Canon HV30 - Awaria

cin3ks

New member
Witam

Moja hv jest chyba uszkodzona i za przeproszeniem jestem bardzo wkurwiony bo długo na nią czekałem i gdy w końcu mogłem sobie pozwolić na taki zakup w sklepie fotoplanet.pl. Kamera przyszła mi nie sprawna. Problem mianowicie jest taki nagrywam na kasety minidv gdyz z tego co czytam hd sa zbedne i w instrukcji nie jest napsianie ze sa niezbedne. Wiec kupiłem nowa kasete tdk nagralem kilka minut i skorzytalem z opcji pokazania ostatniej sceny wtedy zaczołem juz się martwić bo kamera sie zawiesila wyswietlajac tak jak na telewizorach keidy nie moze zlapac kanalu tyle ze ten suzm byl czarny z kolorowymi kopakami i wraca do nagrywania zamaist obrazu wiadć dalej ten szum dopiero po wylaczeniu/wlaczeniu jest dobrze. Ale z ta opcja jest tak ciagle a gdy na w trybie paly chce obejrzec to co angralem ekran jest czarny i slychac dzwiek albo jedna znieksztalcona kaltke angranego obrazu i dzwiek.
Zdenerowany kupiłem jeszcze kasete sony i panasonic. Na których znajomi nagrywaja hv30 i jest ok. Ale jest to samo przez hdmi odtwarzam na tv jest to samo a gdy przez firewire zgrywam na kompa obraz jest dobry. Więc wydaje mi się ,żę to nie wina kaset przynajmniej po moim rozumowaniu a i tych akset angranych nie moge w sprawdzic innej hv bo ci znajomi nie sa z mojego miasta. Możecie coś poradzić moze to nie wina kamery?
Chcę uniknać jakoś gwrancji bo z tego co wiem to bedzie dosc dlugo.
A swoja droga jest to nie sprawiedliwe bo zaplacilem jak kazdy a mam nie sprawna. A canon pewnie nowaej mi nie da.

Pozdrawiam
 

mobor

Banned
Zacznijmy od tego ze kasety TDK są chyba najgorszym wyborem do kamery. Mozliwe ze wsadziles do kamery kasete z punktu zafajdaną i narobił się bałagan... Spróbuj pomęczyc mechanikę kasetą SONY /naprzemian nagrywaj i odtwarzaj/... Jeśli nie pomoże ...serwis
 

RyEk

New member
Zgadzam sie z Mobor'em, ze TDK to najwieksze badziewie z kaset i jak ktos mi przynosi nagrania na nich to niestety im dziekuje :)
Sony - tak ale tylko te lepsze PRO a nie te najtansze Premium. Na mojej HV20 po prostu na Premium zdazaly sie stosunkowo czesto dropy.
Zadowolony jestem natomiast z kasetek Panasonic , nawet tych najtanszych ktore defakto sa tansze od Sony :p. Dropy praktycznie nie wystepuja, no chybaze po n-tym ponownym nagrywaniu na nie.

P.S. O tyle dla trybu DV maly drop jest stosunkowo malo widoczny o tyle dla HDV nastepuje z reguly przez chwile zamrozenie obrazu.
 

gajorro

New member
hmm, a ja ostatnio jade na premiumach i jestem bardzo zadowolony. nawet mniej szumią niż sony hdv, na ktore poza tym tez nie narzekam. mam tez panasy - rowniez zadnych problemow:D

co do klopotu cin3ks-a wydaje mi sie ze jednak sprawa nie lezy w kasetach. skoro po firewire wszystko idzie OK... jest jakis error w przesyle obrazu przez HDMI/component/av. Rozumiem ze to samo jest przy wbudownym wyswietlaczu. niestety wskazuje to na jakas awarię:( ewentualnie sprobuj zresetować kamerkę - przycisk jest pod baterią. pamietaj ze zostana wtedy przywrocone ustawienia fabryczne.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
pod warunkiem że jest w stanie nienaruszonym tzm

- nieoderwany emlblemat reklamowy od body
- nierozerwany woreczek z instrukcjami
itp
 

worldidol

New member
Jak już będziesz kupował lepsze kasetki, nie kupuj też Sony Premium. Nie są najtańsze, a badziewie jakich mało. Lepiej zainwestowac np. w Sony Excellence.
 

WiruSSS

New member
Sugerujecie zę powinienem zmienić kasetki? ..od samego początku nagrywam na TDK ..i jak narazie tylko raz na moment pojawiłsię komunikat że brudna głowica ale zaraz zniknął sam (to było od razu pop przewinięciu kasetki i przełączeniu ją w ttryb camera) ..tak to nie zauważyłem żadnych problemów z dropami czy jakichkolwiek innych.

PS. kolega filmowiec (juz dobre kilkanaście lat w tym w sumie siedzi) teraz używa kamery Sony vx2000 i tylko i wyłącznie kaset TDK więc już nie wiem o so chodzi :mrgreen: ...nigdy nie miał problemów z głowicą.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
kolega "filmowiec" z kamerą VX2000 nie ma zielonego pojecia o tym czy jest prawdziwe filmowanie. Bo jak można dobrze "filmować" kamerą w której nie ma porządnej kontroli nad przysłoną i wzmocnieniem ?


Ja filmuję zawodowo kameramii naramiennymi serii DSR do których uzywam niebieskich kaset DV-CAM. W zyciu nie wsadziłbym do kamery TDK...
Z doświadczenia - nie swojego tylko innych kolegów- - kategorycznie odradzam kaset TDK...
 

worldidol

New member
A kolega mobor napisał post żeby doradzić, czy żeby pochwalić się, że wkłada kasetki DV-CAM? Co to ma do rzeczy? Albo inaczej - co to kogo obchodzi?
 

WiruSSS

New member
mobor napisał:
kolega "filmowiec" z kamerą VX2000 nie ma zielonego pojecia o tym czy jest prawdziwe filmowanie. Bo jak można dobrze "filmować" kamerą w której nie ma porządnej kontroli nad przysłoną i wzmocnieniem ?


Ja filmuję zawodowo kameramii naramiennymi serii DSR do których uzywam niebieskich kaset DV-CAM. W zyciu nie wsadziłbym do kamery TDK...
Z doświadczenia - nie swojego tylko innych kolegów- - kategorycznie odradzam kaset TDK...

...takie wypowiedzi świadczą o ignorancji no ale cóż są różni ludzie.

Nie interesuje mnie kto czym filmuje ...interesuje mnie jak to robi ...filmy mojego kolegi zdecydowanie wyróżniały się na tle wszystkich innych filmów okazjonalnych jakie miałem okazję do tej pory "podziwiać".

Zdaję sobie sprawę że mająć super profesjonalny sprzęt można zrobić cuda i zapewne są i tacy jednak posiadanie tego super profesjonalnego sprzętu nie robi z nikogo profesjonalnego filmowca ...dla mnie i tak w końcowym rozrachunku liczy się to co widzę w telewizorze.

PS. nie każdy ma okazję podziwiać jak ktoś robi film w pojedynkę kóry na koniec wygląda jakby był kręcony na conajmniej 3-4 kamery,(ja miałem :) ) nie każdy ma okazję podziwiać jak ktoś robi jedną kamerą ujęcia wsiadania czy wysiadania z samochodu które na koniec wyglądają jakby jedna kamera była w samochodzie i w tym samym czasie druga na zewnątrz, do tego bez żadnej "reżyserki", on robi swoje my swoje jakby go tam nie było. nie każe nam po 5 razy wsiadać i wysiadaćbo coś nei wyszło. Ja bym tak zdefiniował profesjonalizm ...tego się nie da opisać, to trzeba zobaczyć. Po tym co widzialem już wiem że okazjonalne filmowanie to baardzo ciężki chleb, szczególnie dla jednej osoby.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
worldidol

Mnie to wali kogo to obchodzi a kogo nie. Nie ja pierwszy "wyjechałem" z zawodowcem który ma być niczym autorytet
Dobrze by było byś schował zawiść pod dywan bo aż ci kipi z ust
Z moich wcześniejszych wypowiedz wyraźnie widać jaki jest sens moich wypowiedz. Natomiast ty wtracasz swoje 3 grosze tylko po to by sobie "ulżyć"... Forum nie jest odpowienim miejscem do tego celu

WiruSSS

Problem polega jednak na tym że chocbyś był mistrzem w swoim fachu - umiejętnościami nie przeskoczysz ograniczeń sprzętu. Tobie filmy z tej kamery mogą się podobać. Ja jednak twierdzę że kamera która nie potrafi współpracować z dobrymi mikroportami, nie jest w stanie dobrze zarejestrować dobrego dźwięku.... itd etc Temat na inne forum
 
Ostatnia edycja:

worldidol

New member
mobor napisał:
Dobrze by było byś schował zawiść pod dywan bo aż ci kipi z ust
Jakbyś dokładnie przeczytał ten temat to byś zauważył, że też napisałem coś od siebie wcześniej. Poza tym nie obraź się, ale jaka zawiść? Że filmujesz droższym sprzętem? Ja nie jestem zawodowym filmowcem, więc czego mam zawiścić. Nie wiem co filmujesz, ale ujmę to tak: współczuję każdemu kto filmuje wesela. W życiu nie chciałbym chałturzyć w taki sposób.
 

mobor

Banned
Abstrahując od tego czym sie zajmuję /bo jest to - jak to zresztą sam słusznie zauważyłeś- moja prywatna sprawa/ - chciałbym zauważyć że żadna praca - jeśli wykonywana jest z pasją- NIE JEST CHAUTURĄ !!!

Jest facet w Stanach który robi zdjecia na ślubach - wyłacznie
Za reportaż kasuje 10-15 tysiecy dolarów. Ma na swoim koncie szereg prestizowych nagród - także zdobywanych w konkursach na skalę międzynarodową... Pisze o sobie że jedynym miesjcem na którym nie robił zdjeć jest ...antarktyda
Czy to jest wg ciebie - chauturnik ? Czym rozni się taki fotograf od paparazzi który włamuje się do szpitala by zrobić zdjecie Edyty Górniak w połogu czy zdjecie posła Samoobrony na plaży w Egipcie ?
Masz jakieś kompleksy zawodowe ze zabierasz się za krytykę profesji innych osób ?


Robię różne tematy i różne materiały filmowe. Do każdego zlecenia podchodzę we własciwy sposob i nie spada mi z tego powodu korona. Nie wybrzydzam w zleceniach gdyż często sie to mści a każdy klient jest obsłużony należycie - bez wzgledu na ilosć gotówki którą u mnie zostawia. I to procentuje
Dlaczego tak ? Bo lubię, bo mam stosowne wykształcenie, doświadczenie, zainteresowania I wreszcie - nie muszę użerać sie w jakims biurze z papierami /lub wrednymi typami/, łazić pod krawatem czy tarzać w smarach... Robię to co lubię i to jest dla mnie najważniejsze. Mało kto ma tyle satysfakcji z pracy- zapewniam !

PS Polecam reklamę pewnego Banku w której występują Tomasz Raczek i Marek Kondrat... To doskonały epilog dla tej dyskusji
 
Ostatnia edycja:

beekeeper

New member
abstrahując od sporu nt pracy i satysfakcji z niej, proszę was o krótką radę. Kopię w necie już jakiś czas i próbuję wybrac jakąś kamerkę. Generalnie mam już dość i chciałbym się już na coś zdecydować. Biorę pod uwagę canona hv 30 sonego sr12 lub jvc hd7. Pomożecie?
 

beekeeper

New member
rankingi rankingami, wolałbym garść subiektywnych opini, chociażby czy królująca w rankingach jakości obrazu hv30 na kasetki to już nie przeżytek w porównaniu z sr12 z jej 120GB dyskiem . Chodzi mi o pewien kompromis między jakością zapisu, ergonomią, łatwością obróbki itp. the winner is?....:???:
 
Nie bierz kamery z dyskiem, kasetki to kasetki... jesli zabraknie Ci miejsca na dysku lecisz do domu i zgrywasz material na kompa. Z kasetami nie masz takiego problemu, kupujesz kilka i zawsze masz pod ręką. Ja wybrałem HV30 właśnie czekam na kuriera :)
 
Do góry