Canton GLE 5.0 + SUB80 + Onkyo TX-NR609 lub Yamaha RX-V671 ???

P

pkuzniarz

Guest
Jaki amplituner do Canton GLE 5.0 + SUB80...Onkyo TX-NR609 czy Yamaha RX-V671 ???

Witam,
mam dylemat, chcę zakupić głośniki Cantona z serii GLE 5.0 + SUB80 i nie wiem, który amplituner będzie lepszy do tego zestawu:
CANTON GLE 490.2 - 2 SZT.
CANTON GLE 420.2 - 2 SZT.
CANTON GLE 455.2 CENTER - 1 SZT.
CANTON SUB80

Co wybrać: Onkyo TX-NR609 czy może Yamaha RX-V671:niewiem:

Proszę o pomoc, wszystkie uwagi mile widziane :lol:
 
Ostatnia edycja:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jak tylko do kina to onkyo
yamaha lepsza w stereo co nie znaczy że gorsza w kinie od onkyo
ale zamiast 671 wolał bym dołożyć do 771 ;)
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Z tych co wymieniłeś to Yamaha, ewentualnie możesz jeszcze sprawdzić sobie połączenie z Denon AVR-1912, bo to połączenie wypada chyba najsensowniej.
 
P

pkuzniarz

Guest
...myślałem jakiś czas temu o tym Denonie, ale jakoś ciśnienie mi zeszło :grin:
zastanawiam się nad tą Yamaszką rx671 albo onkyo nr609, ciekawa opcja, to jeszcze ta Yamaszka co kolega powyżej wspomniał - rx771, tylko że trzeba za nią trochę dopłacić :!::niewiem:sam nie wiem, bo próg cenowy można podnosić bez końca, a chcę żeby to było coś optymalnego do 9tys., max 10tys.

Planuję zakupy w długi weekend majowy i mam nadzieję, że to forum mi pomoże coś optymalnego wybrać.:lol::lol::lol:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
771 gra zdecydowanie lepiej od 671, jest delikatnie mocniejszy, no i ma pełny pre out więcej wejść, więcej bajerów, no i jakość w dzwięku jest lepsza, zamiast 671 wolał bym onkyo mimo ze słabe w stereo ale tak to dobra opcja to 771
 
P

pkuzniarz

Guest
Pewnie i tak, cena mówi sama za siebie :smile:, muszę gdzieś jechać i posłuchać, znacie jakieś odpowiednie miejsce w Warszawie, żeby nie patrzyli na mnie jak na intruza ?? :hihi::oops:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ph88

New member
Zamierzam kupić dokładnie taki sam zestaw :) Przymierzam się już kilka miesięcy. Ja brałem pod uwagę RX-V661. Może warto poczekać i kupić coś z nowej serii np. RX-V573? Cena podobna.
Koniecznie napisz jak będziesz po odsłuchu jak grają te Cantony!
 
P

pkuzniarz

Guest
Gdzieś czytałem że są delikatnie metaliczne w połączeniu z Yamahą, przy Onkyo już jest trochę lepiej.
Osobiście jeszcze nie słyszałem tych zestawień, ale wydaje mi się, że co Cantony, to Cantony ;-).
Poza tym myślę, że do 25m salonu coś w tym zestawieniu by wystarczyło, a i tak nie będę szalał bo się sąsiedzi z klatki przestana odzywać :p.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
P

pkuzniarz

Guest
jestem pół laikiem :bober:możesz rozwinąć swoją myśl?
poza tym, co z denona było by porównywalne z rx-v771??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ph88

New member
Denon Z Cantonem zagra dobrze z Yamahą będzie za jasno.

Koledze chodzi o to, że Denon zagra bardziej "normalnie" - plastycznie, natomiast Yamaha nie zbije tej natury metalicznego dźwięku tych Cantonów. Podobno Canton zmniejszył tę metaliczność właśnie w drugiej wersji tych kolumn. Co do jakości, to na pewno kolumny będą grały bardzo dobrze. Kwestia tylko doboru amplitunera.
Denon podobny do RX-V671 oraz RX-V771 to AVR-1912. Nawet cena jest podobna. Jest jeszcze AVR-2312, ale cena jest dużo wyższa...

Dodam, że ja myślałem o RX-V671, a mam 40m2 + otwarty korytarz ok 7m2...
 
P

pkuzniarz

Guest
:blagam: a co byście powiedzieli koledzy o tych głośnikach: Yamaha NS-777 + NS-333 + NS-C444 + NS-SW700, jak to się ma do Cantona serii GLE490.2 ??:bober:
 

ph88

New member
Mnie jakoś nie przekonują kolumny Yamahy.
W tej samej cenie co Cantony możesz zainteresować się Dali Concept 6. Cały zestaw 5.0 znajdziesz w podobnej cenie.
Jeśli chcesz taniej, to ciekawą propozycją będzie Tonsil Maestro 2 180 oraz Jamo S608. Oba zestawy nadają się na Twój metraż.
 
P

pkuzniarz

Guest
myślę, że ani taniej ani drożej ?!
planuję kolego się zmieścić w 10tysiach, na głośniki 5.0 z subem mam zamiar wydać max 7tys. no i ampli za 2-3tysie max.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

ph88

New member
W takim razie zainteresuj się: Monitor Audio BX6 + BX2 + BX-Centre + ewentualnie BXW10. Razem ponad 8k, bo sub drogi. Bez suba znajdziesz za niecałe 6k zestaw 5.0. Dużo lepsze od Cantona.
 

ph88

New member
No dobrze, prostuję, będą bardziej uniwersalne i nie będą miały metalicznego brzmienia, które może niektórych trochę męczyć przy długim słuchaniu :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Sluchalem sporo Cantonow, z Denonem czy tez z Marantzem gra bdb. Generalnie Cantonki to fajne kolumny, malo popularne tutaj a szkoda.
 
Do góry