Canton - wszystko o kolumnach i firmie

armi

New member
Bez reklam
Witam

przy przeglądaniu zagranicznych stron zauważyłem że bardzo popularną marką jeśli chodzi o kolumny są kolumny marki Canton. Przeglądając polskie strony i fora bardzo mało się mówi o tej firmie... Teraz pytanie dlaczego ?
Mają problem z dystrybucją(ale problem nie dotyczy tylko 'tego forum'), czy są za drogie w stosunku do jakości czy jeszcze coś innego ? Jakim brzmieniem się charakteryzują i do jakiej muzyki są głównie zalecane ?
Zauważyłem że w zdecydowanej większości przypadków są zestawiane z elektroniką H/K (to mi akurat pasuje :) )
Może ktoś napisze kilka słów o tej marce i tych kolumnach.
Mnie głównie interesują : Canton GLE 407/409 i Canton CHRONO 507 DC /509 DC ale można by ten wątek potraktować jako wątek ogólnie o kolumnach tej firmy :)
Ja postaram się w ciągu tygodnia-dwóch postarać się o odsłuch we własnym zakresie i wyrobić sobie 'swoje' zdanie na ten temat, którym również nie omieszkam się na forum podzielić :)

ps
500 postów - poszło jak zbicza strzelił :D
 

Dztka

New member
Hej Armi.

Co do Cantonów to naprawde świetne kolumny. Ostatnio z ziomkiem robiliśmy odsłuch kolumn do stereo do 3k. Powiem Ci tak - Kef (nie pamietam jakie), Klipsch (dla porownania), Dali Con. 8, ale to co usłyszeliśmy na CANTON CHRONO 507 posadziło nas głębiej w fotelu. Czysty piekny miekki bas, zero pudła. Srednie tony super podkreślone...o 200 zeta droższe KEF-y brzmiały jak glosniki z lanosa przy zakresie Cantonow ( testy na Hip hopie, oraz Andrea Bocellim :cool: )

ah wogole slinka cieknie!!! Polecam, naprawde do stereo super w tej cenie. I dodam ze glosniki smigaly pod jakims wysokim modelem Denona. Sprzedawca powiedzial ze własnie z Denonem lepiej sie odnajduje ten model.

Kwestia gustu :)
 

IGBT

New member
Test GLE 409 jest w numerze lutowym AV. I wypadł bdb.
Dziś słyszałem te 409 na wzmaku denona płyta Brother in arms i naprawdę te kolumny potrafią dobrze zagrać w tego typu muzyce. ES80 też nieźle ale bas słabszy. Ciekaw jestem porównania GLE z Chrono. W tym tygodniu chcę już w końcu wybrać zestaw 5.0 i słuchać a nie tylko oglądać i czytać:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry