Cambridge audio azur 351r + dali concept 6 (5.0)

yorgo13

New member
Witam,
Mam pytanie, czy będzie problem z połączeniem zestawu jak w temacie, biorąc pod uwagę że amplituner jest 8ohm a kolumny są 4ohm (choć w papierach jest niby 8ohm). I czy taki zestaw Waszym zdaniem zagra dobrze w stereo i w filmach.
Mam możliwość kupienia w okazyjnych cenach osobno kolumny i osobno amplituner. Poradzicie coś sensownego.
 

yorgo13

New member
Ewentualnie gdyby elementy tego zestawu miały się że sobą pożreć, to może ktoś zaproponowałby amplituner do 1500 zł z drugiej ręki.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Cambridge Audio ma dużą wydajność prądową(porządny układ zasilania) druga sprawa to taka,że Dali są stosunkowe łatwym obciążeniem ,więc problemu z impedancją nie będzie :)
 

yorgo13

New member
Trochę się skomplikowało, bo żona dołożyła do wymagań słuchanie muzyki z internetu oraz wejście USB do słuchania z pendriva. Kolumny zostają jak w temacie, natomiast amplituner musi być inny -trochę "nowszy". Trochę szkoda bo do samej muzyki ten Cambridge chyba byłby bardzo dobry. Ale trudno. Co byście mogli nam zaproponować używanego tak do max 1700zł
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Poszukaj amplitunera Onkyo ,Denon ,Harman ,tonalnie sprawdzą się z kolumnami Dali
 
Ostatnia edycja:

yorgo13

New member
Kolumny już mam☺. Wczoraj miałem możliwość posłuchać ich na denonie AVR 1611. Dźwięk bardzo mi się podobał. Zagrały dokładnie i szczegółowo. Tylko basu brakowało i to sporo. Wiem że te kolumny są raczej ubogie w bas -trochę o nich czytałem. Pytanie jest takie, czy przez wybór konkretnego amplitunera uda się choć trochę uwypuklić bas? A który z wcześniej wymienionych lepiej poradzi sobie z basem?
 

yorgo13

New member
Tak, mowa o dali concept. Pomieszczenie to salon z jadalnią i ma w całości 5,2m na 5,9m. Oczywiście zawsze musi być jakieś ale, bo na ścianie z tv jest kominek więc kolumny muszą być rozstawione po bokach telewizora w odległości od siebie 3,3m i tak samo na tylnej ścianie. Także scena muzyczna to 3,3m x 5,2m. Kiedyś w przyszłości może się dorobię subwoofera, ale na razie do dali concept 6 w zestawie 5.0 potrzebuję w miarę dobrego amplitunera tak do 1700zł (oczywiście używanego).
 

yorgo13

New member
Onkyo TX NR-646 zamówiony:) może przyjdzie przed nowym rokiem. Kolumny już mam. Jestem trochę podekscytowany, bo w zasadzie nigdy nie miałem takiego sprzętu nagłośnieniowego. Do tej pory tylko przy komputerze zestaw 2.1
Dzięki wielkie za wszystkie podpowiedzi. Dam znać jakie będą moje wrażenia jak wszystko poskładam.
 

Rafal7

Banned
Będziesz napewno zadowolony, gwarantuje
Trochę nerwów i czasu stracisz na ustawienie tego wszystkiego, ale będzie warto. :)
 

yorgo13

New member
Po paru dniach odsłuchu stwierdzam że sprzęt piękne ze sobą współgra. Jeśli chodzi o bas -to jest go zdecydowanie wystarczająco i jeszcze można go podkręcić. Została mi jeszcze do zrobienia aktualizacja softu do najnowszej wersji. Dzięki wszystkim za pomoc w wyborze sprzętu :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry