Canon czy Panasonic?

gajos

New member
Czesc,

Po dlugiej przerwie, pierwszy raz od ostatniego zakupu (Pioneer od Kiki :)) pora wrocic i rozejrzec sie za czyms nowym.

Chyba potrzebuje kamery ;-)
1. Panasonic HDC-TM300
2. Panasonic HDC-HS300
3. Canon HF S21
4. Canon HF S10
5. Canon HF S11

Ewentualnie dla urozmaicenia JVC Everio GZ-HM400 :)
Acha - zdecydowanie nie chce Sony.
Krotko mowiac biore pod uwage cos z top6 Camcorder Ratings - Reviews, Ratings & Comparisons

Patrzylem tutaj w odpowiednich dzialach czegos wiecej o wymienionych modelach, jednak raczej wieje pustka.
Jesli mozna prosze o konkretne za/przeciw. Pomiedzy tymi kamerami nie ma raczej znacznych roznic cenowych, jednak jesli jakas kamera jest ot po prostu tym samym w nowym opakowaniu a tym samym drozsza - dajcie znac.

Co do wymagan - prywatny uzytek: pierwsze i kolejne dni potomka, urodziny babci, wakacje, wieczorny pokaz fontanny na Wroclawskiej pergoli, etc. Moze i zbyt drogi gadzet na takie "wymagania" ale nie chce wydac teraz polowy czy chocby cwierci tej kasy a po pol roku wkurzyc sie i wydac pare razy wiecej...

Z gory dzieki za pomoc.
 

Shinzon

New member
No ciekaw jestem czy się ktoś z Canonem i Panasoniciem znajdzie aby tu napisać, czy pozostanie to matrwy wątek jak wiele wcześniejszych. Obawiam się Gajos, iż również w tym wątku będzie wiało pustką. Miejmy nadzieję, że nie.
 

gajos

New member
No ciekaw jestem czy się ktoś z Canonem i Panasoniciem znajdzie aby tu napisać, czy pozostanie to matrwy wątek jak wiele wcześniejszych. Obawiam się Gajos, iż również w tym wątku będzie wiało pustką. Miejmy nadzieję, że nie.

Ale dlaczego tak cicho o produktach tych firm? Takie kiepskie czy jak?
 

Shinzon

New member
No właśnie trudno powiedzieć. Jestem na forum już rok i śledzę posty na temat różnych kamer. Większość sampli z kamer Canon i Panasonic było tu wklejanych z innych portali, głównie za sprawą kolegi Ślimaka. Niestety użytkownicy kamer Panasonic i Canon, którzy się na chwilę tu pojawili nie podzielili się żadnymi nagraniami mimo, iż wiele razy o to proszono. Z wielką chęcią zobaczyłbym więcej sampli z Panasonica i Canona ale niestety nędza straszna w tym zakresie. Trzeba szukać na innych forach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
absolutnie nie są kiepskie.
Nowe modele które się pojawią na rynku będziemy testować po kolei w ramach dostępności.
 

don333

New member
Ale dlaczego tak cicho o produktach tych firm? Takie kiepskie czy jak?
Moim zdaniem po prostu dział kamer HDforum jest zdominowany przez posiadaczy kamer Sony, w tym tak często się udzielających jak Shinzon :) Przez to liczba postów nt. kamer tej firmy jest nieproporcjonalnie duża. Lektura kilku dużych portali poświęconych kamerom cyfrowym, np. niejednokrotnie tu polecanego camcorderinfo, przynosi jasną odpowiedź - Canon czy Panasonic robią kamery niejednokrotnie przewyższające to, co w ofercie ma Sony (przy porównywalnej cenie). Dobry przykład to półka cenowa 2000-2500 zł, gdzie modele Sony z serii 105/106 moim (i nie tylko moim) zdaniem wyraźnie przegrywają np. z Canon HG 20 czy Panasonic HDC-SD20.

A co do sampli, to warto poszukać np. na Vimeo, albo chociaż na YouTube.
 

gajos

New member
No dobra, a jesli nie macie moze doswiadczen w pracy z ktoras z wymienionych kamer - czy jestescie w stanie z grubsza ocenic co wydaje sie najciekawszym, najbardziej wartosciowym wyborem? Teoretycznie :)
Jesli kupie a niestety cos mi nie podejdzie - nie bede nikogo pozywal do sadu ;-)

Czekac na testy nie mam za bardzo czasu bo kamere chcialbym miec w ciagu 2 najblizszych tygodni...
 

zieloony

New member
Dobry przykład to półka cenowa 2000-2500 zł, gdzie modele Sony z serii 105/106 moim (i nie tylko moim) zdaniem wyraźnie przegrywają np. z Canon HG 20 czy Panasonic HDC-SD20.

No widzisz, jestem tego samego zdania, Jakiś rok temu, jak szukałem kamerki bawiłem się wieloma modelami i Canon HG20 wydał mi się najbardziej interesujący z przedziału (wtedy) do 3000,-
I jestem bardzo zadowolony.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Witam
Pewnie tak jest, że użytkownicy kamer Canon są w mniejszości...Ja się do nich zaliczam. Posiadam Canona HF100 i jestem z niej bardzo zadowolony. Kamera nie najnowsza, ale pamiętając z jakiej jest półki cenowej to do zastosowań typowo amatorskich sprawdza się bardzo dobrze.
Dla mnie ważna była matryca : 1/3.2 cala - jak na tą półkę bardzo dobra - co odzwierciedla się w jakości filmów. No i oczywiście wiele innych parametrów....
Za chwilę dołączę linka do krótkiego filmiku. Właśnie wrzucam na RS.

RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
RapidShare: 1-CLICK Web hosting - Easy Filehosting
http://rapidshare.com/files/346323139/00007.MTS.html
 
Ostatnia edycja:

gajos

New member
No dobra, przegladajac camcorderinfo zastanawiam sie miedzy dwoma modelami:
Panasonic HDC-TM300 oraz JVC GZ-HM400.
Panasonic wlasciwie wszedzie bardzo ladnie wypada. Ponoc znosniej szumi i lepiej wypada niz Canony w slabym swietle... Choc parametry mowia cos innego. No ale w koncu nie parametrami kreci sie filmy/robi zdjecia ;-)

Z drugiej strony JVC... Jedyne do czego sie czepiam to niby kiepska wydajnosc w slabym swietle, poza tym bardzo mi sie podoba. Zacheca mnie gadzet w postaci "120fps, 300fps, 600fps low-quality modes" - chyba ciekawy bajer. No i znacznie tanszy.

Co byscie jednak wybrali?


Z nieco innej beczki.
patrzylem na takiego cos:
Panasonic HDC-TM300 Silver New on eBay (end time 03-Mar-10 15:16:26 GMT)

Ktos mi wyjasni o co z tym NTSC/PAL chodzi? Ciagle jestesmy w epoce tych roznic?
Jeslibym kupil kamere NTSC (cokolwiek to jest - ja jestem laikiem i nie chce sie nawet zaglebiac w zbedne mi technikalia) to wtopilem? :)
 

gajos

New member
Acha - jeszcze jedno pytanie.
Na 32GB pamieci:
ile materialu (czas) zarejestruje w rozdzielczosci:
HA (17Mbps/VBR) (1920 x 1080)
HE (6Mbps/VBR) (1440 x 1080)
??
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
JVC GZ-HM400 ciekawie się prezentuje.
Co do czasu nagrywania - 32GB - 17Mbps/VBR) (1920 x 1080) - około 4h.
HE (6Mbps/VBR) (1440 x 1080) - około 9h.
 

Shinzon

New member
Gajos, jak już złapiesz tego nowego Panasonica lub Canona to bądź tak miły i wrzuć trochę sampli na forum, szczególnie w słabym świetle. Wiele osób co wchodzi na forum domaga się porady co kupić. Jak już się coś dowiedzą to znikają i ślad po nich ginie. Nie poczuwają się do tego, aby się później podzielić na forum swoimi doświadczeniami. Ale to już w Polsce taka natura. Jak najwięcej brać i nic nie dać od siebie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Po pierwszych przeglądach - mogę z czystym sumieniem polecić JVC GZMH 400 . Test pełen za kilka dni.
JVC Polska Produkty Kamery Kamery HD (High Definition) GZ-HM400
215968_gz-hm400_cl.jpg

Kamera Full HD na kartę pamięci oferująca nagrywanie wysokiej jakości obrazów. Intuicyjna obsługa oraz wysokiej klasy jakość wykonania. Flagowy model z linii Everio 2009.
 

gajos

New member
No domyslam sie! W koncu biore ja pod uwage ;-) Jednak pytanie jak sie ma do kamery Panasonic i czy jesli kiepsciejsza to wady warto przebolec za 1000zl roznicy.

Btw. co powiecie o kamerze kupionej w US/JP? Bedzie wszystko smigac czy mozna sie spodziewac jakichs niekompatybilnosci?
 

don333

New member
Ktos mi wyjasni o co z tym NTSC/PAL chodzi? Ciagle jestesmy w epoce tych roznic?
Jeslibym kupil kamere NTSC (cokolwiek to jest - ja jestem laikiem i nie chce sie nawet zaglebiac w zbedne mi technikalia) to wtopilem? :)
Jesteśmy w epoce różnic w standardach telewizyjnych na świecie i pewnie jeszcze jakiś czas będziemy. Co prawda teraz to odmiany HD a nie PAL/NTSC są na tapecie, ale (uwaga: technikalia) nadal częstotliwość odświeżania obrazu wideo w USA/Japonii różni się od tej europejskiej.

Jeśli kupisz kamerę NTSC, to w zasadzie błędu nie zrobisz, bo 1) (chyba) wszystkie telewizory obecnie spotykane radzą sobie z obydwoma standardami i 2) programy komputerowe do nieliniowej edycji wideo także obsługują obydwa no i 3) jak po obróbce wrzucisz finalny materiał np. na Vimeo czy YouTube to i tak przekoduje ci się "po cichu" do jeszcze innego standardu. Ale będziesz musiał być świadomy tego, że masz kamerę standardu nie-europejskiego i potencjalnie trafisz na środowisko, gdzie nie da się jej podłączyć czy wczytać z niej filmu.
Btw. co powiecie o kamerze kupionej w US/JP? Bedzie wszystko smigac czy mozna sie spodziewac jakichs niekompatybilnosci?
Wtyczkę prądową będziesz miał inną :) Poza tym, to co pisałem powyżej.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Gajos, jak już złapiesz tego nowego Panasonica lub Canona to bądź tak miły i wrzuć trochę sampli na forum, szczególnie w słabym świetle. Wiele osób co wchodzi na forum domaga się porady co kupić. Jak już się coś dowiedzą to znikają i ślad po nich ginie. Nie poczuwają się do tego, aby się później podzielić na forum swoimi doświadczeniami. Ale to już w Polsce taka natura. Jak najwięcej brać i nic nie dać od siebie.


dokladnie, juz o tym pisalem, taka natura, brac a nie dawac
 
Do góry