CD do Amplitunera

Raikage

New member
Witam wszystkich forumowiczów.
Tak się zastanawiałem czy DAC w CD działa jeśli owego CD-eka podłączy się optykiem albo coaxialem do Amplitunera i dopiero DAC w amp kowertuje ten sygnał? Czy w takim wypadku DAC CD nie miał by większego znaczenia tylko jakość lasera/napędu i funkcje CD-eka?
 

gebolek

Banned
Przy połączeniu cyfrowym (coaxial) za obróbkę dźwięku odpowiedzialny jest amplituner.
W tym przypadku Dac w CD nie ma znaczenia.
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Coaxial i optical to w tym przypadku to samo.
Przy Odtwarzaczu CD cała idea polega na tym że ma posiadać dobre przetworniki w wyniku czego generuje jak najlepszy dzwięk "analogowy" przez wyjście Stereo RCA..
 

Raikage

New member
OK, dzięki. Czyli w tym przypadku lepiej skupić się nad dobrym laserem niż DAC-em skoro podłącze CD-eka cyfrowo do Ampa. Mam na oku YAMAHA CDX-593 PRO-BIT podobno niezły i dobry to tuningu.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Jak chcesz kupić jakieś używane CD to lepiej poszukaj czegoś co mógłbyś przez zakupem przetestować. Lokalny komis albo aukcja gdzieś blisko Ciebie.
Taki odtwarzacz wniesie bardziej wygode odtwarzania CD, przy amplitunerze tej klasy nie ma szans na dobry dzwięk stereo. Ja bym osobiście pomyślał o czymś takim .... Pioneer DV-420 V-K (2394640225) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
Dobra obsługa CD, mały koszt a przy tym nowy i pochodzi pare lat.
 

Raikage

New member
Ale chodzi mi głównie o sprzęt który nie wymaga tv i na swoim wyświetlaczu pokazuje graną piosenkę. Co masz na myśli mówiąc "tej klasy"? Mi więcej nie potrzeba. W pełni mnie zadowala.
 

Raikage

New member
Dla mnie sie nadaje, nie mam miejsca ani kilku tysięcy na zbyciu zeby kupowac osobne sprzety do kd i do muzyki i kto wie jeszcze czego.
 
Do góry