canon 5dmk2 vs reszta swiata...!

pxl666

Member
Bez reklam
niektorym zapewne wiadomo ze pojawily sie pierwsze lustrzanki cyfrowe z mozliwoscia krecenia filmow...d90 byl lekkim niewypalem poniewaz ma marny mikrofon i brak wejscia dla takowego ale canon postanowil chyba zmienic co nieco na rynku bo najnowszy model profesjonalnej lustrzanki kreci filmy i posiada wejscie mikrofonowe. byc moze za wczesnie jeszcze na taka teorie ale cos mi sie wydaje ze malo ktora kamera nawet pro i pol pro wyskoczy do takiego sprzetu...matryca FF, wymienna optyka ...etc
ktos kiedys powiedzial ze kamera to poprostu aparat ktory robi duzo zdjec na sekunde...no coz...teraz to sie stalo faktem...
polecam lekture tego artykulu i podzielenie sie opiniami
http://blog.vincentlaforet.com/2008...-comingboth-to-this-blog-and-to-our-industry/
 

gajorro

New member
no jakosc niezla

http://www.vimeo.com/tag:canon5dmark2

ale: gdybym byl taaaaki bogaty i by bylo mnie stać to najpierw kupilbym sony pmw-ex3. potem letus-a ultimate. a potem moze 5d mark 2 (zeby robic nim zdjecia).
jednak co kamera to kamera, w aparacie mozliwosc krecenia filmow to ciagle dodatek. i niech tak zostanie.
 

bemx2k

New member
pxl666

Dzieki za link do orginalnych sampli

Jak co niektorzy ludzie moga sie wypowiadac na temat jakosci
mozliwosci kamer po ogladnieciu przekodowanych filmow z strony Vimeo ???? no jaja na maxiora ,heh :/

Update :

Sciaglem , obejrzalem 3x i Ja tam jakiejs super hiper jakosci w stosunku do sampli z HF11 nie widze
 
Ostatnia edycja:

pxl666

Member
Bez reklam
bemx2k napisał:
pxl666

Dzieki za link do orginalnych sampli

Jak co niektorzy ludzie moga sie wypowiadac na temat jakosci
mozliwosci kamer po ogladnieciu przekodowanych filmow z strony Vimeo ???? no jaja na maxiora ,heh :/

Update :

Sciaglem , obejrzalem 3x i Ja tam jakiejs super hiper jakosci w stosunku do sampli z HF11 nie widze

tylko ze hf11 ci nie zrobi takiego koloru przy takim swietle...nie wymienisz w hf11 obiektywu i nie masz takiej kontroli nad obrazem...i nie mowie juz o szumach...
 

darek53

New member
pxl666 napisał:
tylko ze hf11 ci nie zrobi takiego koloru przy takim swietle...nie wymienisz w hf11 obiektywu i nie masz takiej kontroli nad obrazem...i nie mowie juz o szumach...

dokładnie, eeh te kolory z EOSa... miód
ale szkoda ze nie ma opcji 24 klatek
 

gajorro

New member
bemx2k napisał:
Jak co niektorzy ludzie moga sie wypowiadac na temat jakosci
mozliwosci kamer po ogladnieciu przekodowanych filmow z strony Vimeo ???? no jaja na maxiora ,heh :/
Z vimeo mozna tez sciagnac filmy oryginalne (w tym przypadku pewnie tylko przeskalowane z 1920x1080 na 1280x720), po zarejestrowaniu się tam...

Natomiast filmik Laforeta jest niesamowity, ale http://www.usa.canon.com/dlc/controller?act=GetArticleAct&articleID=2127 - czy tylko ja widzę "galaretkę" na 3 filmiku? jednak cmos to cmos
 
Ostatnia edycja:

gajorro

New member
Nie zamierzam się z Tobą kłócić bemx2k, ale z vimeo można pobrać pliki skompresowane kodekiem w którym skompresował je autor - a więć "raw" z 5dmk2 tez mozna by pobrac z tego serwisu.

Linki, które zamieściłem odpowiadają tym, które miałem na dysku w formacie mov (to tez są sample canona), nie zauwazylem jednak ze tam sa w mp4. Moj blad.
 
Ostatnia edycja:

pxl666

Member
Bez reklam
nooo...5dmk2 znajduje sie obecnie na mojej liscie "musthave" ale pewnie troszke poczeka zanim go wysciskam...czekam teraz co powie nikon...d700 z opcja filmu? wejscie xlr? bedzie ciekawie... szkoda ze nie mamy takiego dostepu do taniej elektroniki jak hongkong...eeehhh
 
Do góry