CD-ek czy DAC???

christoph38

New member
Witajcie,

Muzyki ( rock, pop, electronic, chilli) słucham dziś uzywając DVD Onkyo DV-SP504E ( odtwarzacz DVD/CD/SACD). Czy poprawię coś w jakości dźwięku dostawiając CD-ka, jako źródło, myślę o uzywanej Integrze Onkyo, bo powinna pasować wyglądem, czy lepszym rozwiązaniem jest kupno zewnętrznego DAC-a?
Proszę o Wasze opinie bo nie miałem dotąd do czynienia z DAC-ami i nie wiem czy CD-ek zagra znacząco lepiej od mojego DVD.

Z góry dzięki za Wasze rady

Pozdr
christoph
 

christoph38

New member
Dzięki Kolego za szybką reakcję. Myślałem o rDAC'u Arcam'a - kosztuje niemało ca 1500 PLN. Miałeś okazję słuchać u siebie - widzę, że też jesteś użytkownikiem Onkyo? rDAC nie ma wzmacniacza słuchawkowego co trochę mnie martwi, a mój DVD też go nie posiada. Czy ktoś testował DAC'a AUNE mini DAC USB? Jest niedrogi i za tą kasę można ewentualnie kupić używaną Integrę Onkyo ( DX-6850, DX-7711...)
Pozdr
christoph
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

damian820927

New member
Bez reklam
Słyszałem i dźwięk jest zaskakujący przez to urządzenie, żeby nie przesadzić dźwięk jaki daje ten DAC to jak byś miał CD z najwyższej półki. teraz jest fajna cena za niego można go dostać za 1400zł
 

damian820927

New member
Bez reklam
Szczerze idą święta mam go obiecanego na prezent ;) też korzystam z DVD/BlueRay do słuchania muzyki i Arcam by się przydało z pewnością ;)
 

pkomp

New member
a może mytek?za piękny to on nie jest :)

tylko czy ma to sens przy słuchaniu na słuchawkach?wszystkie słuchawki i tak wiernie nie przekazują więc i po co stosować porządny DAC?
prościej i znacznie taniej zmienić słuchawki
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słyszałem i dźwięk jest zaskakujący przez to urządzenie, żeby nie przesadzić dźwięk jaki daje ten DAC to jak byś miał CD z najwyższej półki. teraz jest fajna cena za niego można go dostać za 1400zł

Witam !!!

Powiedz proszę w jaki sposób podłączałeś Arcama, poprzez usb czy coaxial/optical i jakiej jakości był wtedy dźwięk ???
Ja miałem okazję posłuchać innego DAC podłączonego poprzez konwerter usb-spdif do laptopa i potem poprzez coaxial do stacjonarnego i na moje stare ucho poprzez konwerter dzwięk był lepszy.

Pozdrawiam
 

damian820927

New member
Bez reklam
BlueRay optyk rDAC analogiem do ampli dźwięk rewelacyjny,
tak samo z laptopa
Laptop USB rDAC analog do ampli to samo odczucie jak by ktoś miał CD za 20000zł nie przesadzam, dla mnie takie rozwiązanie jest jak znalazł dużo słucham z laptopa i z blue ray nie chciałbym kupować kolejnego klocka urządzenie jest małe można je fajnie ulokować ;) czekam na mikołaja i prezent :)
 

christoph38

New member
a może mytek?za piękny to on nie jest :)

tylko czy ma to sens przy słuchaniu na słuchawkach?wszystkie słuchawki i tak wiernie nie przekazują więc i po co stosować porządny DAC?
prościej i znacznie taniej zmienić słuchawki

Witam,
Nie pisałem, że słucham muzyki wyłącznie na słuchawkach - raczej jest odwrotnie, a myślę o tym by poprawić jakość również na słuchawkach, niestety rDAC nie daje tej możliwości ( szkoda).

Czy tylko kolega Damian miał kontakt z Arcamem. Proszę o Wasze opinie, czy faktycznie warto wydać te 1,5 Kzł czy efekt będzie podobny z używanym ale "dobrze" grającym CD-kiem za połowę tej sumy?
pozdr
ch
 

damian820927

New member
Bez reklam
christoph38 wydaje mi się że bez porównania z CD za taką kasę, ja jestem zachwycony :)
christoph38 jeśli się nie mylę chyba Cambridge Audio ma takie urządzenie w swoim asortymencie może on ma możliwość wzmacniania słuchawek.
 

christoph38

New member
Damian, CA tez nie ma wejścia słuchawkowego. Rozumiem, że nie miałeś okazji posłuchać płyt z jakiejś Integry Onkyo?
ch
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

edyp2003

New member
Ja też się zastanawiam nad rDAC od Arcam lub MagicDac od CA. Mam teraz głośniki MA RX8 podpięte do wzmacniacz CA 740A. Chciałem kupić CD z tej samej serii 740 ale mam dużą bibliotekę plików flac puszczanych przez iPhona lub WD TV LIVE podpiętego do wzmacniacza.
Mam dylemat co wybrać. Nie mam niestety możliwości porównać dźwięku z CA CD 740 a puszczonego z cyfrowego źródła przez jeden z powyższych DAC'ów.
 

damian820927

New member
Bez reklam
edyp2003 jak masz wydawać około 3000zł na CA CD 740a to zastanowiłbym się nad odtwarzaczem strumieniowym to jest dopiero jakość dźwięku, słuchałem muzyczki z Linn bajka.
 

pkomp

New member
jaka bajka jak to samo masz z każdego komputera?wystarczy porządny przetwornik DA

bajka to będzie jak to zabrzmi dokładnie jak w studio

oczywiście mam nadzieję że wiesz że nie wolno korzystać z cyfrowej regulacji dźwięku w takim linn?
 

edyp2003

New member
Czyli dźwięk z podpiętego HDD (FLAC) do WDTV Live (optyk) do rDAC lub DacMagic dalej do CA740A będzie lepszy (nie gorszy) niż z CD CA 740?

HDD (FLAC)--------->WDTV LIVE---------->rDAC lub DACMAGIC------->CA 740A------->MA RX8
USB OPTYK RCA

lepiej niż:

CD CA 740C -------> CA 740A-------->MA RX8
RCA

???????
 

pkomp

New member
ale coś namieszałeś - oczywiście obydwa systemy do CA740 połączone analogowo?
jeśli tak to różnica będzie bo przecież w jednym wypadku masz dedykowany DAC a w drugim zwykłe CD (no nie takie zwykłe bo ten CD robi kompletnie bezsensowny resampling do 384kHz/24 bit - po jaką cholerę nie wiem ale wmawianie że poprawia to jakość dźwięku jest ze strony CA zwykłym kłamstwem - tym bardziej że na cd mamy 44.1kHz a nie 48 )
 

damian820927

New member
Bez reklam
jaka bajka jak to samo masz z każdego komputera?wystarczy porządny przetwornik DA

bajka to będzie jak to zabrzmi dokładnie jak w studio

oczywiście mam nadzieję że wiesz że nie wolno korzystać z cyfrowej regulacji dźwięku w takim linn?

pkomp czyli ty nie polecałbyś odtwarzaczy strumieniowych ???
Ja słuchałem z Akurate DS chyba tak się on nazywa,
dla mnie był to dźwięk bardzo dobry tak jak z SACD. Mój wujek ma tego Linna więc zobaczę co tam można porobić.
 
Do góry