Cambridge Audio czy może coś innego?

morus70

New member
Witam szanownych forumowiczów. Moje pytanie dotyczy amplitunera CA Azur 540R. Od paru lat posiadam Yamahę rxv 620. Niestety parę dni temu zaczęła szwankować (gra wyraźnie ciszej i przy braku sygnału słychać trzeszczenie). Oddałem ją do serwisu ale nie wiem czy nadal chcę mieć ten amplituner. W ramach testów pozostałych klocków kd pożyczyłem od sąsiada Onkyo tx-sr 602 i powiem, że mnie pozytywnie zaskoczył. Bardzo dobrze tworzy przestrzeń w kinie, dźwięk jest szczegółowy a przy muzie gra ciepło jakoś tak przyjemnie (w porównaniu do Y620 oczywiscie). Yamaha grała dynamiczniej i bardziej ostro (wszelkie strzały, wybuchy i eksplozje) ale na mój gust ten onkyo lepiej sprawdza się i w filmie i w muzyce.
Dlatego też chcę zmienić amplituner. Czytałem sporo pochlebnych opinii o CA 540R. Niestety nie mam mozliwości odsłuchu tego sprzetu. Czy ktoś z Was słyszał ten wzmaczniacz w akcji? Jak się sprawdza w kinie bo z tego co czytałem w odtwarzaniu muzyki jest bardzo przyzwoity. Czy po przejsciu z mojej Yamahy mogę odczuć jakąś znaczącą różnicę?
Moje głośniki to zestaw Koda-Goky Melody (dość duże kloce) oraz sub Tonsila sw-200 aktywny. Kolumn raczej nie zmienię. W 80% wykorzystam go do ogladania filmów reszta to słuchanie muzy. Pokój ma ok. 40 m2, pozostałe klocki to dvd toshiba sd-350e podłączone do tv przez hdmi, xbox i ferguson 7318 z wyjsciem spdif.
Dodam, że cena tego CA jest bardzo atrakcyjna w porównaniu do tanich Harmanów czy Denona. A może ktoś zaproponuje coś podobnej klasy co w miarę przyzwoicie zagra z moimi kolumnami ?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
CA - to znakomita firma. Bardzo wysoko oceniana w Wielkiej Brytanii.
Mamy w biurze - na testach 540 z kolumnm różnymi /JBL, Infinity Quadral/. Rzeczywiście bas ma niesamowity i naturalną czystość dźwięku , ale najważniejsza jest cena.
Kwestia wygladu to kwestia gustu. Bo piękne z całą pewnością nie są
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
CA 540R w nowej wersji v2 można już kupić za 1760pln, porównanie z 1906 lub 2106 jest trochę chybione, amplituner z UK jest zrobiony na dużo lepszych częściach np tranzystory Sankena, nie wspominając o dużo lepszej wydajności prądowej zasilacza który jest w stanie pobrać i 850watt jak trzeba. Jednym słowem gorąco polecam CA. Napisz nam jeszcze jakej muzyki słuchasz.
 

morus70

New member
Witam ponownie
Dziekuję za odzew. Wczoraj odebrałem amplituner i właśnie go testuję. W muzyce bije na głowę mój poprzedni sprzęt. W kd, przy włączonych efektach, różnica również występuje chociaż nie jest tak duża jak się spodziewałem. Będę musiał pobawić się jeszcze ustawieniami. Wersja, którą kupiłem to nr 1 (w sklepie gdzie składałem zamówienie nie mieli akurat v.2) w promocyjnej cenie 199 Ł. Oglądając ceny innych wzmacniaczy myślę, że za te pieniądze nie znalazłbym nic lepszego.
Pozdrawiam
 
Do góry