canon HG 10

pestka

New member
Witam,
kupilam kamere canon gh10 wszystko dziala wspaniale, ale prosze powiedzcie jak moze przerobic M2TS zebym mogla przez internet przesylac krotkie clipy mojej internetowej trenerce psa:)
 

viValdi

New member
Bez reklam
Kup edytor video np. Vegas, Pinnacle, Ulead. Koszt międzu 200 a 400 PLN. Za pomocą takiego programu przerobisz filmik na format który "zmieści się do maila".
 

kanqur

New member
Czesc
Z kamerka dostalas Ulead MovieFactory, ktorym mozesz po obrobce eksportowac filmik do wlasciwie kazdego formatu jak sobie zażyczysz tj AVI, MPEG, Quick Time Movie i zdefiniujesz sobie rozdzielczosc jaka potrzebujesz itp.
Żadnego innego oprogramowania nie musisz kupowac, ten Ci w zupelnosci wystarczy.
Pozdrawiam
kangur
 
Ostatnia edycja:

KrzysiekN

New member
Problem z zoom w canon hg 10

Witam.
Właśnie zakupiłem camerę cyfrową canon hg 10 i mam kilka pytań. Zauważyłem że przycisk zoom na kamerze jest ciągle w połozeniu T, przy przyblizaniu obrazu zoom działa prawidłowo ale po puszczeniu przycisku przyblizania obraz powoli sam wraca do położenia początkowego. Tak więc jakbym chciał mieć obraz przybliżony to muszę cały czas trzymać przycisk zooma w połozeniu W. Jak tylko puszczę przycisk, obraz wraca do poprzedniego ustawienia, czyli powoli oddala obraz. Czy to normalne w tej kamerze, czy może mam uszkodzony przycisk zoom??? Ponadto mam pytanie czy działa Wam przycisk zoom na wyświetlaczu? W instrukcji jest napisane, że zoomem można tez operować tymi przyciskami. U mnie one nie działają, jedynie podczas odtwarzania nagranego filmu mogę przewijać nimi. Czy to normalne, czy może mam uszkodzoną kamerę? Z góry dziękuję za pomoc.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
KrzysiekN co prawda nie mam tej kamery, ale to raczej tak być nie powinno aby zoom sam powracał do położenia początkowego...
 

estor

New member
bawiłem się nią chwile i na pewno zoom działa do położenia jakiego się chciało a nie wracał sam po puszczeniu do wartości początkowych.
Jeśli to nowa kamera jak najszybciej bym ją zwrócił ( z ciekawości zakup allegro ?)
 

KrzysiekN

New member
Nie jest to zakup z allegro. Kamerę kupiłem od firmy internetowej z Gdańska. Po długim weekendzie zamierzam ją wymienić. Dam znać jak sie potoczą sprawy, czy sklep będzie robił jakieś problemy.
 

estor

New member
nie mam nic przeciwko allegro sam zrobiłem przez nie przeszło 600 transakcji po prostu obserwowałem ostatnio aukcje hg-10 , sam kupiłem jedna ale okazała sie niekompletna, do tego w wersji z USA mimo opisu ze to dystrybucja Polska, oddałem ja po 1 dniu .
 

galcom

New member
tez mam pytanie o hg10

Tez od niedawna mam taka kamere i jesli chodzi o przyciski zoomu to zdecydowanie masz je uszkodzone, kamera sama nie przybliza.

Mnie w moim hg10 denerwuje inna rzecz i zastanawiam sie co zle robie :

aby odtworzyc nagrany material w naprawde dobrej jakosci musze to robic bezposrednio z kamery. Odtwarzanie plikow na komputerze przy uzyciu zalaczonego oprogramowania czy tez wypalenie plytki w formacie avchd i odtworzenie np na ps3 to duzy spadek jakosci. Zauwazalne sa spadki klatek na sekunde (bardzo denerwujace dla oka zwlaszcza przy ruchu) a obraz nie jest tak "soczysty".

Zastanawiam sie czy to kwestia komputera (probowalem do tej pory na 2 ale z tym samym rezultatem) czy tez jedynym dobrym odtwarzaczem jest po prostu kamera i trzeba do niej za kazdym razem wgrac zarchiwizowane pliki aby otrzymac dobra jakosc ? Czy fakt ze kamera pracuje w systemie NTSC ma jakies znaczenie (w koncu i oprogramowanie i wiekszosc sprzetu obsluguje dzisiaj oba systemy).
 

KrzysiekN

New member
Nie pomogę Ci ponieważ jeszcze nie bawiłem się w zgrywanie filmów z kamery. Po wymianie kamery zacznę ją rozgryzać i wówczas napiszę swoje uwagi.
 

Bulsky

New member
witam, i jak sprawa wymoiany kamery? Ja dolaczam do klubu. Kupilem ostatnio hg-10 i wstepnie jest wypas. Domysle ustawienia na auto. Nagralem material na najnizszej jakosci a pzniej zaczalem kmbiunowac z 1920x...i bylo gorzej i to znacznie. Jakby obraz przeskakiwal. Takze zmienilem przelacznik auto na P i pojawily sie opcje stabilizacji obrazu i wyostrzania ...i powinno byc lepiej, tylko jeszcze na kompa nie zrzucalem.

Dzielmy sie doswiadczeniami, to moze byc dla wszystkich korzystne.

pozdr.
 
Do góry