CANTON GLE 490.2 czy to dobry wybór

remi88

New member
Miałem okazję ostatnio odsłuchać kolumn CANTON GLE 490.2, o których dotychczas niewiele słyszałem i muszę powiedzieć że dźwięk jaki się z nich wydobył wbił mnie w fotel tym bardziej że leciały na HK avr255 i myślę że przy HK 660 i subie VELODYNE CHT-12Q (chyba że jest coś lepszego w tej cenie to będę wdzięczny za radę) będzie brzmiało jeszcze lepiej. Kolumny zachęcają mnie jeszcze dość dobrą ceną w porównaniu do MA RX8 które miałem (mam) na oku.

Czy te CANTON GLE 490.2 to dobre kolumny?? Bo o firmie niewiele słyszałem.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Canton do dobra ceniona marka z Niemiec i tam bardzo popularna. Niektórzy twierdza że najniższa seria GLE to marketowa i dlatego badziewna. Mi osobiście bardzo podoba się brzmienie Cantonów GLE (jest na rynku w tej cenie sporo innego badziewia). Jednak są zupełnie inne od MA RX8. Cantony GLE, szczególnie 490 mają duzo dołu i góry i przez to wydają się niektórym dosć metaliczne, bo i rzeczywiscie mają Alu membrany. Nieco mniejsze 470 są wg mnie już bardziej równomierne w całym paśmie, mają mniej góry i basu, ale brzmią całkiem poprawnie i przyjemnie. RX8 natomiast to zupelnie inna szkoła. Monitory sa dużo cieplejsze, brdzo przestrzenne. odstawowa cecha, która mi osoiście od razu kojarzy się z MA to brak widocznego żródła dźwięku,tzn. dźwięk odrywa sie z kolumn i nie słyszsysz, że kolumny grają, dźwięk wypełnia całą przestrzeń odsłuchową, a mimo to jesteś w stanie precyzyjnie okreslić plan oraz z której strony grają jakie sekcje. Nieznaczy, ze Cantony są gorsze. Są poprostu inne, ale gdybym miał kase na RX 8 wybrałbym je zdecydowanie. Myslę ,ze w tej cenie Cantony to dobry wybór jeśli spodobało Ci się ich brzmienie. Z HK dobrze się zgrywają. Spóbuj jeszcze posłuchać Dali lub Kef.
 
Ostatnia edycja:

adamllca

New member
Bez reklam
a jaka jest rożnica pomiedzy Canton GLE 490 a 490.2 czy warto doplacać ? i czy pokój o metrażu ok 20m2 bylby odpowiedni dla tych Cantonow
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Między 490 a 490.2 ja nie wyczułem dużej różnicy. Firma ponoć zmienila w nowej serii strojenie. Nieco większa jest różnica międzu 470 i 470.2. Niektórzy twierdzą też, że w .2 wyeliminowano metaliczne brzmienie.
 

pangoral

New member
ja jestem zadowolony dzwiek metaliczny hmmm ja bym powiedział że dźwięk jak spod chemicznie ostrzonego skalpela... dużego skalpela :)
wystarczy iść do saturna czy media i tam puścić sobie muze z 10 głośników jakie maja, 490 graja 3x lepiej niż każde inne
może nie jest to najszczęśliwsze miejsce do osłuchu wiem wiem ale tam na prawdę słychać różnicę, taką różnicę w która trudno uwierzyć
ja polecam
 

remi88

New member
Właśnie ja też myślę że w tej klasie cenowej biją wszystko inne. Czy dźwięk metaliczny?? Tego bym nie powiedział po odsłuchu na HK 255 raczej basu mu nie brakowało i myślę że jak podłączę go pod HK avr 660 i do tego sub VELODYNE CHT-12Q to basu im nie zabraknie. Chciałem wziąść MA rx8 ale ta różnica w cenie chyba jednak zadecyduje o wyborze Canton'ów.
 

adamllca

New member
Bez reklam
wiec jak widze Canton seria 490.2 poszedl tylko w strone cenowa a nie jakosciowa , skoro dla przecietnego zjadacza chleba roznicy nie ma w odsluchu , dzieki za info .
 
Do góry