CANAL+ HD czy UPC HD ?

leonidas18

New member
W najbliższym czasie kupuję LCD Full HD i błędem byłoby nie wykorzystanie jego możliwości w HD. Wybieram pomiędzy Canal+ a UPC ale tutaj nie wiem co będzie lepsze w umowie na rok czasu:

- Canal+(pakiet prestiżowy+ HD i dekoder PVR HD) za 94,50 zł przez 10 miesięcy nie wiem ile zapłace za pozostałe dwa miesiące

- UPC(pakiet max,HD 8 kanałów i nagrywarka) za 65 zł przez 3 miesiące i 100 zlotych przez pozostałych 9 miesięcy

Którą z opcji byście wybrali i dlaczego ? Mam już talerz i dekoder Philipsa od cyfry na własność.
 

ra74

New member
leonidas18 napisał:
W najbliższym czasie kupuję LCD Full HD i błędem byłoby nie wykorzystanie jego możliwości w HD. Wybieram pomiędzy Canal+ a UPC ale tutaj nie wiem co będzie lepsze w umowie na rok czasu:

- Canal+(pakiet prestiżowy+ HD i dekoder PVR HD) za 94,50 zł przez 10 miesięcy nie wiem ile zapłace za pozostałe dwa miesiące

- UPC(pakiet max,HD 8 kanałów i nagrywarka) za 65 zł przez 3 miesiące i 100 zlotych przez pozostałych 9 miesięcy

Którą z opcji byście wybrali i dlaczego ? Mam już talerz i dekoder Philipsa od cyfry na własność.
chodzi ci chyba o cyfrę+ ?
Policz całość kosztów na rok, IMHO Cyfra+ powinna wyjść dużo taniej szcz jeśli chcesz CANAL+. Te 8 kanał HD w upc to jest wliczając 2 kanały w C+ i 1 w HBO więc średnie abo będzie ok 135zł
Pytanie jak z internetem bo 10MB w upc to cenowo niezła oferta, nawet jak bierzez osobno może się opłacać
 

arsenal

Moderator
VIP
Chcesz mieć dobry dekoder PVRHD, łatwy i tani multiroom, dostęp do kanałów Polsatu, dobrą jakość kanałów HD i dostęp do szybkiego internetu to bierz UPC. Chcesz użerać się z wiecznie sprawiającym problemy Philipsem PVRHD w Cyfrze+ to bierz C+. Wybór należy do ciebie.
 

leonidas18

New member
Wybiorę ofertę Cyfry+ ponieważ jest dużo tańsza od propozycji UPC :D Przeczytałem na forum, że jakość programów HD w UPC nie jest imponująca i to mnie też odrzuca.
 

krisk111

New member
Nie będziesz żalował że weżmiesz Cyfrę,właśnie oglądam mecz Barcelona-Deportivo poprostu bajka.Co roku piszę albo dzwonię jak kończy mi się umowa i dostaję promocję.:)
 
leonidas18 napisał:
Wybiorę ofertę Cyfry+ ponieważ jest dużo tańsza od propozycji UPC :D Przeczytałem na forum, że jakość programów HD w UPC nie jest imponująca i to mnie też odrzuca.

Słuszna decyzja.

Mam UPC w wersji pakiet max HD pakiety premium Canal+, HBO i Cinemax. Czyli wszystko co jest możliwe w tej kablówce. UPC obecnie oferuje 8 kanałów HD. Dla jasności, 8 kanałów z logo HD, co oznacza że na tych kanałach jest emitowany materiał niekoniecznie w formacie 16:9 i niekoniecznie w jakości HD. Silesia HD - jeżeli ktoś jest zainteresowany regionalną TV będzie zadowolony, TVN HD tu niestety zdarza się 4:3 i rzadkością jest HD, NG HD rasowe 16:9 bez komentarza i warto oglądać, History HD rasowe 16:9 jakość bardzo dobra z tym że są "kwadranse" dla znających angielski a nawet korzystniej byłoby znać American English, po emisji materiału programu (ok. 45 min.) jest wstawka kilkunastominutowa zachęcająca do oglądania kolejnych programów na tym kanale i nie jest tłumaczona na język polski, Polsat Sport HD jakość bardzo dobra, pozostałe to Canal+ Film HD, Canal+ Sport HD trzeba za nie dodatkowo zapłacić jako za pakiet premium, a także HBO HD też trzeba za niego dodatkowo zapłacić ponieważ wchodzi on w skład pakietu premium HBO.
Podstawowa uwaga z mojej strony jeżeli chodzi o politykę sprzedaży prowadzoną przez UPC to, że nie informują o fakcie emisji, na kanałach HD w szczególności pakietu Canal+ ( a trzeba za niego dodatkowo płacić), materiału wideo w formacie 4:3. Poza tym, "grzechy główne " tej sieci kablowej można znaleźć na forum zaglądając do tematu "HD w UPC".

Pakiet premium Canal+, w UPC na kanałach z logo HD jest emitowany materiał w formacie 4:3, to dyskwalifikuje.

Warto zastanowić się nad pakietem HBO. Są 4 kanały: HBO, HBO 2, HBO HD, HBO Komedia. Dobra jakość, napisy w języku polskim.

Pakiet Cinemax (kanały Cinemax, Cinemax 2) osoby zainteresowane straszymi tytułami powinny być zadowolone.

Ja doszedłem do etapu decyzyjnego. W momencie zakończenia umowy rezygnuję z pakietów premium i pakietu max z nagrywarką i HD. Zostawiam cyfrową UPC z nagrywarką a HD TV z innego żródła.
 
Ostatnia edycja:

ra74

New member
ramzes_1981 napisał:
Rezygnować z Cinemaxów czy nie? Jak myślicie?
jak lubisze filmy które oglądałeś jako dziecko to nie ;)
masz już kilka kanałów filmowych nie wiem czy znajdziesz czas żeby je oglądać
 

makaron76

New member
upc

Witam w tv upc w pakiecie za 100zł nie ma 8 kanałów w hd jest tylko 5 pozostałe są za dodatkową opłatą więc koszt będzie większy niż 100 zł pozdrawiam
 

jaceksobczak

New member
Mam pytanie do Smoka-Wawelskiego : ja mam pełny pakiet w Vectrze.
U mnie różnica pomiędzy C+Film i Sport SD i HD nie jest duża. Tym bardziej że kazdy program na kanałach HD jest i tak lepszej jakości niż w tym samym czasie na SD bo po prostu kanały HD mają wyższy bitrate.
Tym bardziej mnie dziwi że film który leci według programu Cyfry w HD jest tylko trochę lepszej jakości niż w SD. Czy nie powinno być wówczas naprawdę dużej różniicy ?
Czy u ciebie jest podobnie ?
I jeszcze jedno pytanie : czy na HBO HD masz moziwość wyboru wersji z napisami . Bo ja napisy mam wyłącznie przez telegazetę na stronie 776 . Ale te napisy mają b.małą czcionkę i ukazują się znacznie wcześniej niż dialogi.
 
Ostatnia edycja:
W sprawie różnicy na kanałach Canal+ SD i HD.

Różnica jest widoczna i może wydawać się „nie duża”. Innymi słowy można by więcej oczekiwać od kanału z logo HD. Uwaga ta dotyczy w szczególności kanałów HD Canal+. Więcej na ten temat możesz znaleźć w wątku „HD w UPC” na forum lub moich postach.

Nie wszystkie filmy na HBO HD mają polskie napisy. Napisy są rozmiarów standardu znanego z DVD i wyświetlają się prawidłowo. Jeżeli film ma opcję napisów „pokazują się” automatycznie razem z polskim lektorem. Trzeba wówczas korzystając z menu uruchamianego z pilota nagrywarki ustawić oryginalną ścieżkę dźwiękową lub wyłączyć napisy.
 

jaceksobczak

New member
To ciekawe. Bo technicy Vectry twiedzą że problemy z napisami na HBO HD - to wina HBO.
Rozumiem,że napisy na tym kanale możecie wybierać w opcji włączania napisów dekodera. Czy są to napisy TXT czy DVB ?
 
Muszą znaleźć jakąś wiarygodną wymówkę. Mogłoby się okazać ze faktyczne przyczyny w oczach klientów nie znalazłyby uznania.

W UPC to że na kanale Canal+ Sport HD jest koszykówka NBA w formacie 4:3 (sic) tłumaczą że producent wytworzył w tym formacie materiał na potrzeby sprzedaży na rynku europejskim. W takiej postaci został kupiony przez Canal+ i sprzedany UPC. Na kanale Canal+ Film HD lecą produkcje w formacie 4:3. Tu już nie ma wymówek. Jeden z użytkowników forum określił tę sytuację "dojeniem rynku". Czyli zarobić ile się da, jak najwyższa cena za jak najniższą dopuszczalną jakość. Nie uwzględniają faktu że oferują równolegle analogową i cyfrową TV. Jednym z atrybutów cyfrowej TV jest format 16:9. Skoro dają dekodery to dla abonentów cyfrowej TV sygnał 16:9 powinien być standardem. Wyświetlanie EPG. Rzekomo zawartość EPG jest wyświetlana w takiej postaci jak została zakupiona produkcja, wniosek powinien być taki że operator kablowy nie może ingerować w zawartość EPG. W tej sytuacji pojawia się pytanie dlaczego w Mulimedia rok powstania filmu jest wyświetlany w UPC nie jest. Itd. itp.

Napisy, włączenie lub wyłączenie z pilota dekodera.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie masz racji. Kablówka nic nie ma do formatu. Jak Canal+ nadaje 4:3, to tak jest zarówno w kablówce, jak i w satelicie, obojętnie czy masz Cyfrę, N-kę, UPC, Vectrę obraz będzie taki sam. Z EPG to już inna sprawa. Jeżeli ktoś doji kasą to HBO, TVN czy Canal+, kablówka lub platforma tylko przekazuje. Kablówka zresztą bierze sygnał z satelity i przekazuje kablem.
 
Masz rację że nie mam racji pod warunkiem, że to ty nie masz racji.

Ja przedstawiam fakty, ty przyjmujesz stanowisko negacjonisty opierając się na wnioskach. W moim poście stoi wyraźnie skąd sygnał wideo w formacie 4:3 znalazł się w UPC. Pozwolę sobie na inne określenie tego samego problemu, prawdopodobnie pozwoli ci to lepiej zrozumieć. Dyskwalifikujące jest to, że sygnał wideo w formacie 4:3 znalazł się na kanałach opatrzonych logo HD.


janusz napisał:
(...) Jeżeli ktoś doji kasą to HBO, TVN czy Canal+, kablówka lub platforma tylko przekazuje. (...)

Fakturę co miesiąc, na kilkaset zł, wystawia mi UPC. UPC jako kablówka nie doi tylko przekazuje. Dobry humor.
 

janusz

New member
Bez reklam
Zgadzam się z tobą, ale należy dodać, że kablówka niczym się nie różni od platform satelitarnych. Wobe tego nie może to być argumentem na korzyść CYFRY+ przy wyborze z UPC, bo obie firmy tak samo nadają.
 
Skoro zgadzasz się ze mną i dodajesz ze obie firmy (UPC i Cyfra+) nadają tak samo, ja pozwolę sobie zauważyć że nadają tak samo źle.

Dla jasności, powyższa uwaga dotyczy sygnału wideo w formacie 4:3 na kanałach z logo HD.

Konfrontując Cyfrę+ z UPC należy zauważyć że to UPC kupuje sygnał od Cyfry +, a co za tym idzie trudno zakładać żeby w UPC nie wiedzieli co kupują w celu dalszej odsprzedaży.
 

janusz

New member
Bez reklam
W ogólnym rozrachunku Cyfra+ dwa rzay kradnie, a UPC raz. Obie firmu kradną nadając programy HD w formacie 4/3 w swoich pakietach. Cyfra+ kradnie drugi raz sprzedając taki towar do UPC.
 
Do góry