canon hv20 - produkcja DVD

pxl666

Member
Bez reklam
witam
moglibyscie opisac proces produkcji dvd z materialu hdv? nie chodzi mi oczywiscie o menusy itd ale jak prawidlowo skonwertowac pliki hdv >> dvd - na co uwazac i co jest wazne.
 

slimak

New member
Bez reklam
Rozumiem ze chodzi Ci o standard DVD (pal 720x576).

Dobry program do kodowania np. ProCoder.
Pełna rozdzielczość pal 720 x576
Kodowanie Mastering Quality
Nie przekraczać 8500 Kb/s.

Ale i tak jakość będzie dużo gorsza od HDV.

Ja polecam jednak nagrywanie na płycie DVD materiału HDV2 lub HD-DVD.

Na płycie mieści się tylko 23/46 minut, normalne stacjonarne odtwarzacze DVD takiego materiału nie odtworzą, ale jakość obrazu puszczonego z komputera na TV jest identyczna jak z kamery. Do takiej obróbki materiału HDV nie potrzeba mocnego komputera. Zapis 30 min HDV2 to około 10 minut. Przy zapisie do DVD(pal720x576) kilka - kilkanaście godzin.


Na mojej stronie są filmy zakodowane różnymi metodami, można zobaczyć i porównać jakość oraz obciążenie komputera przy oglądaniu.
http://slimak.republika.pl/hv10.htm


Ślimak
 

pxl666

Member
Bez reklam
slimak napisał:
Rozumiem ze chodzi Ci o standard DVD (pal 720x576).

Dobry program do kodowania np. ProCoder.
Pełna rozdzielczość pal 720 x576
Kodowanie Mastering Quality
Nie przekraczać 8500 Kb/s.

Ale i tak jakość będzie dużo gorsza od HDV.

Ja polecam jednak nagrywanie na płycie DVD materiału HDV2 lub HD-DVD.

Na płycie mieści się tylko 23/46 minut, normalne stacjonarne odtwarzacze DVD takiego materiału nie odtworzą, ale jakość obrazu puszczonego z komputera na TV jest identyczna jak z kamery. Do takiej obróbki materiału HDV nie potrzeba mocnego komputera. Zapis 30 min HDV2 to około 10 minut. Przy zapisie do DVD(pal720x576) kilka - kilkanaście godzin.


Na mojej stronie są filmy zakodowane różnymi metodami, można zobaczyć i porównać jakość oraz obciążenie komputera przy oglądaniu.
http://slimak.republika.pl/hv10.htm


Ślimak

chodzi mi o zapis poltorej godziny filmu (przykladowo, ale mysle ze tyle to jest juz dobrze) z najwyzsza mozliwa jakoscia - oczywiscie nie uzyskam jakosci HDV na DVD ale chodzi mi o jak najlepsza kompresje DVD odtwarzalna przez zwykle stacjonarki dvd - wiec zaden divx czy blu raye. moze znacie jakis program ktory ma opcje doboru kompresji w oparciu o zadany rozmiar pliku - np 4.7gb, wrzucamy np 15gb render z NLE i pakujemy tak zeby sie zmiescilo na dwuwarstwowym dvd - soft sam dobiera stopien kompresji itd
 

slimak

New member
Bez reklam
Tak jak pisałem zwykłe stacjonarne DVD (720 x 576)

Dobry program do kodowania np. ProCoder.
Pełna rozdzielczość pal 720 x576
Kodowanie Mastering Quality
Nie przekraczać 8500 Kb/s.

Do obliczania bitrate Gurucalculator
http://natdom98.free.fr/video/GuruCalculator
DVD = 4400 MB
DVD dwuwarstwowe = 8100 MB
Wpisujemy jaką pojemność ma płyta, ile czasu trwa film i uzyskujemy bitrate, przy którym film zmieści się na płycie.


Ślimak
 

pxl666

Member
Bez reklam
slimak napisał:
Do obliczania bitrate Gurucalculator
http://natdom98.free.fr/video/GuruCalculator
DVD = 4400 MB
DVD dwuwarstwowe = 8100 MB
Wpisujemy jaką pojemność ma płyta, ile czasu trwa film i uzyskujemy bitrate, przy którym film zmieści się na płycie.


Ślimak
dzieki - a co w wypadku zmiennego bitrate'u? bo zakladam ze on oblicza staly, i czy znasz moze jakis dobry darmowy kompresor (dvd to kompresja mpeg2 prawda?)
 

pxl666

Member
Bez reklam
kontynuujac moje dociekania - czy zwykle dvd (stacjonarne - bez obslugi divx i innych tego typu bajerow) odtworzy mpeg2 poprostu nagrany na plycie? czy musze produkowac dvd w jakims sofcie aby wynikiem byly katalogi audio_ts i video_ts - oraz pliki xxx.vob??

nie mam dostepu do zwyklego dvd a chcialem po prostu nagrac pliki mpeg2 i miec z glowy produkcje (nie jest potrzebna).

druga czesc zagadnienia to czy jesli dvd odtworzy mpeg2 bez problemu a ja nagram jeszcze jpegi to czy bedzie to jakis problem czy dvd poprostu nie bedzie ich "widziec"...

mam nadzieje ze wyrazam sie w miare jasno...
pozdro
 

slimak

New member
Bez reklam
pxl666 napisał:
kontynuujac moje dociekania - czy zwykle dvd (stacjonarne - bez obslugi divx i innych tego typu bajerow) odtworzy mpeg2 poprostu nagrany na plycie?

NIE

czy musze produkowac dvd w jakims sofcie aby wynikiem byly katalogi audio_ts i video_ts - oraz pliki xxx.vob??


TAK


ja nagram jeszcze jpegi to dvd poprostu nie bedzie ich "widziec"...


Zazwyczaj tak


pozdro


Ślimak
http://slimak.republika.pl/hv10.htm
 

viValdi

New member
Bez reklam
@ pxl666

wszystko zależy jak zdefiniujesz "zwykłe DVD".

wg mojej definicji to ja mam zwykłe dvd czyli Philips z marketu za 199PLN. Kupiłem pierwszy z brzegu, bez zastanawiania się co on potrafi, kierując się wyłącznie gustem żony co do wystroju wnętrz.

Na tym to "zwyklym DVD" mpeg2 wytworzony jako "DVD compatible" przekopiowany na płytke gra jak złoto a jpegi można oglądać dzięki wbudowanej w DVD przeglądarce zdjęć.

moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak zwykłe DVD. Jest tylko normalnie nagrana płytka, czyli Video_TS. Reszta może ale nie musi działać.
 
Do góry