CDkowe dylematy

Sinema

New member
Witajcie

Planuję zainwestować w 'stary ale jary' odtwarzacz CD (przedział do 350 zł na alledrogo)

Moje typy:

Technics sl-ps670D

Pioneer pd 7700


Onkyo DX6850 integra


Yamaha cdx 493


Philips CD 931



Mój sprzęt to H/K avr 255 + Quadral argentum set. Planuję połączenie po analogu.

Repertuar od Debussiego, przez Methenego, po Buriala czy Moderat

Doradźcie mi coś proszę, bo mam straszny mętlik
 

rafal735r

New member
Za te sianko szczerze polecam Denon DCD-1290. Moze ci sie uda ustrzelic go w tej cenie, bo normalnie chodzi 400-500zł, ale naprawde warto. Wszystkie twoje propozycje sa srednie.
Jezeli nie DCD-1290 to DCD-980 lub 960. Cena cos kolo 200zł, ale graja wiele lepiej jak nowe DCD-700AE itp. No i wczytuja wszystko jak leci ,a laser dostepny na allegro za 50zł.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
tylko pytanie po co po analogu?jesli już chcesz po analogu to szukaj czegoś co ma znacznie lepsze przetworniki C/A od tego amplitunera - bo jesli nie to jest to zwykła głupota - byle cd wyśle po cyfrze i niech ampli to przerobi
 

piotr818

New member
Bez reklam
A temu Panu już dziękujemy. Z wyżej przedstawionych zdecydowanie Yamaha.
Posmakuj i kup wzmacniacz do analogu. To inny piękniejszy dźwięk.
 

pkomp

New member
a tego to nie wiem - musiałbys sie dowiedzieć jakie przetworniki siedzą w poszczególnych sprzętach

piotrze a o co ci chodzi?może lampę odrazu?ładnie potrafi pobrudzić sygnał.....tyle że ja wole wierny aż do bólu

a jak już kombinujemy to jakis sony z serii es ze zmiennymi charakterystykami filtra
 

rafal735r

New member
tylko pytanie po co po analogu?jesli już chcesz po analogu to szukaj czegoś co ma znacznie lepsze przetworniki C/A od tego amplitunera - bo jesli nie to jest to zwykła głupota - byle cd wyśle po cyfrze i niech ampli to przerobi
A co sadzisz ze ten przetwornik w AVR jest taki wysmienity? Ten ampli gra na poziomie nowego wzmacniacza za tysiac zlotych. Czyli bardzo, bardzo slabo i takie DCD-1290 troche postawilo by go na nogi, chodz bez rewelacji. Z g... bata nie ukrecisz jak to sie mowi.

PS. Z ta brudna lampa to wyskoczyles. Mozna sie posmiac. Widze ze niezly z ciebie cyfrowy fan.

piotr > Niestety 90% uzytkownikow tego forum nawet nie wie o czym piszesz.
 

piotr818

New member
Bez reklam
O Sony dobrze piszesz ale tylko ze starszej generacji lata 80-90 . Z lampą się nie zgodzę ale widocznie mam inne uszy bo i muzy słucham tylko po analogu na ampli bez HDMI i super bajerów.
 
Do góry