Cambridge Audio Azur 751R v2 czy Anthem MRX 310

reddom

New member
Witam.
Potrzebuję pomocy przy wymianie sprzętu . Aktualnie posiadam Yamahe DSP-A5 , gra w pomieszczeniu 15m2 i jest wykorzystywana wyłącznie do kina. Chcę ją wymienić na nowszy sprzęt .Po przejrzeniu wielu testów i wpisów wyłoniły mi się dwa ampli które spełniają moje potrzeby , są to tytułowe Cambridge Audio Azur 751R v2 i anthem MRX 310 czy ktoś z tutaj obecnych je bezpośrednio porównywał lub ma inne propozycje w sprzęcie do 3500- 4000zł , z funkcji jakie muszą spełniać nowe ampli to koniecznie 2 wyjścia HDMI oraz wyjście wielokanałowe na końcówkę mocy .
Pozdrawiam .
A może jakieś ONKYO w podobnym budżecie ?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Onkyo od rz800 ma preout ale cena wyzsza


Denon x3100 2700zl
Denon x3200 3100zl dtsx atmos
Marantz 6009 -polecam
 

reddom

New member
Niestety Onkyo rz800 zdecydowanie za drogie , co do denona to słuchałem wcześniej Denon AVR-X2100W i nawet po kalibracji nie zrobił na mnie dobrego wrażenia , no chyba że wyższe modele są zdecydowanie lepsze , przyjrzę się natomiast Marantz 6009 , wcześniej nie brałem pod uwagę tej marki , możesz napisać coś więcej na temat tego sprzętu ?
Pozdrawiam
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Mialem 6009 tydzien temu sprzedalem (natrafila sie okazja to sprzedalem w cenie zakupu). W innym przypadku bym nie sprzedawal.
Minusy to ze nie ma atmosa i kodeka dtsx.

Dla mnie gralo super, aczkolwiek nigdy nie slyszalem innych nowych modeli. Nie robilem odsluchow.
Co dadza ci Denony lub Marantz? Funkcje sieciowe muze przez spotify i tidala, dlna. Jak ogladam foty to marantz lepiej wykonczony z tylu niz denek.

Ja w przyszlym tygodniu chyba przytule Denka x3200 niska cena na nie jest i do tego wzmak.
 

reddom

New member
mi zależy najbardziej na dobrym jakościowo kinie , nie są mi potrzebne radia internetowe i inne tego typu rozwiązania , mam htpc podłączone na stałe do systemu i tv/proj więc z tym mam spokój , do stereo też mam inny sprzęt . Oczywiście duża ilość kodeków może się przydać z tym że atmos to może w przyszłości ze względu na zbyt dużą ilość sprzętu w salonie nie mogę sobie pozwolić na następne 2 lub 4 głośniki , kobieta ma i tak ledwo toleruje to co już jest ;).
Pozdrawiam
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
No to jak na zadnych nowych funkcjach ci nie zalezy to jedyna roznica w tych ampli bedzie dzwiek podczas odsluchu. Dla swietego spokoju odsluchaj jeszcze marantza 6009 lub 6010, ale moze byc podobnie jak w denonie w koncu ta sama stajnia.
 

reddom

New member
Dzięki postaram się posłuchać jeszcze marantza .
Pozdrawiam
może ktoś jeszcze się wypowie na temat tytułowych ampli?
Czy warto iść w egzotykę typu anthem lub cambridge, czy lepiej skupić się na jakiś wysokich Onkyo i Marantz , Pioneer ?
 
Ostatnia edycja:

reddom

New member
Anthem MRX 310

Naprawdę na całym forum nie ma aktywnego użytkownika który posiada Anthema i był by gotów podzielić się swoimi doświadczeniem co do użytkowania tego systemu .Trudno w to uwierzyć na takim dużym forum . Kogoś kto miał podobny dylemat i już go rozwiązał .
Pozdrawiam i liczę na jakieś opinie dotyczące tytułowego sprzętu , od aktualnych użytkowników.
 
Do góry