Canton AS 85. Czy warto kupić?

ErrorDTe

New member
Witam

Mam okazję kupić używany subwoofer Canton AS 85 od znajomego ( życzy sobie za niego 450 zł). Niestety nie mam jak go sprawdzić u siebie w domu gdyż znajomy mieszka w Niemczech. Zakładałem już tutaj temat, w którym pisałem, że szukam subwoofera więc może wstawię tutaj jego fragment : "aktualnie posiadam jakiś subwoofer z VK i jestem z niego całkiem zadowolony co pokazuje, że moje wymagania nie są bardzo wygórowane:) Niestety subwoofer wykitował i potrzebuję nabyć inny. Nastawiam się oczywiście na używany. Będzie używany ze wzmacniaczem Fine arts V2 i Quadral Odin. 50% filmy, 50% muzyka (elektroniczna typu "łubu dubu" i house). " Pomieszczenie ma 22 m^2. Moje pytanie to czy ten subwoofer nada się czy szukać jednak czegoś innego? Na internecie mało jest o nim informacji w języku polskim, za to mnóstwo po niemiecku.

Pozdrawiam
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Canton robi niezłe rzeczy i ten subwoofer będzie dobry - warunek jest jeden musi być sprawny !

Tak na marginesie Fine Arts to była jedna z najlepszych serii Grundiga w historii ,jeżeli się nie mylę to projekt zewnętrzny wyszedł ze stajni Porsche ,rozwiązania techniczne i pieniądze dostarczał Philips
 

ErrorDTe

New member
Zaryzykowałem. Kupiłem. Przybył. Podpiąłem go przez High level input/high level output ( i poleciało na kolumny). Muszę powiedzieć, że spodziewałem się trochę większej zmiany. Gra ładnie, ale niektóre utwory to festiwal buczenia a nie uderzania basem. Może powinienem go inaczej podpiąć?
 

ThePepe

New member
Bez reklam
Chłopaku, a bawiłeś się ustawieniem tego suba, czy postawiłeś go tam gdzie stał poprzedni i tyle. Odpowiednie ustawienie suba też jest bardzo ważne. Może warto pokombinować
 

ErrorDTe

New member
Ustawiałem go w różnych miejscach o ile pokój mi na to pozwalał. Kupiłem nawet inna kartę dźwiękową. Ustawiłem na niej dolne odcięcie na 80HZ, żeby usunąć bardzo niskie tony byleby tylko pozbyć się buczenia przy ścianach i braku basu na środku pokoju. Nic to nie dało, tzn. jest lepiej ale za to bas stał się płytki
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zacznijmy od podstawowej rzeczy - czy ten subwoofer jest sprawny .Niska cena i chęć szybkiego pozbycia może sugerować, że z urządzeniem jest coś nie tak
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Aby uszkodzić sprzęt wcale nie trzeba go rozkręcać

Najlepiej gdybyś mógł go sprawdzić na jakimś amplitunerze ,nie wierzę aby dźwięk był tak zły jak to piszesz ,podałem link wyżej tyle osób nie może się mylić ,Canton jest naprawdę dobrą firmą ,nawet chyba Skoda wyposażała swoje samochody w nagłośnienie Cantona
 

ErrorDTe

New member
Tak, montuje je w octavii i zbierają pozytywne oceny. Też mi się wydaje, że to może z moim pokojem jest coś nie tak. Planuję zrobić przemeblowanie oraz zmienić źródło dźwięku by sprawdzić czy to coś pomoże. Próbowałem zatkać Bass-reflex gąbką ale wtedy bas już w ogóle zanika. Próbowałem także różnych połączeń (poprzez wejścia hi level in/hi level out i low level in/low level out). Zmiana na przełączniku room compensation z normal na narrow trochę poprawiła sytuację ale dalej to nie to. Mam nadzieję, że to wina pomieszczenia. Najgorsze jest to, że moja praca wiąże się z odwiedzanie wielu domostw i wczoraj byłem w mieszkaniu gdzie znajdowało się kino domowe z samsunga (plastikowe, płaskie kolumienki i jakiś sub z obudową jak buda dla psa i głośnikiem 6") taki zestaw na necie kosztuje 800 zł a miał przyjemniejszy bas niż mój.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Zatykanie otworu bas-reflex to zły pomysł .Generalnie suby o konstrukcji zamkniętej mają szybszy bas i są mniej wrażliwe na ustawienie
Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem aby sub z plastikowego zestawu dawał lepszy dźwięk niż zwykły -oddzielny subwoofer .Myślę że metodą prób i błędów znajdziesz najlepszy efekt

A tak swoją drogą trochę się dziwię że zdecydowałeś się na subwoofer ,kolumny Quadral Odin są całkiem przyzwoite i generują niezły bas - może nie rozwala ścian ale przecież nie o to chodzi .Na dodatek wyszło kilka ulepszonych wersji tych kolumn projekt był udany ,na dodatek pochodziły z czasów kiedy Quadral odnosił sukcesy

Jeszcze z ciekawości zapytam ,Twój wzmacniacz ma wyjście na subwoofer ?
 

ErrorDTe

New member
Zatkanie Bas-reflex polecił mi ktoś na innym forum. Niestety wzmacniacz nie ma wyjścia na subwoofer. Jedynie co to ustawiłem na próbę dźwiękową w tryb 5.1 i podpiąłem do niej suba bezpośrednio, różnica mało zauważalna. No nic, póki co to od rana słucham muzyki i co 10 minut podchodzę do suba i go przyciszam/pogłaśniam, zmieniam częstotliwość odcięcia, faze, room compenstation z normal na narrow i odwrotnie. Liczę, że trafię w końcu w ten punkt.
 
Do góry