Camrigde BR650 czy Onkyo TX-NR5007

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
With the latest firmware the 650R can pass through a 3D signal to your television.
The 650R can pass Frame Packed (Interleaved) 3D modes at 720p 50Hz, 720p 60Hz or 1080p 24fps. So far all 3D games are 720p 60Hz whilst 3D BD movies are 1080p24.
All 3D TVs and BD players do support these 3D modes and form the standard that the 650R is able to pass through to a compatible TV screen.

We have recently updated the 650R software, allowing the pass through of a 3D video signal as described above. Your 650R will need to be running the latest software (version 1.9) in order to pass a 3D video signal. Your dealer will be happy to arrange for this update to be carried out if required.

Please note that the 650R does not process a 3D video signal – it will simply pass it through its own HDMI connections on to a compatible 3D display.

http://support.cambridgeaudio.com/f...0R+pass+through+a+3D+signal+to+my+television?
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję za informację. Wyczytałem jeszcze na australijskim forum, iż 650R gra w kinie podobnie do onkyo 876, brzmienie w stereo na poziomie porównywalnych cenowo wzmacniaczy. Jeden z użytkowników napisał zabawną frazę :

"Long story short, 650R wipes the floor with other amps and AVR's in analogue stereo playback - it even sounds better than Yamaha RZ11!!"

Oczywiście zgadzam się w kolegą Killpit, że bez odsłuchu ani rusz.
Blackninja mam dwie prosby, możesz sprawdzić wersje firmware w jakimś egzemplarzu do sprzedaży (trzeba przytrzmac przyciski na Recorder1 i Analog stereo direct - wersja pojawi sie na display ) oraz podesłać mi na priv cenę za jaką go u Ciebie dostanę

Dziękuję i pozdrawiam
 

jacekf

New member
Po odsłuchu Onkyo 5007 i CA 650R na MA GS-ach,zdecydowałem się na zakup CA 650R+650BD.Dla mnie dżwięk z CA był czystszy,bardziej szczegółowy z lepiej poukładaną sceną muzyczną i poukładanym basem(stereo-mark knopfler,pink floyd),natomiast w kinie daję remis.A co do tych wszystkich bajerów,które są na pokładzie Onkyo 5007,dla mnie część z nich byłaby bezużyteczna,ponieważ bym z nich po prostu nie korzystał.Obsługa CA intuicyjna.Reasumując wyposażenie Onkyo 5007 bezkonkurencyjne w tym przedziale cenowym,natomiast CA za te pieniądze bezkonkurencyjne dżwiękowo.
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jacekf mam wielką prośbę, podłącz proszę jakiś CD/PC cyfrowo do CA i puść muzykę z płyty/PC playera i porównaj proszę dzwięk, kiedy to samo zrobisz analogowo. Zgłaszano bowiem problemy w postaci opóźnień (dzwięk pojawia sie po sekundzie od początku utworu, ucina końce utworów jak ucichają) i trzaski w przerwach pomiędzy utworami - tylko przy podłączeniu cyfrowym (hdmi/coax) . Podobno miano to poprawić poprzez upgrade firmware. Sam chcę po świętach nabyć CA ale te problemy mnie niepokoją gdyż chcę właśnie podpiąć wszystko cyfrowo.

Z góry dziękuję.
 

BigCactus

New member
Po odsłuchu Onkyo 5007 i CA 650R na MA GS-ach,zdecydowałem się na zakup CA 650R+650BD....

Mam pytanie jak wspomniany CA 650BD działałby z 5007ką? Chcę kupić coś, co dobrze będzie współpracować z moim Onkyo i zależy mi bardzo, żeby było to w jednym klocku (BD, DVD, CD, SACD). O tym CA 650BD czytałem pozytywne recenzje - czy to rozsądny wybór do 5007ki czy jednak wybrać Onkyo BD-808?
 
Ostatnia edycja:

jacekf

New member
dancan,podłączyłem tak,jak prosiłeś i żadnych trzasków pomiędzy utworami nie ma,nie ucina też końców utworów ani nie opóżnia.Według mnie wszystko jest ok.Odsłuchiwałem też CA 650BD z Onkyo 5007 i odsłuch był przedni.Ten Blu-Ray w swojej klasie cenowej chyba nie ma konkurencji.W jednym klocku masz wszystko(czyta wszystko).
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
dancan,podłączyłem tak,jak prosiłeś i żadnych trzasków pomiędzy utworami nie ma,nie ucina też końców utworów ani nie opóżnia.Według mnie wszystko jest ok.Odsłuchiwałem też CA 650BD z Onkyo 5007 i odsłuch był przedni.Ten Blu-Ray w swojej klasie cenowej chyba nie ma konkurencji.W jednym klocku masz wszystko(czyta wszystko).

Wielkie dzięki. Wychodzi na to, iż zapowiadane poprawki zostały już wprowadzone. A możesz mi powiedzieć czy była duża różnica pomiędzy brzmieniem z połączenia analogowego i cyfrowego. Sprawdź też proszę jaka jest wersja oprogramowania w 650R (trzeba przytrzymać przyciski Recorder1 i Analog stereo direct - wersja pojawi się na display). Przepraszam, że się narzucam ale sprzęt jest mało popularny i w mojej okolicy nie można go nawet zobaczyć w sklepach o posłuchaniu nie wspomnę.

Jeszcze raz dziękuję
 

jacekf

New member
dancan,wersja 1.4,podłączenie analogowe lepsze,dżwięk naturalny,neutralny,natomiast przy cyfrowym góra nieco metalicznie wyostrzona,kosztem środka-lekko cofnięty.
 

dancan

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziękuję Jacekf za poświęcony czas. Możesz mi tylko jeszcze powiedzieć czy przy podłączeniu cyfrowym w stereo daje jakiś efekt włączenie opcji "Analog stereo direct" (nie wiem czy ona w ogóle działa przy podłączeniu cyfrowym)

Pozdrawiam
 

Mariusz_W-ch

New member
Witam;
Również właśnie jestem świeżo po zakupie CA 650 BD, z którego jestem bardzo zadowolony.
W obecnej sytuacji teraz rozważam wymianę mojego starego amplitunera (yamaha RX-800) prawdopodobnie na CA 650 R, ale moją uwagę zwróciły także Marantz SR6005, Onkio TX-NR808. Amplituner będzie pracował 50% w stereo i 50% w Kinie domowym. Pokój około 23 m2. Jeśli miał ktoś możliwość posłuchać owych amplitunerów to proszę o kilka słów. Zależy mi głównie, na jakości dźwięku w stereo jak i w kinie.

pozdrawiam
 
Do góry