Canton Vento 870.2 DC

ALOJZZZ

New member
Ktoś słuchał? Jak to gra? Z jakimi wzmacniaczami najlepiej testować? Sprawdzą się do rocka, metalu i muzy elektronicznej?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
wg mnie tak, grają zacnie, potężnie, ale z polotem i szczegółami. Słuchałem ich z 15stkamii Marantza. Zgrany duet.
 

ALOJZZZ

New member
Z tego co czytałem marantz nie jest polecany do tego typu muzyki, bardziej do spokojnych gatunków. Zastanawiam się jakie wzmacniacze z nimi zestawić, żeby grało dynamicznie, z wykopem, równym pasmem w całym zakresie, gęstym dźwiękiem i co ważne w tego typu muzyce, z szybkim punktowym basem jak w subach Rela. Nie może być ostrych wysokich tonów, które przy wyższych poziomach głośności kaleczą uczy. Brzmienie lubię mięsiste, przeciwieństwo suchości i płytkości. Nie mam talentu do opisywania muzyki ale może coś da się wywnioskować z moich farmazonów.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Mniej czytaj testów, a więcej słuchaj ;)
Poza tym jest Marantz i jest Marantz ;) Wysokie modele dają sporo satysfakcji. Posłuchaj tez może Hegla, ale określ na wstępnie swój budżet.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja kiedyś chciałem tych kolumn posłuchać - niestety ciężko było je gdzieś w sklepie w Wawie uświadczyć... ale generalnie wyglądają zacnie... Kiedyś kilka opinii słyszałem że te kolumny bardziej pod lampę pasują ale myślę że to kwestia gustu.. Podobne opinie są o kolumnach Triangle, a słuchałem kilka modeli z normalnymi wzmakami i mi odpowiada taki układ.
Posłuchaj wzmaki Atolla albo MF.
 
Ostatnia edycja:

Nemezys

New member
Nad, Rotel, Hegel, Anthem, Naim, Arcam, Advance Acoustic. Każdy z nich gra inaczej ale się sprawdzi, kwestia gustu, który najlepiej. (Podałem te, których słuchałem osobiście, zapewne coś jeszcze się znajdzie wartego uwagi)

Cantony z lampą? Nigdy nie widziałem, nigdy nie słyszałem. Mocny tranzystor i po kłopocie. Lampę zostawmy audiofilom do ich klasykowo/jazzowego plumkania, a nie ostrego łojenia.

A i tak Paradigmy studio 60/100 zagrałyby lepiej od tych Cantonów, zwłaszcza w tych gatunkach do których są wprost stworzone. Ale mają do to siebie, że zagrają wszystko na wysokim poziomie. Ale Cantony to również rewelacyjne kolumny.

Słuchać pod swój gust.


Ps. Nie wierzyć w bełkot handlarzy, że jak coś ciut nie pasuje w brzmieniu to się skoryguje kabelkami.

Po to jest tak olbrzymi wybór kolumn/elektroniki, żeby wybrać sprzęt idealnie pasujący do naszego gustu, kable to ostatnia wisienka na torcie (nie każdemu potrzebna), która ma najmniejszy wpływ na brzmienie, a czasem żadnego, zależy od klasy sprzętu i doświadczenia słuchacza.

Kolumny to 70% charakteru brzmienia, 27% to elektronika, 3% to druty. Moim zdaniem i uszami. Ale ja ostrego napierdzielania słucham od wielu lat, to może już przygłuchy.

ps2. I bez dobrego rabatu nic nie brać.
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Też za bardzo w kable nie wierzę. Trzeba by kiedyś wziąć coś na testy. Np. sporo czytałem, że np. do Atoll-a dobrze by było kupić lepszy kabel zasilający :)
 

Świrus

New member
Podobno jest jeszcze audiofilskie powietrze :D Audiofilskie stoliki :D Audiofilskie wtyczki kontaktowe :D Ostatni hit to audiofilskie kable USB i SATA do dysków NAS :)
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Też za bardzo w kable nie wierzę. Trzeba by kiedyś wziąć coś na testy. Np. sporo czytałem, że np. do Atoll-a dobrze by było kupić lepszy kabel zasilający :)


Może nawet nie tyle lepszy w sensie 100% znaczeniu tego słowa, a odpowiedni - dużo właścicieli o tym pisze, więc coś w tym musi być...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sam dystrybutor poleca kable zasilające Enerr blue do IN100. Tylko on kosztuje 800zł. Dla mnie to sporo. Pytanie czy jest sens. Faktycznie sporo osób (użytkowników) pisze o tym, że atoll jest wrażliwy na okablowanie (w tym zasilające). Na razie słucham i wygrzewa. Na kable przyjdzie czas :)
 

SDman

Banned
Też za bardzo w kable nie wierzę. Trzeba by kiedyś wziąć coś na testy. Np. sporo czytałem, że np. do Atoll-a dobrze by było kupić lepszy kabel zasilający :)

Witam,
na miejscu masz TłopHłiFi -umów się i poproś o test Nordosta -uwierzysz.
Obecnie jest w świetnej cenie ;) Tyr Głośnikowy 2 x 3m / Widełki BiWire .
To detal i trójwymiarowe brzmienie -każdy powinien to przeżyć.

PS.
szkoda, że odpuściłem wymianę wzmacniacza, bo uśmiechnąłbym się do Ciebie o spotkanie z Atolem.

Pozdr.
 

SDman

Banned
A czemu odpuściłeś?

Pisałem już zabrałem staruszka do "ku21" po wielu odsłuchach w domu, wyszło, że nigdy się nie myliłem.
Dopiero Vincent 227 był blisko, może nawet lepiej.
7,5k to za dużo. Spendory są leciwe i muszę na ich następcach się skupić, a to tez nie będzie proste i tanie.
Pozdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry