Cannon HV30 - Przechwytywanie Wideo

henry40

New member
Witam,
Mam kamerę Cannona HV30, zakupiłem kabel FireWire 4-4 (do notebook'a). Moimi założeniami było zgranie z kasety na lapka materiału wideo, niestety napotkałem problemy.

Notebook widzi co prawda kamerę, normalnie ją wykrywa mając podłączoną przez USB w trybie karty pamięci czy przez firewire w trybie taśmy. Niestety problem występuje przy próbie przechwycenia wideo, korzystałem z różnych programów takich jak Sony Vegas, Pinnacle Studio, HDVSplit. Wszędzie wykrywana jest kamera, lecz gdy już wykonuje zgrywanie materiału (JEST podgląd w kamerze, leci obraz) to po zakończeniu zgrywania moje pliki wideo praktycznie nic nie ważą, nie można ich otworzyć a programy sypią mi błędami, że coś jest nie tak z właśnie utworzonymi plikami. Mam kodeki ffdshow, bawiłem się też w ustawianiach programów, żeby coś zdziałać niestety nic nie mogę zrobić. W programach w trakcie zgrywania nie ma podglądu wideo, coś się zgrywa chociaż w efekcie pliki otrzymane są tak jakby puste...

Co mogę zdziałać? Coś z kodekami? Mam wyżej wymienione, niestety nie załączają się one w traya (koło zegara) po prostu ich nie ma.

Proszę użytkowników o porady w tej sprawię.
Pozdrawiam
 
Do góry