Canon HF100 opinie

T_G

New member
kupilem bo mnie znudzilo czekanie na odpowiedz, jak tylko przyjedzie biore kamere i nagrywam , od razu napisze co i jak
 

pink25

New member
:)
to czekam na info czy 32 Gb pracuje w w tej kamerze. Ja sie obawiałem i zakupiłem 2x 16 Gb... , ale nic to...., mozna dokupic jeszcze 32 :)
 

tymek10

New member
filmowałem wczoraj pierwszy raz występy dziecka w przedzszkolu i wieczorem po podłączeniu kamrki do tv szoking
- obraz jak najbardziej ok
- natomiast dźwięk woła o pomstę do nieba jest nie wyraźny, brzęczy i najlepiej jak by go nie było
Macie pomysły co jest nie tak?
 

MINIDYSK

New member
Lampa video Canon VL-5

Witam, czy ktoś z użytkownikow HF100 miał do czynienia z lampką doświetlającą Canon VL-5 . Mam filmować na weselu i zależy mi na dodrej jakości w trudniejszych warunkach , czy jest sens kupować tą lampkę czy jast to tylko zabaweczka bo 5 watów to trochę chyba mało, pozdrowienia.
 

MINIDYSK

New member
Konwerter Szerokokątny

Wielka prośba do posiadaczy konwertera szerokokątnego RAYNOX HD 5050 PRO , czy po założeniu tego konwertera na obwodzie nie występuje ciemna obwódka , jestem zainteresowany zakupem tego konwertera ale czytałem na innym forum że przy tym konwerterze właśnie tak jest , polecają oryginalnego Canona WDH37II ,jestem bardzo zobowiązany za podpowiedż. pozdrowienia.
 

szmyk

Member
U mnie nie występuje ciemna obwódka przy korzystaniu z tego konwertera. Odkąd posiadam konwerter używam go cały czas i jestem z niego bardzo zadowolony.
 

T_G

New member
kupilem karte ocz 32 giga i dziala z kamera ale jeszcze nie nakrecilem 4 godzin materialu zeby sprawdzic czy na calej dlugosci karty jest wszystko ok

32gb class 6
 

NoTes

New member
MINIDYSK napisał:
Witam, czy ktoś z użytkownikow HF100 miał do czynienia z lampką doświetlającą Canon VL-5 . Mam filmować na weselu i zależy mi na dodrej jakości w trudniejszych warunkach , czy jest sens kupować tą lampkę czy jast to tylko zabaweczka bo 5 watów to trochę chyba mało, pozdrowienia.

Chyba już gdzieś pisałem o tej lampie video do HF100. Na początek to ona ma 3W (tyle jest podane przez producenta na pudełku) i nie wiem skąd wszyscy oferenci biorą te 5W. Otóż cudów nie należy spodziewać się po tym urządzeniu, ale w porównaniu do tego diodowego "pypecia", który już jest w kamerze to lampka doświetla znacznie lepiej. Doświetlenie twarzy "głównych bohaterów" filmu i najbliższego otoczenia, powiedzmy tak na odległość do 2m jest bardzo dobre, czym dalej tym gorzej, ale to też zależy oczywiście od "zastanego" oświetlenia. Jeśli ma to być sporadyczna produkcja amatorska typu pamiątkowo-rodzinnego to takie doświetlenie w zasadzie wystarczy. W innym przypadku to nie tylko z oświetleniem, ale i z kamerą nie powalczy za bardzo. Reasumując: nie wyobrażam sobie za bardzo zastosowania jakiegoś bardziej zaawansowanego systemu oświetlenia do tej kamery, bo po pierwsze primo: śmiesznie wygląda, a po drugie primo: jest zwyczajnie nieopłacalne. Ta lampka i tak tania nie jest, a po oczach filmowanym tak dobrze daje, że można się wkurzyć :mrgreen:.
Jeszcze odnośnie konwertera Raynox to też już pisałem, obwódki nie mam (nie pamietam jak jest przy zdjęciach).
ZdRuFkA.
 

poziomek1978

New member
T_G napisał:
kupilem karte ocz 32 giga i dziala z kamera ale jeszcze nie nakrecilem 4 godzin materialu zeby sprawdzic czy na calej dlugosci karty jest wszystko ok

32gb class 6
Uff przez 33strony tego wątku się przebijałem aby uzyskać odpowedź na to właśnie pytanie :) Dzięki za podzielenie się na forum!
Pytanie: na ile w najwyższej jakości minut wystarczy 32GB?
 

poziomek1978

New member
marciniozo napisał:
Skoro ma 16GB można nagrać +,-2h to na 32GB wypadałoby 4h....
/ z malutkim haczykiem oczywiście/
Oki czyli można przyjąć 4h gwarantowane jaki by VBR nie wypadł :) Dziękuję , wystarczy mi ta informacja.

PS: czy Canon w NIEDALEKIEJ przyszłosci planuje użyć standardu SDXC - nastepcy SDHC aby obslugiwac karty 64GB i większe? Ktoś coś wie? Czy też 32GB to wystarczy w codzinnym użytkowaniu (nie mama jeszcze kamery ale jak kupię to tylko po to aby nagrywać w Full HD).
 
Ostatnia edycja:

sniatek

New member
Witam,

Mam kamerkę Canon HF 100 i mam pytanko czy oprogramowaniem dołączonym do zestawu można przerobić pliki M2TS na mpeg, avi czy DVD tak żeby mozna to było oglądnąć w zwykłych odtwarzaczach DVD?

dzięki za pomoc
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Poziomek1978 -

Mam dwie karty 16GB klass 6 oczywiście - wychodzi ponad 4h nagrania. Nagrywam oczywiście w najwyżej możliwej jakości.
Uważam, że na domowe potrzeby w zupełności wystarczy.

Sniatek

Ściągnij sobie darmowy program Free AVCHD Converter / Koyote Soft /.
Tym programem bez problemu dokonasz konwersji plików do formatu MPEG2 i po problemie.
 

T_G

New member
a jaki jest sens robienia konwersji skoro premiere cs4 natywnie ma presety i obrabia avchd bez klopotu ? dodatkowa i bezsensowna robota
 

T_G

New member
trzeba polowac, kupilem intensity pro z premierem CS3 za 1400 brutto i update do premierea CS4 dostalem za darmo, wlasnie sie dowiedzialem ze za okolo 150-200 euro w niemczech mozna premiera cs4 dobandlowanego dostac do jakiegos sprzetu, ale nie wiem co to jest jeszcze, bede jechal pod koniec wakacji dopiero
 
Do góry