CASTLE KNIGHT. Czy któż , gdzieś , kiedyś i dla czego muszę ich kupić.?

Savron

Well-known member
Bez reklam
Jak w temacie. Mam następny mętlik w głowie. Czy któż posiada te głośniki? Jakaś opinia , towarzyszy? Czekam.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Miałem okazję słuchać KNIGHT 2. Są to monitory, które potrafią zadziwić. Grają ciepło i muzykalnie. Brzmienie jest gęste, można powiedzieć lekko oleiste. Bas jak na monitor schodzi bardzo nisko, ale nie jest za szybki. Dobrze je zestawiać z żywo i szybko grającą elektroniką. Do tego są wykończone fornirem. Nie są to kolumny do rozbierania dźwięku na czynniki pierwsze. Po prostu bardzo dobrze grają muzykę. Nadają sie do długich odsłuchów. Skuteczność nie za duża. Trzeba trochę bardziej odkręcić volume.

Co prawda czytałem opinie, że Castle zjechało z jakością, ale nie mogę tego potwierdzić. Te które ja słyszałem brzmiały dobrze i były perfekcyjnie wykonane.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Miałem okazję słuchać KNIGHT 2. Są to monitory, które potrafią zadziwić. Grają ciepło i muzykalnie. Brzmienie jest gęste, można powiedzieć lekko oleiste. Bas jak na monitor schodzi bardzo nisko, ale nie jest za szybki. Dobrze je zestawiać z żywo i szybko grającą elektroniką. Do tego są wykończone fornirem. Nie są to kolumny do rozbierania dźwięku na czynniki pierwsze. Po prostu bardzo dobrze grają muzykę. Nadają sie do długich odsłuchów. Skuteczność nie za duża. Trzeba trochę bardziej odkręcić volume.

Co prawda czytałem opinie, że Castle zjechało z jakością, ale nie mogę tego potwierdzić. Te które ja słyszałem brzmiały dobrze i były perfekcyjnie wykonane.

Dziękuje za pomoc. Parę słów. Wiesz chyba że Wielki Prezes powiedział że "Polska jest w fatalnym stanie"?? Kryzys , brak pieniędzy , brak pracy (serio??) , brak wszystkiego. Katastrofa po prostu.
Dzwoniłem do salonu. Nie ma! Castle1 dostępny? Nie ma , sprzedane. Castle 2 jest? Nie ma sprzedane. Będą? Wie Pan mamy zamówienie na 4 pary!!! Nie wiem czy damy radę sprowadzić dodatkowe dla Pana!!!! Wow! Kryzys , qorwa. Brak mi słów. W trzy dni nie najtańsze kolumny poszli jak "bułeczki". Bez komentarza.
Chciałem ich jednak posłuchać. Teraz nie wiem czy zaryzykować i zamówić z Wrocławia. Czy dać sobie spokój i kupić cóż innego podobnego. Dylemat.
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Witam,
pytasz, a nie wiemy co ma napędzać te głośniki, zdradź nam.
Zapoznaj się:
High Fidelity
Ciekawa lektura.

Skąd jesteś ? Ile kasy na kolumny przeznaczasz.

Pozdr.

;-) Ciekawa lektura ... tylko że wprawie wszystko o "lampach". Nie moje. Jestem z Mordoru. Stolica.
Sprzęt to : ONKYO CD 7355 albo 7030. To co będzie w kolorze czarnym ( za tydzień musi być) , to i kupie. Chociaż do końca nie wiem czy mi wogolie potrzebny odtwarzacz , bo mam 3 blu-ray? Kupować czy niepotrzebny wydatek?
Wzmacniacz: ONKYO 9155.
Moi faworyty to :1. CHARIO Piccolo Star 2. CASTLE Knight 1 albo 2. Oraz HECO Music Kolor , ze względu na piękny czerwony kolor.;-) Kocham czerwień!!
Czekam na opinie i pomoc. Totalny brak czasu na Warszawskie korki i odsłuch w salonach. :x
 

SDman

Banned
Moi faworyty to :1. CHARIO Piccolo Star 2. CASTLE Knight 1 albo 2. Oraz HECO Music Kolor , ze względu na piękny czerwony kolor.;-) Kocham czerwień!!
Czekam na opinie i pomoc. Totalny brak czasu na Warszawskie korki i odsłuch w salonach. :x

Witam,
w promo masz Elac BS 142, to mój faworyt, prawie 1200 zl. upustu do końca roku.
Skąd to wiem, urzekły mnie w salonie vs B&W CM1 S2 vs ProAc Response D One (te pojechałem
słuchać), skończyło się, że wziąłem na testy Elac`ki.
Fantastycznie się sprawowały w 21m2, w telegraficznym skrócie -rewelacyjna góra
stosunek j/c oraz to co ja nazywam oddechem -brakuje tego we współczesnych konstrukcjach.
Czy inne Elac`ki (tańsze) też są takie dobre ? Niestety po zmianie już nie to samo co z maluszków.
Wzmacniacze: oba słabeusze w watach Moon 220i i Micromega Minium AMP2 :)

Pozdr.
 

eddielublin

New member
Jak byś koniecznie chciał Castle to mogę wstąpić jutro do Melomana w Lublinie i sprawdzić czy jeszcze mają w wyprzedażowych cenach.
Podstawkowych nie słuchałem ale Castle 5 były kiedyś poważnym kandydatem do zagoszczenia w moim domu na stałe...
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Sorki ze od razu nie odpisałem. Słuchałem HECO MUSIC oraz CASTLE. Niestety muszę zrezygnować i z jednych i z drugich. HECO MUSIC słabiutkie. Fajne , piękne ale słabiutko. CASTLE, jak dla mnie za dużo środku i soprano. Nie dla mnie. Ja muszę mieć więcej dołu, basu.
Umówiłem się na odsłuch HECO z seryj CELAN albo ALEVA. Zobaczę co z tego wyjdzie.
Jednak teraz mam pewność że bez odsłuchu NIE MOŻNA kupować w ciemno.!!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Słuchałeś Knight 2? Ja je słyszałem i basu miały sporo jak na monitor. Pytanie jaka elektronika była i jak duże pomieszczenie? Jeśli chcesz odsłuchać Heco Celan to jesteś już blisko budżetu na Studio 16hz Canto Grand. Jeśli w nich by Ci brakło basu to już musisz myśleć o kolumnach podłogowych ze sporym przetwornikiem.
 
Do góry