Canon HF10 - kopalnia wiedzy

felis

New member
Witam
ART533 napisał:
Jeżeli ktoś powie że nagrywanie z kamery hd i przegrywanie na dvd jest bez sensu to odpowiadam że jeszcze przez kilka lat popularnym nosnikiem pozostanie dvd.
A wg mnie to właśnie jest właśnie bez sensu. Po co kupować drogą kamerę HD i konwertować nagrania do niskiej rozdzielczości? Trzeba było wydać ok 1000zł na kamerę SD i mieć to samo za dużo mniejsze pieniądze. A może rzeczywiście i w lepszej jakości bo bez żadnej konwersji.
Trzeba tylko mieć na uwadze, że gdy za te kilka ten sam materiał wyświetlimy na sprzęcie wysokiej rozdzielczości to będzie on wyglądał dosyć żałośnie w porównaniu do HD.
Dlatego uważam, że gdy ktoś kupuje kamerę HD to owszem może archiwizować na płytach DVD, ale w wysokiej rozdzielczości i oglądać na kompie, a w przyszłości gdy sprzęt potanieje cieszyć dobrej jakości obrazem na telewizorze.
 

bemx2k

New member
Dokladnie tak , nagrywac material AVCHD na plyty DVD jako dane
( srednio przy bitrate 12Mbit/s i 17 Mbit/s )
wejdzie na DVD jakies 35-40 minut .
Tak nagrana plytke mozna odtworzyc w PS3 oraz PC
ponoc sa 2-3 odtwarzacze DVD/DivX/H-264
ktore to potrafia zdekodowac AVCHD .

Konwersja do DVD MPEG2 to bezsens
czas i strata jakosci
no chyba ze dla rodziny/znajomych ktorzy nie maja innej opcji .
 

mikelas76

New member
Karty pamieci

Witam, wlasnie kupilem to cacko i mam pytanko. Jakie karty pamieci polecacie.Mialem 16GB Transcend 6 "klasa" ,ale chyba jakas wadliwa byla bo wyskakiwaly bledy karty.
Macie jakies godne polecenia typy ???
 

Yankee

New member
mikelas76 napisał:
Witam, wlasnie kupilem to cacko i mam pytanko. Jakie karty pamieci polecacie.Mialem 16GB Transcend 6 "klasa" ,ale chyba jakas wadliwa byla bo wyskakiwaly bledy karty.
Macie jakies godne polecenia typy ???
Przyłączam sie do pytania kolegi, tez własnie się przyglądałem transcendowi ale nie wiem czy nie trzeba tu dużo szybszych kart od tej Transcenda ? Co polecacie ?
 

mikelas76

New member
Karty pamieci

Tak dla informacji kolegi Yankee klasa6 to jak najbardziej polecana szybkosc dla tej kamerki, minimalna to 4, a transcend mial 6 i sie sypal, dziwne ale prawdziwe.Kupilem go na Amazonie UK i znalazlem kilka negatywnych opini osob uzywajacych tej karty ze sprzetem Canona, dlatego moje pytanie.
Pozdrawiam
 

bemx2k

New member
mikelas76

Te tanie Transcendy to bycmoze jakies odpady :/
Ja mam 2x8GB i na obydwu sa bledy ,
w 99% uzywane tylko w Lumiksie TZ5
wiec to nie jakas niekompatybilnosc z Canonem tylko kulawa jakosc wykonania
albo walek .
 

Yankee

New member
No dobra, transcend transcendem ale w dalszym ciągu nie wiemy z kolegą jaką kartę mamy kupić. Najchętniej kupiłbym kartę 16Gb. Czy taka SanDisk Ultra II z deklarowaną prędkością niby 15mb/s wystarczy w zupełności bo te Ultra III to mają jakieś ceny z kosmosu. Może ktoś ma jakieś inne karty innego producenta i sprawdzają się w tej kamerze dobrze ? Poradźcie proszę.

Pozdrawiam.
 

mikelas76

New member
Yankee

Ja tez sie zastanawiam tylko nad 16GB i chyba nie ma za bardzo wyboru.
Mysle o tej samej karcie sandiska. rozsadna cena i sprawdzona jakosc- mam kilka saniskow i nic zlego nie moge powiedziec.
tyle ze jest to klasa 4 czyli minimum :(
Czekam na propozycje i pozdrawiam
 

bemx2k

New member
Na logike rozmyta ;) jak bedziecie nagrywac z niskim bitrate np.
w Canonie 5Mbit/s 7Mbit/s 12Mbit/s
to spoko powinna styknac karta Class4 .

Z tymi Transcendami to musi byc jakis walek z Hong-Kongu
brat kupil 16GB na EBay'u
i w wszystkich czytnikach widac tylko 12GB :/ .
 
Do góry