CANON HV20-uwagi uzytkownikow

pxl666

Member
Bez reklam
RyEk napisał:
Nie wiem czy wiecie ale jest juz program co sie zwie
"HDV data monitor"

Sluzy on do podgladu z kamer HDV Sony i Canon i podaje..
TAK :) wartosc GAIN :)

Podglad jest niestety z ok 1s opoznieniem ale nie w tym rzecz.

Dziala wylacznie w trybie HDV wiec posiadaczom kamer minidv bez HD sie nie przyda.

http://hv20.info/yopu/HDVdataMon.zip

ano dobre dobre

z testow wynika ze gain 9 a nawet 12 jest akceptowalne w pewnych warunkach...ach zeby sie jeszcze dostac do menu serwisowego naszego malego cacuszka!!
ps kupilem redukcje i mam juz opcje wide angle - testy w roznych warunkach w drodze!
pozdro
 

slimak

New member
Bez reklam
pxl666 napisał:
ano dobre dobre
z testow wynika ze gain 9 a nawet 12 jest akceptowalne w pewnych warunkach...ach zeby sie jeszcze dostac do menu serwisowego naszego malego cacuszka!!
pozdro



Żeby zobaczyć, z jakim wzmocnieniem nagrywa kamera wystarczy włączyć i wyłączyć na chwilę ekspozycję.

Exp
pełen zakres -11/+11
o-----------+-----------O Gain zawiera się w granicach między 0dB a +7,5dB

o-----------+----------O +9dB
o-----------+---------O +10,5dB
o-----------+--------O +12dB
o-----------+-------O +13,5dB
o-----------+------O +15dB
o-----------+-----O +16,5dB
o-----------+----O +18dB
o-----------+---O +19,5dB
o-----------+--O +21dB
o-----------+-O +22,5dB
o-----------+O +24dB

Tabelka jest dla HV10.
HV20 ma max 27dB.

Ślimak
 

RyEk

New member
ano dobre dobre

z testow wynika ze gain 9 a nawet 12 jest akceptowalne w pewnych warunkach...ach zeby sie jeszcze dostac do menu serwisowego naszego malego cacuszka!!
ps kupilem redukcje i mam juz opcje wide angle - testy w roznych warunkach w drodze!
pozdro

Dla mnie jeszcze akceptowalny obraz to jest jeszcze przy +18dB.
a przy 21dB powstaja juz pionowe pasy

P.S Czekamy na testy :) wide
 

pxl666

Member
Bez reklam
tescik prosty - tryb foto i bez lampy bo soczewka ja zaslania...

gola:
gola.jpg


0.45x
045x.jpg


0.22x
022x.jpg


mysle ze komus sie to przyda...to sa najtansze szkla jakie znalazlem na ebayu swego czasu
 

pxl666

Member
Bez reklam
moj rig

mysle ze w duzej mierze zalatwilem problem szumow tasmy zoomu i dzwiekow przyciskow (do tego jeszcze musze zawiesic majka na jakims antishoku) - aha boompole to antenka z telewizora hehe moge ja wystawic jeszcze jakies z 1/5 dlugosci...
pozdro


IMGP3404.jpg


IMGP3405.jpg


IMGP3403.jpg


IMGP3406.jpg


IMGP3407.jpg

 
Ostatnia edycja:

BROJERZ

New member
moscow napisał:
Witam,
zgrywalem zmontowany material z powrotem do kamery przez CineForm HDLink oraz Sony Vegas (opcja Print to Tape) bez zadnych problemow.
Pozdrawiam,
-krzysiek-

A oto moje sposrzeżenia dotyczące posługiwania się programem Ulead Video Studio 10 plus. Program ten polecam tym, którzy mają starsze komputery ze słabszymi kartami graficznymi (sam posługuje się dell-em 1,8 GHz, karta graficzna 16 MB, Ram 512 MB) i pragną pracować z filmami HD nakręconymi kamerą canon hv20. Program ulead 10+ przechwytuje na dysk pliki w formacie mpeg2. Ich przetwarzanie (cięcia, tytuły itp.) przebiega łatwo, a również redendrowanie z zapisem na dysk w formacie mpeg2 (oczywiście 1440x1080) przebiega stosunkowo szybko (bo to ten sam format). Aby wyeksportować plik na taśmę w kamerze posługuje się programem sony vegas, który wpierw zamienia format mpeg2 na m2t. Dopiero plik w formacie m2t możemy za pomocą sony vegas zapisać na taśmę. Program ulead 10+ nie ma takiej możliwości. Testowałem w tym zakresie ulead 11, który ma opcję eksportu HD, ale okazało się, że eksport na taśmę wychodził tylko z krótkimi klipami (2-3 minuty). Przypuszczam, że jest to zależne od wielkości pamięci RAM.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów canona hv20, od których też dużo się sam nauczyłem.
 

BROJERZ

New member
moscow napisał:
Witam,
zgrywalem zmontowany material z powrotem do kamery przez CineForm HDLink oraz Sony Vegas (opcja Print to Tape) bez zadnych problemow.
Pozdrawiam,
-krzysiek-

A oto moje sposrzeżenia dotyczące posługiwania się programem Ulead Video Studio 10 plus. Program ten polecam tym, którzy mają starsze komputery ze słabszymi kartami graficznymi (sam posługuje się dell-em 1,8 GHz, karta graficzna 16 MB, Ram 512 MB) i pragną pracować z filmami HD nakręconymi kamerą canon hv20. Program ulead 10+ przechwytuje na dysk pliki w formacie mpeg2. Ich przetwarzanie (cięcia, tytuły itp.) przebiega łatwo, a również redendrowanie z zapisem na dysk w formacie mpeg2 (oczywiście 1440x1080) przebiega stosunkowo szybko (bo to ten sam format). Aby wyeksportować plik na taśmę w kamerze posługuje się programem sony vegas, który wpierw zamienia format mpeg2 na m2t. Dopiero plik w formacie m2t możemy za pomocą sony vegas zapisać na taśmę. Program ulead 10+ nie ma takiej możliwości. Testowałem w tym zakresie ulead 11, który ma opcję eksportu HD, ale okazało się, że eksport na taśmę wychodził tylko z krótkimi klipami (2-3 minuty). Przypuszczam, że jest to zależne od wielkości pamięci RAM.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów canona hv20, od których też dużo się sam nauczyłem.
 

Gallain

New member
Na początku, jako że jest to pierwszy mój post na tym forum, chciałbym się przywitać :] Tak więc - witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie dotyczące podłączenia obiektywu na kablu do kamery HV20. Jest to obiektyw przeznaczony do sportów ekstremalnych, w komplecie z mikrofonem. Wymaga od kamery możliwości nagrywania przez wejście Video oraz Audio. O ile nagrywanie przez audio to normalka, o tyle wejście Video występuje w kamerach dość rzadko. Rzeczone wejście w kamerze jest i wszystko wskazuje na to, że będzie to działać, ale na wszelki wypadek wolałem upewnić się i potwierdzić moje domysły wśród osób dobrze obeznanych z tą kamerą.

Kamera, którą chcę do kupić znajduje się tu: http://www.launchhelmetcams.com/products/pro/ - model po prawej stronie, Complete Pro Kit.

Pewnie dla więkoszości z Was to pytanie jest banalne i śmieszne, ale ja się na tym kompletnie nie znam, więc proszę o pomoc :]

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

PS. Tak, wiem że ta małą kamerka nie nagrywa w HD ;)
 

pxl666

Member
Bez reklam
Gallain napisał:
Na początku, jako że jest to pierwszy mój post na tym forum, chciałbym się przywitać :] Tak więc - witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam pytanie dotyczące podłączenia obiektywu na kablu do kamery HV20. Jest to obiektyw przeznaczony do sportów ekstremalnych, w komplecie z mikrofonem. Wymaga od kamery możliwości nagrywania przez wejście Video oraz Audio. O ile nagrywanie przez audio to normalka, o tyle wejście Video występuje w kamerach dość rzadko. Rzeczone wejście w kamerze jest i wszystko wskazuje na to, że będzie to działać, ale na wszelki wypadek wolałem upewnić się i potwierdzić moje domysły wśród osób dobrze obeznanych z tą kamerą.

Kamera, którą chcę do kupić znajduje się tu: http://www.launchhelmetcams.com/products/pro/ - model po prawej stronie, Complete Pro Kit.

Pewnie dla więkoszości z Was to pytanie jest banalne i śmieszne, ale ja się na tym kompletnie nie znam, więc proszę o pomoc :]

Z góry dziękuję i pozdrawiam!

PS. Tak, wiem że ta małą kamerka nie nagrywa w HD ;)

wyglada ciekawie - czy masz jakiegos dystrybutora w polsce? jesli tak to za ile? jak juz to kupisz i odpalisz to chetnie obejrze jakies sample z tego pozdro
 

Gallain

New member
pxl666 napisał:
wyglada ciekawie - czy masz jakiegos dystrybutora w polsce? jesli tak to za ile? jak juz to kupisz i odpalisz to chetnie obejrze jakies sample z tego pozdro
Nie mam, będę ciągnął prosto z Australii. Cena jest w dolarach australijskich, więc wychodzi 1085pln (przesyłka za free). Jak wygląda sprawa z podłączeniem tego urzązenia do HV20? Przez to wejście Video da się nagrywać? Np z magnetowidu lub właśnie z tej małej kamerki?
 

slimak

New member
Bez reklam
Gallain napisał:
Mam pytanie dotyczące podłączenia obiektywu na kablu do kamery HV20. Jest to obiektyw przeznaczony do sportów ekstremalnych, w komplecie z mikrofonem. Wymaga od kamery możliwości nagrywania przez wejście Video oraz Audio.


Mini kamerka musi być w tym samym systemie, co duża nagrywająca. Link, który podałeś prowadzi do Australi? Tam obowiązuje chyba Pal. Przed zakupem musisz jednak się upewnić na 100%, że to nie jest NTSC.
Przy twoim zestawieniu sprzętu jakość obrazu będzie gorsza od zwykłej kamery miniDV za 1000zł. A jak się wywalisz i tak uszkodzisz Canona HV20 za 3000zł.
Dlatego jak zamierzasz filmować ekstremalnie, ale bez wody, polecam zwykłą kamerę miniDV plus jakiś specjalny kask np.
http://www.wasiu.pl/kaski.htmlWyjdzie o wiele taniej i jakość nagrania będzie lepsza.

Ślimak
 

Gallain

New member
slimak napisał:
Mini kamerka musi być w tym samym systemie, co duża nagrywająca. Link, który podałeś prowadzi do Australi? Tam obowiązuje chyba Pal. Przed zakupem musisz jednak się upewnić na 100%, że to nie jest NTSC.
Przy twoim zestawieniu sprzętu jakość obrazu będzie gorsza od zwykłej kamery miniDV za 1000zł. A jak się wywalisz i tak uszkodzisz Canona HV20 za 3000zł.
Dlatego jak zamierzasz filmować ekstremalnie, ale bez wody, polecam zwykłą kamerę miniDV plus jakiś specjalny kask np.
http://www.wasiu.pl/kaski.htmlWyjdzie o wiele taniej i jakość nagrania będzie lepsza.

Ślimak
Ta kamerka pracuje w PAL.
Dlaczego przy moim zestawieniu jakość będzie gorsza od miniDV? Chodzi o jakość nagrywania tej kamerki? Na stronie filmiki wyglądają całkiem ok. Nie zależy mi na super jakości, ale miło by było, gdyby film nie wyglądał tragicznie.
Sama HV20 będzie bardzo dobrze zabezpieczona, więc w razie upadku nic jej się nie stanie, tym bardziej, że nie będe nabierał jakichś zawrotnych prędkości.
Co do innego kasku - niestety nie ma takiej opcji, bo kamera będzie przyczepiona do kevlarowego hełmu balistycznego - rekonstrukcja w grupach paramilitarnych, więc jedyną opcją jest kamerka na kablu.

I jeszcze jedno pytanie: 520 TV Lines - co to oznacza i jak mniej więcej przekłada się na rozdzielczość w pixelach?

Przepraszam, że tak zawracam głowę, ale nie chciałbym, żeby tyle kasy poszło w błoto.

Z góry dzięki za pomoc.
 

slimak

New member
Bez reklam
Gallain napisał:
Ta kamerka pracuje w PAL.
Dlaczego przy moim zestawieniu jakość będzie gorsza od miniDV?

Jakość zależy od obiektywu a w tych kamerkach obiektywu właściwie niema.

I jeszcze jedno pytanie: 520 TV Lines - co to oznacza i jak mniej więcej przekłada się na rozdzielczość w pixelach?


520 lini to nawet dobry wynik dla kamery mniDV. Firmow kamery miniDV mają 450 – 560 lini. Ale oprócz rozdzielczości ważne są inne rzeczy: kolory, kontrast(wypalenia obrazu).


Ślimak

P.S. Mam dla ciebie jeszcze dwie alternatywy:

1) Headcam ATC2000
http://www.rower.com/archiwum.php?art=3338
Cena około 400 zł. Nagrywa na własne karty pamięci (2GB 18minut) więc Canona na pewno nie popsujesz. Niestety jakość obrazu jest słaba.
http://www.wholinks2me.com/videos/search/ATC2000/




2) Kamery o podobnych właściwościach jak z twojego zestawu, ale bez osprzętu (mikrofon, mocowanie, koszyk na baterie, walizka) Ale za to w o wiele lepszej cenie.

http://sklep.delta.poznan.pl/?page=shop/flypage&product_id=2594&category_id=6ac25cb9909d5e5c6bdd569d70524e32&ps_session=8e735d915df1a3a9c118919e377099ac

http://sklep.delta.poznan.pl/?page=shop/flypage&product_id=2593&category_id=6ac25cb9909d5e5c6bdd569d70524e32&ps_session=8e735d915df1a3a9c118919e377099ac

http://sklep.delta.poznan.pl/?page=shop/flypage&product_id=2698&category_id=d57544dc64329c3aef29807267229e07&sort

http://sklep.delta.poznan.pl/?page=shop/flypage&product_id=2595&category_id=6ac25cb9909d5e5c6bdd569d70524e32&sort
 

xoxer

New member
Dylemat

Witam,

Mam powazny dylemat z zakupem kamery. Jestem zupelnym laikiem w tej dziedzinie i bedzie to moja pierwsza kamera. Wykorzystanie jej bedzie zupelnie amatorskie, rodzinka i wczasy. Poczatkowo ze wzgledu na pieniadze rozwazalem zakup Sony HC96E (oczywiscie musialem przejsc przez dylemat Panasonic GS320 vs Sony HC96 ale jak widac w koncu sie wybralem). Juz bylem prawie gotow kupic ten model gdy po rozmowie z osoba ktora jest na bierzaco z technikaliami znowu popadlem w watpliwosci. Osoba ta zaczela mnie przekonywac bym zainwestowal w HD. Ze wzgledu na ograniczony budzet nie stac mnie na nic wiecej niz HV20. Boje sie jednak, ze w codziennym (co tygodniowym) uzytkowaniu kamera HV20 bedzie bardziej wymagajaca niz Sony (SD). Mam pare pytan:
- znajomy, twierdzi ze warto zainwestowac w HD juz teraz bo choc nie bede mogl teraz cieszyc sie ogladaniem to w przyszlosci na pewno Full HD bedzie powszechne. Czy rzeczywiscie warto inwestowac w HD, jesli np. za 2 lata takie kamery stanieja albo technologia znowu sie zmieni ?
- czy do celow domowych nagran, czyli w pomieszczeniach, przy tradycyjnym oswietelniu (100W) Canon bedzie sprawial klopoty?
- ogladajac sample z internetu zauwazylem takie klatkowanie przy filmowaniu obiektow, ktore sie szybko poruszaja (np skuter). Czy tak samo bedzie z kamera SD (Sony) bo nie moglem znalesc odp. filmu. Czy to jest wina nagrywania 25P?
- jak Canon poradzi sobie z bardzo ruchliwym bobasem w domowym oswietleniu (100W)?
- czy obrobka materialu wymaga duzo wiecej czasu w HD? Jaki software jest odpowiedni do Canona tak aby:
a) zgrac material
b) pociac/skleic/dodac przejscia i napisy
c) zgrac z powrotem taki material na tasme by zachowac jakosc HD
d) nagrac taki przygotowany material na plyte DVD w najlepszej mozliwej jakosci tak aby wszyscy mogli to obejzec na odtwarzaczu DVD
d) (niekoniecznie) przygotowac ten material w jakims przyszlosciowym formacie (divix/wmv) dla stacjonarnych odtwarzaczy HD. (ktos wspominal o freecon media player)
- o ile to wszystko jest bardziej skomplikowane od przygotowania filmu z materialu SD.
- czy komputer klasy Core2Duo 6300 + 2 Giga RAMu poradzi sobie z obrobka takiego materialu?

Wiem, ze to duzo pytan, ale dla mnie to sa tez bardzo duze pieniadze. Prosze o wyrozumialosc i pomoc.

Z gory dziekuje

Xoxer
 

pietiagoras

New member
Nowa HV20 a naklejki

Witam wszystkich!
Czy kupująć Wasze HV20, były one oklejone? Widzę na zdjęciach ryek'a że jego kamera ma na obudowie lcd naklejki (http://ryek.webpark.pl/hv20.jpg), a nowa maszyna w Euro była ich pozbawiona. Cena w Euro 3159 jest niezła, no ale wybór to 1 szt. Kamera wyciągana z pudełka, wszystko niby igła, ale taka wątpliwość mnie naszła...
Z góry dzięki!
 

pietiagoras

New member
slimak napisał:
Jak nie jesteś z Łodzi lub Bydgoszczy to pytanie chyba już nie aktualne?
Nie wiem, czy dane są aktualizowane on-line. Mieszkam w Wwie, kamera trafiła do sklepu za moją sprawą a nie jest widoczna na www. No chyba że jest trzymana dla mnie i nie pojawia się jako dostępny produkt.
Poza weekendem mam problem czasowy, wolę kupić dotykając przy różnicy poniżej 3% między sklepem a intenetem. Dlatego ponawiam pytanie o naklejki - czy możliwe jest że nowy sprzęt ich nie ma?
 
Do góry