Canon HF100 opinie

tscneo

New member
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Pliki cpi są, ale być może rzeczywiście są uszkodzone. Niestety imageMixer też nie widzi tych plików.
Ale zostawiłem już to. Skopiowałem sobie pliki mts na dysk (wszystkie są ok) i przez Pinnacle studio 12 zrobiłem sobie zapis filmów w formacie DVD i BlueRay.
A na przyszłość będę uważał ;-)
 

klolik

New member
Jedno mnie zastanawia. Dlaczego na polskiej stronie Canona nie można pobrać pl instrukcji-oferowany jest zakup podręczników użytkownika :shock: a na stronie w US wszystko dostępne jest bez żadnych komplikacji:
Strona w PL
Strona w US
Czyżby obrona przed sprzętem kupowanym taniej za granicą? Język to nie problem ale trochę dziwna ta polityka.
 

bemx2k

New member
heh Polak potrafi :)

Nic tylko napisac skarge do Canon.global ze Polaczki z Canon.PL
chytre sa i tyle
chca sobie dorobic na sprzedazy instrukcji obslugi .
 

beber

New member
bulek napisał:
Niedawno zaopatrzyłem się w HF10. Tutaj to samo... pliki kopiowane na dysk, a dysk podłączany do PS3. Wszystko wygląda jak miód :). Jeszcze myślę, że kiedyś je "poukładam" i wypalę na blu-ray, ale kto wie... może zostaną tylko na dysku na bardzo długo.

Prosze podpowiedz co gdzie trzeba skopiowac aby PS3 odtwarzał, np z pendrive albo dysku hdd po usb

thx
 

mobor

Banned
Panowie, a ja mam do was takie pytanko.

Uzywam wprawdzie HF10 ale powszechnia wiadomo ze HF100 to w zasadzie HF10 w drobnym uproszczeniu

Otóż w żaden sposób nie udaje mi się uruchomić opisanego w instrukcji obsługi trybu DEMO czyli trybu w którym kamera chwali się tym co umie. Nie jest to sprawa istotna w codziennym uzytkowaniu ale chciałbym się dowiedzieć jak jest z tym u innych gdyż:

- jeśli u innych działa tzn że mam wadliwy egzemplarz (choć w to wątpię)
- jeśli u innych NIE działa tzn że wadliwe jest firmware ...

Proszę, sprawdzcie u siebie i napiszcie czy u was działa. Dla przypomnienia, musicie podpiąc kamerę do zewnętrznego zasilania w trybie filmowym i włączyć tryb DEMO (po 5 minutach nieobsługiwania kamery, powinien włączyć się tryb DEMO - u mnie się nie włącza nawet po 10 minutach)
 

Bartek21

New member
Włączyłem DEMO (hf10) i teraz pisze mi po angielsku co potrafi, zaświeciło lamkę i przełancza tryby. Czyli u mnie działa. Wybrałem w menu DEMO ON i od razu się uruchomiło nie musiałem czekać.
 

mobor

Banned
Dzięki Panowie za fatygę.

Bartek21 - gdzie kupowales swoja kamerę ?

PS nawiasem mówiąc - towar mamy niezgodny z umową. Na tej podstawie można zwrocic sprzęt żadając zwrotu gotówki :)
 

bankrootghost

New member
Dziś zadzwonię do serwisu w tej sprawie.
Swojemu sprzedawcy zadałem pytanie o możliwość zwrotu na "niezgodnośc z umową" ...

zadzwoniłem do jedynego serwisu Canona na Żytniej i wygląda na to, że wiedzą o tym felerze.

Naprawią na Gwarancji.
 
Ostatnia edycja:

mobor

Banned
to jest kwestia firmwaru. Wiem że japośnki Canon udostępnił niedawno nowe firmware do HF10/100... Nie widzę problemu by nie można było rozstrzygnąć problemu w podobny sposób i u nas udostępniając właściwy plik
Procedura jest bardzo prosta- wymaga wrzucenia pliku na kartę pamięci i właczenia kamery w pewien określony sposób...
Nie odważę się jednak instalować /i innym też nie polecam/ oprogramowania na rynek Japoński /NTSC/ w kamerze PAL. Możemy sobie załatwić sprzęt na amen.
 

Bartek21

New member
jak sprawdzić wersję firmware? kamerę kupiłem 31 lipca '08 w wawie nie wiem czy mogę podawać na forum nazwę sklepu, ale mieści się on przy stacji metra służew

ok już wiem, 1.0.1.0
 
Ostatnia edycja:

Sochanus

New member
Witam

Wczoraj odebrałem swojego HF10 i szczerze nie jestem zachwycony jakością nagrań w kiepskim świetle. Mam prośbe czy ktoś mógłby nagrać jakieś 5 sekund filmu w najlepszej jakosci w kiepskim świetle na przykład widok z okna w nocy 50i przy automatycznych ustawieniach ? I przesłać na maila. moze trafiłem kiepski egzemplaż ?

Pozdrawiam
 

mobor

Banned
nie, nie trafiłeś na wadliwy egzemplarz

Spodziewałeś się ze za 3 tyś zł dostaniesz kamerę HD która jakoscią dorównuje kamerom telewizyjnym ?
 

Sochanus

New member
nie :) po prostu na samplach z intentetu wyglądało to o niebo lepiej, dziś pobawię się z trymeb kinowym i z 25p podobno pomaga ale mimo to chciałbym porównać moje nagranie z kimś jeszcze...

Mobor jabyś był tak przyejmy i przesłał sampla to byłbym wdzięczny
 
Do góry