Canon HF100 opinie

bankrootghost

New member
arok napisał:
Czy da sie ominac jakos wymiane kompa, zebym mogl odtwarzac normalnie filmy. Nie chcialbym nagrywac w gorszej jakosci. Co moglbys mi poradzic?
sam stoję przed tym dylematem. Mam PC z XP, AMD Barton2500 (1,8 GHz), 2 GB RAM i kartę ... nie pamiętam jaką.
Po odpaleniu pliku AVCHD obciążenie procka leci do 100% i qpa ...
Zamierzam złożyć coś na Core Duo 8400, 4 GB RAM, kartę 8800GT

T_G napisał:
dzieki, generalnie bardzo udany model, tylko martwi mnie krecenie w terenie na przyklad albo w tlumie bez wizjera z uzyciem wyswietlacza
po co Ci w tłumie wizjer ? Wyciągasz łapkę do góry ponad głowy tłumu i jak wtedy spojrzysz w wizjer ?

powiem Ci tak, można się przyzwyczaić. W mojej poprzedniej kamerze SD miałem wizjer i to jeszcze odchylany o 90 stopni. Czasem z niego korzystałem, częściej jednak kręciłem "z wyświetlacza".
Przy kamerach na karty producenci kamer wreszcie mogą doporowadzic miniaturyzację do granic możliwości, wizjer to trochę ogranicza.
Rozumiem jednak, że dla półprofesjonalisty i profesjonalisty brak wizjera jest poważną wadą.

Canon powinien wyprodukować kamerę o parametrach HV30, na karty SD, z pierścieniem regulacji ostrości i z odchylanym wizjerem.
Nnie wiem, dlaczego tego nie robią, byłby to hit.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

T_G

New member
jasne ze mozna nakrecic i sie przyzwyczaic, bardziej mi chodzi o bezpieczenstwo, zawsze latwiej uszkodzic kamere jak masz duzy, otwarty wyswietlacz
 

arok

New member
Nie dziala mi poprawnie ImageMixer 3 SE. Wlaczam go i nie da sie wogole edytowac... Tak jak by sie zawieszal, tylko klepsydra. Czy ktos rowniez mial taki problem?? Co mam zrobic?
 

arok

New member
Wlaczam program, wybieram opcje np. Browsing&Authoring i... czekam. Pokazuje sie ekran i klepsydra jkby sie program ladowal i nic. I tak moge czekac do us.... smierci. To samo jesli chce nagrac plyte DVD... Nie mam az tak slabego kompa zeby to nie dzialalo (2 GB DDR2, Core Duo 1.66, 512 ATI Radeon X1400). Wlasnie za sekunde robie back up'a wiec format i wtedy zobaczymy... juz mam syfu troche. Jak zadziala to sie odezwe...

Nie cytujemy poprzednika
 

bastek888

New member
karty SDHC PQI 16GB sprzedawane na allegro po 180zl przez hurt.com.pl dzialaja OK i trzymaja parametry nagrywanie na full odczyt bardzo szybki zgodnie z opisem producenta.
 

T_G

New member
wszystko sie wyjasnilo, plugin do premierea cs3 o nazwie mainconcept mpeg pro hd i normalnie sie montuje material z tej kamery
 

lapt

New member
Ja jestem za leniwy na edytowanie nagranego materiału. Po prostu przykładam się bardziej przy nagrywaniu, zresztą nagrywam kamerą od 20 lat więc mam trochę wprawy. Potem w domu wkładam kartę do PS3 i oglądam na TV co wyszło. Potem wkładam kartę do laptopa i kopiuję pliki na DVD. Odtwarzanie także przez PS3 na dużym ekranie w HD. Nie wyobrażam sobie oglądania na małym monitorze komputerowym. Więc może zamiast nowego kompa warto zastanowić się nad kupnem PS3 (ma jeszcze parę innych zalet). Nota bene zarówno zdjęcia z cyfrówki jak i filmy z kamery odtwarzane na PS3 wyglądają ..... suuuuuuper.
 

T_G

New member
taaa, a jak ktos ci przyniesie material do montazu ktory nagral na wakacjach a ma staz dwumiesieczny ?

nie wyobrazam sobie rzezbienia w kupie, podlaczania konsoli, wypalania plyt, zeby miec podglad, dla mnie normalna praca to dwa monitory do montazu plus podglad na telewizorze full hd bezposrednio z timeline, moge zaprosic klienta na montaz bez obawy ze umrze ze smiechu albo wyjdzie z braku czasu
 

bulek

New member
Dokładnie tak... lenistwo :). Kiedy kupiłem aparat cyfrowy, to skończyło się zrzucaniem zdjęć bez żadnej obróbki... czasem nawet bez usuwania co gorszych ujęć. Przeglądam je teraz i nie czuję dyskomfortu, że niektóre są nieostre, albo ni "poprawione", czy nawet nie po kolei.

Niedawno zaopatrzyłem się w HF10. Tutaj to samo... pliki kopiowane na dysk, a dysk podłączany do PS3. Wszystko wygląda jak miód :). Jeszcze myślę, że kiedyś je "poukładam" i wypalę na blu-ray, ale kto wie... może zostaną tylko na dysku na bardzo długo.
 

RolphusX

New member
Aku BP819

Witam
Noszę się z zamiarem zakupu HF100, lecz chciałbym od razu dokupić dodatkowe źródło zasilania czyli akumulator BP819. Czy orientujecie się może gdzie go można dostać? Sklepy internetowe nie posiadają na magazynach.

Pozdrawiam
 

arok

New member
Ja zakupilem na Amazonie. Tez szukalem wszedzie ale nie dalo sie znalezc. Nawet na ebayu nie ma.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

T_G

New member
a wie ktos moze gdzie kupic nasadke szerokokatna, bo obiektyw kiepsciutko sobie radzi, znalazlem w jednym miejscu ale za prawie 700zl, na ebay jakies 350, wiec sie da, moze ktos z forumowiczow sprowadza ?
 

tscneo

New member
Problem z HF100

Witam,

chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia, i zapytać, czy ktoś z Was miał może podobny problem z HF100.

Nagrywam na kartę 8GB SD6 KINGMAX, po nagraniu kilku lub kilkunastu scen, nagle, prawdopodobnie (ale nie udowodniłem jeszcze tego) przy nacięciu power lub przejściu do trybu foto bez zakończenia nagrywania, mam nastepujący efekt:
- na karcie kamera nie widzi już żadnych scen,
- przy wejściu do info o karcie pokazuje prawidłową zajętość karty
- na karcie włożonej do kompa widać wszytskie pliki *.MTS i filmy są prawidłowo widoczne np. w Pinnacle Studio 12
- następne sceny znów są rejestrowane i widoczne na karcie, aż do powtórengo wystąpienia problemu

Reasumując kamera ( nowa, karty na których próbowałem też ) nie widzi nagranego materiału, a komputer tak.

Czy komuś z Was przychodzi do głowy co może być powodem?

Infolinia Canon przez telefon bezradna, a chcę spróbować coś naprawić zanim wyślę kamerę na 14 dni do serwisu.
 

bankrootghost

New member
tscneo napisał:
przy nacięciu power lub przejściu do trybu foto bez zakończenia nagrywania, mam nastepujący efekt:

nie dziw się, że masz problem, jeśłi robisz coś co jest niezgodne z instrukcją (dziwne, że Canon o tym nie wie).

cytuję za instrukcją:



Observe the following precautions while
the ACCESS indicator is on or flashing.
Failing to do so may result in permanent
data loss or damage to the memory.
- Do not open the memory card slot cover.
- Do not disconnect the power source or
turn off the camcorder.
- Do not change the position of the modedial.

 

tscneo

New member
Powiem szczerze - nie czytałem instrukcji, a problem pojawił mi się podczas lotu parasailingowego, kilkadziesiąt metrów nad ziemią, gdzie robiłem niemal równocześnie zdjęcia i filmy ;)

Choć przyznam się, że spodziewałem się że sprzęt sobie z taką zmianą poradzi... :(

Jeśli byłbyś uprzejmy mi wytłumaczyć, co teraz zrobić (infolinia jest naprawdę bezradna, a do serwisu canon nie sposób się dodzwonić).

Mam kartę, na niej filmy, jak najbardziej ok, ale kamera ich nie widzi. Próbowałem używać programu dołączonego do kamery Pixela Imagemixer, który teoretycznie potrafi wrzucić pliki *.mts z powrotem do kamery, tyle że ten soft się cały czas wiesza.

Czy znasz jakiś sposób, żeby zmusić kamerę, by ponownie "zobaczyła" na karcie te sceny?

Z góry dzięki,
 

T_G

New member
polecam do tej kamery nasadke soniacza szerokatna VCL-0637H - nie ma porownania przy kreceniu do standardowego obiektywu
 

Bartek21

New member
tscneo napisał:
przy nacięciu power lub przejściu do trybu foto bez zakończenia nagrywania
Sprawa wygląda tak, że moja kamera (hf10) i twoja (hf100) pewnie też zapisuje filmy w katalogu: \AVCHD\BDMV\. W tej lokalizacji znajdziemy dwa katalogi CLIPINF i STREAM. W STREAM są właśnie owe pliki *.mts, natomiast w CLIPINF pliki *.cpi w których są jakieś informacje bez których kamera nie widzi odpowiednich plików .mts (to sprawdziłem doświadczalnie :D). Podejrzewam, że problem w tym, że do danego filmiku nie masz pliku cpi, albo masz ale uszkodzony, bo kamera nie zdążyła go zapisać prawidłowo bo zmieniłeś tryb.
Rozwiązanie jest proste skopiuj plik(i) z kamery na twardy dysk "ręcznie", potem zaimportuj je do ImageMixer (w trybie Browsing & Authoring), przełącz tryb na "Write Back to Camcorder" i wgraj film na kamerę. Wiem, że napisałeś iż soft się cały czas wiesza, mi się ten program ani razu nie wysypał (win xp home). Może spróbuj go zainstalować u kogoś znajomego na innym kompie, ewentualnie możesz mi podesłać pliki .mts (o ile są znośnie wielkościowo) a ja spróbuję zrobić ci do nich .cpi i ci podeślę.
Mam jeszcze jeden trop, że kamera mogła nie dokończyć zapisywać pliku .mts (dlatego może się ImageMixer wywala) wtedy trzeba by go chyba naprawić.
 
Do góry