Canal+ w Aster

Kamyk

New member
Witam,

Od tygodnia jestem szczesliwym posiadaczem 42PV60 a od 5 dni pakietu cyfrowego w Aster.

Generalnie musze przyznac, ze pakiet cyfrowy robi swoje.
Obraz jest naprawde ladny, gladki, nie ma rozmycia etc.
Wyjatkiem jest....Canal+.

Wczoraj nie moglem wyjsc z podziwu jak to jest mozliwe, ze serial "24" na Canal+ ma tak tragiczna jakosc. Rozmycia obrazu, slaby kontrast, brak glebokiej czerni, w zasadzie jakbym to ogladal na LCD.
Zdziwienie bylo tym wieksze, ze w tym samym czasie na Polsacie byl mecz Polska - Dania i tam obraz byl piekny. Zywe kolory, zero smuzenia, kontrast super. Uzywam glownie trybu 14:9. (sprawdzalem tez na rozszerzonym i to samo).

Chwile pozniej na TVN byl film "Sweet November" i obraz znowu bardzo ladny.

Czy Canal+ moze naprawde az tak slabej jakosci sygnal wypuszczac ??


Pozdrawiam
Piotrek
 

pasterz81

New member
Witam.Co prawda mam Cyfre ale Canal+ i Canal+Film mają od pewnego czasu tragiczną jakość,rodem z kaset vhs,jakies plamy,pulsujące makrobloki,blade kolory,mam to samo i na telewizorze jak i na kompie(skystar2) jednym slowem sią pogorszyli bo kiedyś jakość tych kanałów była o niebo lepsza...też wczoraj ogladałem 24h, niestety jakość:(
 

adambe

Member
Też korzystam z pakietu cyfrowego ASTER i rzeczywiście odbiór programów canal+ jak i HBO nie jest najwyższych lotów,chociaż nie zawsze. Dużo zależy od tego jaki film "leci",jedne wypadają lepiej inne gorzej.
Do Kamyka.
Czy w cyfrowym dekoderze ustawiłeś wyjście scart w poz.RGB?
Jeżeli nie to ustaw-poprawa będzie widoczna gołym okiem.
Poza tym ,u mnie poprawę obrazu uzyskałem przez podłączenie do wejścia w tv scart3. Nie wiem dlaczego,przecież teoretycznie scart 1 i scart3 są z RGB,jednak obraz ze scart 3 jest znacznie lepszy.
Być może u mnie scart 1 jest uszkodzone,ale może warto spróbować.
 

Kamyk

New member
adambe napisał:
Poza tym ,u mnie poprawę obrazu uzyskałem przez podłączenie do wejścia w tv scart3. Nie wiem dlaczego,przecież teoretycznie scart 1 i scart3 są z RGB,jednak obraz ze scart 3 jest znacznie lepszy.
Być może u mnie scart 1 jest uszkodzone,ale może warto spróbować.

U mnie ladny obraz jest tylko na scart3.
Na 1 i 2 mam czarno-bialy sniezacy obraz jak z anteny drutowej :)

Widac musze przyjrzec sie dekoderowi z Aster i wejsciom Scart.


p.
 

adambe

Member
Kamyk napisał:
U mnie ladny obraz jest tylko na scart3.
Na 1 i 2 mam czarno-bialy sniezacy obraz jak z anteny drutowej :)

Widac musze przyjrzec sie dekoderowi z Aster i wejsciom Scart.


p.

A jaki masz dekoder?
 

Kamyk

New member
adambe napisał:
A jaki masz dekoder?

Dekoder Motoroli.
Modelu dokladnie nie sprawdzilem.

Powiem tak - jakosc najgorszego chyba sygnalu - VH1 i MTV Polska - jest lepsza niz C+ w Aster.
Dramat i nic wiecej.

Jedynie C+ 16/9 wyglada spoko.
Widac wowczas jest to inny sygnal. Wczoraj nawet Superbowl ladnie wygladal, zero smuzenia. Mam wrazenie, ze to w HD idzie na Cyfrze.


Piotrek
 

Flinston

New member
witam
wlasnie sie zastanawiam czy sobie nie zamowic tego cyfrowego pakietu ?
i tu mam do Was pytanie czy warto ?
jestem posiadaczem telewizora LCD SAMSUNG 32R72B, czy bedzie znaczaca poprawa w jakosci obrazu , bo teraz na tym analogowym sygnale to niejest rewelacja.
pozdro;)
 

wozim

New member
Korzystam z cyfrowych pakietów Aster C+ i HBO. Mam tuner Motoroli. Moje ustawienia wideo to:
Format obrazu: 16:9
Format SCART: RGB - i tu chyba jest pies pogrzebany

HBO to totalna kaszana.Obraz wyraźny, ale w tych proporcjach obcięty ze wszystkich stron. Najlepszy jest C+ zółty i C+ sport w programach nadawanych w trybie panoramicznym - w moim odczuciu jest bardzo dobry jak na SD. Telewizor ma ustawiwnia takie, że wyświetla obraz taki jaki dostaje z tunera. Wtedy odchodzi dodatkowa "praca" telewizora polegająca na sklalowaniu obrazu do formatu panoramicznego.

Ale ja należę do tych "upośledzonych" co posiadają niewielkie 26 calowe LCD (JVCX70), więc "wybacza" więcej niedoskonałości obrazu.
 

edm76

New member
ravel napisał:
Moim zdaniem warto. Różnica na obrazu w porównaniu z analogiem jest widoczna.

potwierdzam,
warto rowniez doplacic te pare zlotych wiecej i dokupic Basic + .. Wczesniej za wiele kanalow tam nie bylo .. teraz wrzucili cos ponad 30 ..wiec naprawde warto, bo roznica moim zdaniem jest widoczna, zwlaszcza na programach TVP .. ktore na analogu chodza po prostu fatalnie.

ja mam z kolei inne pytanie ..
wiem ze opcja Multiroom'u z tym dekoderem jest niedostepna, mozna jedynie rozdzielic sygnal na 2 TV, ale niestety w tym samym czasie na obu odbiornikach leci to samo .. Tak czy inaczej, interesowalaby mnie taka opcja.. ludzie na infolinii w Aster, ile razy zadzwonisz, tyle razy mowia o tym inaczej .. Tzn zawsze mowiaz ze mozna, tylko za kazdym razem podaja inna cene :) ..Raz bylo to 200 zl, innym razem 80 .. wczoraj laska powiedziala mi ze koszt takiej uslugi to 120 zl. Co ciekawe, powiedziala ze mozna to samemu zrobic, z oczywistych wzgledow, nie powiedziala jak .. Pytanie zatem do wszystkich specow .. Jak :)? Jestem malo kumaty w tych sprawach, dlatego bede wdzieczny za jakies sugestie w tym temacie ..
pzdr
 

Flinston

New member
ale to co juz nie bedzie tego rozmazywania sie , obraz bedzie czysty?
czy chodzi o ostrosc i kolory ze beda lepsze.
 

edm76

New member
witam,
ja uparcie wracam do tematu kanalow cyfrowych na dwoch TV (z jednego dekodera) .. Ostatnio pisalem, ze jest taka mozliwosc dzieki modulatorowi, ktorzy Panowie z Aster montuja .. mialo byc szybko, wygodnie .. i po prostu git ..
W piatek przyszla ekipa z Aster .. i od razu wydalo mi sie podejrzane jak kolesie wniesli mi do domu jakies olbrzbymie walizy narzedzi i zwoje kabli .. Na moje stwierdzenie, ze zamawialem tylko podlaczenie modulatora, usmiechneli sie pod nosem i odpowiedzieli ... "no tak., ale zeby go zalozyc musimy najpierw pociagnac kable, potem zalozyc jakies przejsciowki zeby z sygnalu cyfrowego wrocic na analog (bo inaczej byc nie moze) i dopiero na koncu podpiac modulator .. Suma, sumarum ..roboty w pyte, a efekt zaden - skoro wracamy do analoga" .. No coz, przynajmniej przedstawili sprawe jasno i uczciwie :)
Podziekowalem zatem. Nie byli zdziwieni, powiedzieli ze srednio na 10 zamowien (po przedstawieniu klientom sprawy na miejscu w domu) ..realizuja gora dwa ..czyli 20% .. Oczywiscie mocno pojechali po swojej infolinii, dajac do zrozumienia, ze pracuja tam po prostu matoly i trzeba to co mowia, mnozyc przez piec i dzielic przez dziesiec ..

Tak czy inaczej, troche sie tym wszystkim zawiodlem .. I dlatego dalej bede szukal mozliwosci rozbicia tego syganlu .. Zastanawiam sie, czy moze jakos nie wykorzystac w tym celu Sendera? Jak juz wczesniej pisalem, jestem laikiem w tych sprawach, i byc moze jest to ptostsze niz mi sie wydaje :) ..Jesli ktos zastosowal takie rozwiazanie, to chetnie skorzystam z fachowej porady i wskazowek ..
pzdr
 

zaslav

New member
2 rózne cyfrowe z jednego dekodera aster w tym samym czasie? nie ma takiej mozlliwosci - ten dekoder nie jest w stanie rownoczesnie przetwarzac 2 strumieni. Zresztá juz na jednym miewa zaciecia i zaden videosender/modulator tu nie pomoze. Potrzebowalbys 2 dekodery.
 
Do góry