Canon HV30 i odgłos taśmy

Annihitek

New member
Witam, Zamierzam rozprawić się z tym problemem - otóż dzisiaj te odłosy dały mi się ostro we znaki, gdy filmowałem dzięcioła i zamiast jego pukania w drzewo, mam mechanizm taśmy. ;-( Ale do rzeczy: planuję kupić Rode Stereo VideoMic do HV30 i ciekawi mnie, czy on jest ,,niewrażliwy'' na częstotliwości dźwięków wydawanych przez mechanizm taśmy w kamerze? Po chłopsku: czy dokupienie takiego mikrofonu kierunkowego pozwoli uwolnić się w dużym stopniu od dźwięków mechanizmów taśmowych? Uprzedzając odpowiedzi, że nie: to co w takim razie? Czy jest jakaś ,,osłonka'' na taki zewnętrzny mikrofon, która go tam od dołu ,,osłoni'' od tych wstrętnych szmerów (mikrofon z tego co widzę jest mocowany w stopce)? Czy może jednak jedynym ratunkiem jest mikrofon w odległości 2 m od kamery lub ew. nagrywanie osobno dźwięku na innym urządzeniu?
 

WiruSSS

New member
...jeśli nagrywałeś sobie dzięcioła ..tak dla siebie ...nie mając wtym większego celu t ozowsze możesz pobawić się w sounbooth czy czymś podobnym, napradę dobrze radzi sobiez usuwaniem jednostajnych zakłoceń.

Jeśli natomiast potrzebujesz prawdziwej jakości to faktyczne powinieneś zainteresowac się jakimś zewnetrznym mikrofonem, i nie chodzi tutaj tylko o szumy ...gdyż mikrofony wbudowane w kamerki z reguły nie oddają wiernie odgłosów.

Najbardziej do nagrywania tego typu odgłosów poleciłbym ci ZOOM H4 ..kawałem fajnego sprzętu za cenę uważam niewygórowaną jak na jego mozliwości :)
 

NoTes

New member
Czy Szanowny Kolega np. o czymś takim pisze: http://www.monterdiy.vel.pl/?p=108
A może do kamerki wystarczy coś prostszego i tańszego (pomijając oczywiście specyficzne nagrania np. odgłosów przyrody), czyli zewnętrzny mikrofon, który wyraźnie lepiej rejestrowałby dźwięk (bez zakłóceń zbędnymi dźwiękami) niż ten wbudowany. Jakie rozwiązanie mógłby Kolega polecić np. do HF100.
 
Do góry