nie potrzebuje
mega duzego kopniecia a raczej jakosc i miekki przyjemny bas przy normalnym nie glosnym korzystaniu. Nie chodzi juz o sama kwote
ale o fakt iz bedzie sie u mnie marnowal, no ale jak cos masz sprawdzonego do OPUS`ow
to moze sie skusze na to samo.
 
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Centralny 9cm czy 10cm ma ta przewage nad evo ze posiada srednią kopułke taką(lub podobna) do tej w serii opus.Mysle ze przyjdzie czas na jego wymiane .
Jesli chodzi o sub to nie polecam wharfedalea , miałem pcdx12+(mam jeszcze ,ale niepodlaczony) oraz probowalem sw150 (troche lepszy) , szkoda kasy, do opusow to nie jest dobre towarzystwo.
Suba mam direct servo 15 cali firmy rythmik audio z korekcja pomieszczenia i to jest sub godny pochwaly , zero dudnienia ,porownywalny z dd-15 velodyny , powiedzial bym ze lepszy , ale na mnie zaraz naskocza.Tyle ze pieniazkow musial bys dolozyc , mnie wyszedl kolo 3 tys (diy) z obudową.
Zamiast opus centre radze tri surroundy w pierwszej kolejnosci , wiecej pomoga w kinie niz central.
Ogolnie opusy rewelacja tyle ze grille lamia sie przy pierwszym zdjeciu , nie wiem kto pozwolil na taki bubel.W trisurroundach juz grille sa solidne , ale we frontach masakra, lepie je od razu wywalic przed tym jak zaczna brzeczec na kolumnie.Ciekawe czy w 2-serii je poprawili.
Pozdrawiam
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ta srednia kopulka faktycznie jest w 9/10cm w porownaniu do Evo ale do tej z Opusa2 czy Opusa tri-center to jeszcze jej chyba brakuje. Ponizej fotki, widac ze seria opusa ma takiej samej wielkosci, diamond 9/10cm ma chyba mniejsza zreszta masz to wiesz lepiej.
Evo central w sumie nie ma sredniej ale ma cykacza ktory wyglada jak w opusie.

Tak czy inaczej kupie 9 lub 10cm cena niska, a skoro jestes zadowolony (bo rozumiem ze jestes?) to nie bede juz cudowal z odsluchami centralnego, ale centrala opusa tri-centre i tak kupie, jest piekny a po opiniach na zagranicznych forach gra co najwazniejsze rewelacyjnie. Mysle ze jakby to polaczyc z Twoja opinia o tri-surroundach, to zestaw beret zrywa.

Przyznam tez szczerze ze zaskoczyla mnie Twoja opinia co do surroundow, glosniki zapewne sa rewelacyjne ale zeby az taka roznica, tym bardziej ze az tak duzo sie w nich nie dzieje wgledem tego co jest w centralu, takze ta opinia mnie zaskoczyles - pozytywnie dodam. Tez przyjdzie na nie mam nadzieje czas.

Chociaz co do surroundow mocno myslalem nad evo II 10 piano black do kompletu (ok.2500zl) (fotka ponizej).
W takim razie kupie tymczasowo surroundy Evo2 8, z tym ze jak dokupie centrala Diamond 9/10cm to kazdy bedzie z innej beczki. Ale Evo2 8 sa w dobrej cenie 1100zl a normalnie stoja po 2000zl. No nic.

Co do suba, gdzie i u kogo mozna zlozyc zamowienie w PL?

Maskownice sa sztywne, nic nie strzela czy tez nie sprawia wrazenia ze cos moze sie ulamac. Mam Opusy2-2
Generalnie dzieki za cenne rady takze co do subow wharfedala bo o nich tez myslalem nawet mialem juz brac, skraca mi to znacznie czas i zaweza krag.
 

Attachments

  • KirkSWharfedaleOpus2system002.jpg
    KirkSWharfedaleOpus2system002.jpg
    106,9 KB · Wyś: 408
  • Wharfedale_EVO10_black_hg_3.jpg
    Wharfedale_EVO10_black_hg_3.jpg
    61,5 KB · Wyś: 637
Ostatnia edycja:

matias2004

New member
Suba zamawiałem w USA.Wyszło mnie gdzies kolo 700 dol za kit juz po cle i po podatkach.Jakby co to sie pytaj na priv , to ci odpisze co i jak.Obudowe robiłem sam i wyszla b.ładnie , ale można zamowic u gostków co robią kuchnie lub meble na wymiar za pare stow , w high gloss troche wiecej.Jesli chodzi o trisurroudy to jak kupiłem leżały w pudle i myślałem o sprzedaży (kupiłem okazyjnie) , ale jak powiesiłem to już tam zostały .Naprawde sa rewelacyjne , ambient z tyłu jest dużo lepszy.
 
Do góry