Cambridge Audio Azur 540R v.2

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
W tej cenie z linka to już możesz kupić CA540RV3, co do kolumn to musisz napisać jak duże masz pomieszczenie i jakiej muzyki słuchasz.
 

nomad3333

New member
Witam
Pomieszczenie będzie miało wymiary 5m na 4m.
Co do muzyki to słucham rocka, triphop, pop, chillout.
Pozdrawiam
 

Adaramix

New member
Witam.

Pozwolicie że dołączę się do wątku.
Też od niedawna posiadam amplituner Cambridge Audio Azur 540R tylko w wersji v.3 Kolumny mam na razie tylko frontowe Dali IKON 6.
Pomieszczenie 5x5 m, trochę trudne do ustawienia ze wzgledu ze jest to pokój dzienny. Zamierzam jeszcze dokupić DVD Cambridge Audio Azur 540D v2.
Mam w związku z tym pytanie, wiem ze pewnie było ale od dłuższego czasu przebijam się przez gąszcz wątków na różnych forach i mam juz od tego mętlik w głowie. Może mi ktoś konkretnie poradzić jakie kable kupić do podłączenia kolumn i czy ma sens łączenie DVD analogowo dla odsłuchu CD-audio ? Jesli tak to jakiego kabla użyć ? Do kina połączę cyfrowym, kabel juz mam (Tech-Link). Do kolumn w sklepie gdzie kupowałem poradzili mi kabel RESON DNM LSC mk II za 49 zł metr. Moim zdaniem przesada dla tego sprzętu ale może sie mylę ? A może pokusić się o połączenie optyczne ?

Pozdrawiam

Adam
 
Ostatnia edycja:

Adaramix

New member
Nie mam bladego pojęcia :???:. Za tą cenę to muszą być produkowane w Chinach ;)

Co do kolumn nomad3333 to moje mi całkiem odpowiadają. Wprawdzie jeszcze ich nie słysze tak jak bym chciał ale i tak robia wrażenie. Do rocka to mogą Ci zbytnio nie odpowiadać, nie mają takiego kopa, tego uc uc . Ale czy taki sprzęt kupuje sie do takich efektów ? Zresztą jak pisałem naprawdę słyszałem kolumny tylko w salonie. U mnie jako źródło pracuje na razie Pionner DV-2750 kabelki i ustawienie też nie te.
 
Ostatnia edycja:

matus

New member
Mógłby ktoś coś o tym sprzęcie napisać ...

Witam,

Adaramix - mógłbyś coś powiedzieć o brzmieniu? Minusy/Plusy itd.

Sam się zastanawiam nad tym sprzętem, może ktoś porównywał ONKYO TX-SR606 lub 605 do tego ?
 

Adaramix

New member
Witam.

Sory że tak długo mnie nie było. Problemy techniczne ;-)
Matus jeśli jeszcze tu zaglądasz.
Pytałeś mnie o brzmienie. Hmm nie jestem zbyt doświadczony, nie słuchałem wielu zestawów. Kupiłem w końcu te DVD Cambridge Audio Azur 540D v2.
Podłączyłem dla audio kabelkami Tara Labs Prism 300a. z wyjścia 5.1 odtwarzacza DVD do wejścia 6.1 Amplitunera. Dla kina dźwięk połączyłem cyfrowym koaksjalnym TechLink. Te połączenie z sekcji 5.1 otwarzacza podobno zdaniem wielu urzytkowników ma być najleprze, jednak ja nie słyszę różnicy. Podłanczałem z odtwarzacza z wyjścia dedykowanego dla CD do wejść CD i 6.1 amplitunera. Mam jeszcze troche niefortunny układ dla sprzętu może to dlatego. Inną sprawą jest dziwne zachowanie ustawień DVD. Dla stereo mozna ustawić downmix. Dzwięk prz tym usytawieniu jest zauważalnie głośniejszy i jak by mniej przestrzenny. Dzieje sie tak bez wzgledu na rodzaj połaczenia sekcji audio (oczywiście chodzi o analogowe połaczenie). Ustawiałem tę opcję na wyłączona lecz zawsze wraca downmix.
Co do wrażeń odsłuchowych to jestem obecnie zadowolony. Mam prawie to co słyszałem w pomieszczeniu odsłuchowym sklepu. Czasem mam wrażenie że dzwięk jest za ostry, góra za mocna. Ale może to złudzenie. Najleprze jednak efekty osiągnołem po podłączeniu do ampli CD kolegi. Taki stary ale swego czasu bardzo ceniony Audiomeca Obssesin. Byłem oczarowany !!! Słychac było nawet powietrze ! Doskonała przestrzeń, bardzo podobał mi się dzwięk. Było wreszcie słychać różnice w jakości nagrań orginalnych płyt CD. Moje nagrwane wyraznie odstawały jakością. A nagrywam dość dobrze, zawsze 1x1 i po kalibracji nagrywarki. Niestety po podłączeniu spowrotem DVD czar pryska. Płyta "Dark Side of the Moon" jest prawie nie do odróżnienia z jej kopią. Audiomeca od razu "wyczuwal różnicę. No coż Cambridge Audio Azur 540D v2. to tylko DVD.


To tyle na razie moich odczuć i spostrzeżeń odnośnie tego sprzętu.


Pozdrawiam wszystkich czytających


Adam

 

lizbona

Member
Chciałbym podbić temat... Czy to obsługi/ustawień tego ampli potrzebny jest pilot?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry