cd do amplitunera, rca czy optyk

Mam obecnie podłączony cd do amplitunera przez kabel optyczny. Pytanie, czy jak wymieniłbym na dobry kabel rca to usłyszałbym różnicę? Wiem że temat wałkowany na necie nieraz ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Połączenie optyczne jest najgorsze ze wszystkich , zresztą zauważyłeś zapewne, że nie testuje się kabli optycznych .Osobiście nigdy nie widziałem rankingu kabli optycznych

Zależy jaką różnicę masz na myśli ,jeżeli kompakt jest słaby niewiele taka wymiana pomoże .Pozostaje pytanie ile możesz wydać na kabel - jeżeli to ten CD co w opisie ,to 100-150 zł max ,szkoda się szarpać na droższe kable
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Mam obecnie podłączony cd do amplitunera przez kabel optyczny. Pytanie, czy jak wymieniłbym na dobry kabel rca to usłyszałbym różnicę? Wiem że temat wałkowany na necie nieraz ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.


Kup PROLINK FUTURA i wystarczy koszt to jakieś 50 zł. CD powinno grać po analogu tak czy inaczej takie jest moje zdanie. Dźwięk jest wtedy mniej wysterowany jak dla mnie bardziej przyjemny dla ucha a o to chyba w muzyce chodzi.. :)
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Caly sens odtwarzacza CD to podlaczenie jego po Analogu RCA aby wykorzystac jego DAC i jego algorytmy np. upsamplingu dzwieku ktorych w Amplitunerze raczej brak. Szybko kupuj wmiare dobry RCA i podlaczaj, zobaczysz jaka bedzie roznica. W obecniej chwili kiedy sygnal wysylasz po opyku to cala obrobke bierze na siebie ampli i jakosc masz taka sama jak z najtanszego dvd za 100zl bo wszystkie dobre podzespoly z CD odp. za dzwiek omijasz..
 
Dzięki za porady. Nie byłem pewien czy przy podłączeniu cd do amplitunera wychwyciłbym różnicę. Wcześniej jak myślałem o wymianie odtwarzacza cd na lepszy to powiedziano mi że praktycznie różnicy nie zauważę jak to ma być podłączone do amplitunera, więc myślałem że tak samo może być w przypadku kabli.

Znalazłem parę tańszych

1m enBeat Metal 2 x RCA Phono Plugs to Plugs Cable Lead Gold [006943] | eBay


http://www.amazon.co.uk/Cable-Mount...UTF8&qid=1393520433&sr=8-3&keywords=rca+cable

i droższe

Cambridge Audio AUD100 1M | Interconnect | Richer Sounds

Cambridge Audio AUD300 1M | Interconnect | Richer Sounds

Mieszkam w UK i nie mogłem znaleźć kabli PROLINKA. Które polecilibyście.
 

pilot102

New member
Techlink powinien wystarczyć (Oxygen free copper, Gold plated connectors)
TECHLINK WIRES-NX2 2 X PHONO PLUG TO 2 X PHONO PLUG ebay
 
Do góry