Cambridge Audio 640R czy Onkyo

drummer

New member
Witam zance grono

stało się zadzwonił manager i lece jutro do Londynu na tydzien i jest okazja do zrobienia tanich zakupów.

w richersounds maja Cambridge Audio 640R w cenie 350 funtów czyli mniej niż 1500 zł - 2 razy taniej niż w Polsce.

http://www.richersounds.com/showproduct.php?cda=showproduct&pid=CAMB-640R-SIL

Natomiast teraz rodzi się pytanie czy tak naprawdę chcę ten amplituner.. jest on dobry po względem jakości dzwięku i ma fajną obsługę stref (chcę słuchać muzyki jak będe mył pupę i jak będę smarzył kotleta) natomiast pod względem technologicznym jest on nieco leciwy. Nie ma upscalera ani nowych dekoderów. Mam za telewizor uśmieszka 40" (LE40R71) i jest on dobry ale sygnał z cyfry przydało by się podciągnąć, z zresztą też.

Jako alternatywę mam Onkyo 905/875 (też jest możliwość kupić w UK taniej) Niestety nie mają one fajnych stref ani turbo jakości dzwięku ale za to są technologicznie do przodu.

Co sądzicie co wybrać?? Kasa ma znaczenie ale drugorzędne..

Pomóżcie dokonać wyboru
 

Shagohad

New member
Bez reklam
Oj, nie wiem czy Onkyo 875 jak taki slaby jak mowisz jesli chodzi o dzwie k ;]. Tu sie mylisz... Ja bym zdecydowanie bral Onkyo. No ale to moja subiektywna opinia :). Mozesz poczekac na inne.
 

byczy

New member
posiadam CA 540Rv3 i powiem tak......chetnie bym wymienil na 640R ze wzgledu na 3 wejscia HDMI, to prawda ze niema zadnych upscalerow, druga sprawa nie przyjmuje dzwieku po HDMI i trzeba DVD, Tuner TV SAT podpinac dodatkowym przewodem (optyczny, coax, analog), trzecia sprawa jesli masz podpiete urzadzenie po componencie to do tv tez musi byc podpiety component od amplitunera (nie przelacza component-hdmi).
jednak z amplitunera jestem bardzo zadowolony, durzo słucham muzyki chociaz filmy tez ogladam (w 5.1), w stereo jak dla mnie jest super do w kinie domowym takze nie slysze zadnych problemow.
Do tego amplitunera moim zdaniem trzeba podejsc z takiej strony: czy chcemy miec koniecznie super nowinki techniczne i inne wodotryski z ktorych będziemy kozystac lub tylko sie chwalic ze mamy czy chcemy posiadac prosty amplituner, ktory ma porzadnie gra.....

a co do nowych dekoderow to nie musi posiadac tylko wtedy trzeba bedzie kupic odtwarzac BR ktory bedzie mial dekodery na pokladzie i bedzie wypuszczal sygnal po analogu lub cyfrowo (coax lub optyk - chociarz nie jestem pewien czy dzwiek HD moze po tym isc - trzeba doczytac ale po analogu napewno)
 
Ostatnia edycja:

p0is0n

New member
co masz na mysli mowiac ze nie maja fajnych stref?
afaik, Onkyo 905 ma lepsze strefy niz CA640R.
Nie mitologizowalbym tez dzwieku z 640R - ja mam onkyo 905 i dzwiek jest naprawde ok, a sporo wybrzydzalem.
Jak chcesz wypas, to polecam marki ROTEL, ANTHEM itp. tylko tu juz troche inna pulka ;-)

Posdumowujac, dzwiek bedziesz mial wszedzie, myjac sie, spiac, jedzac, a jak podkrecisz glosnosc, to jeszce 2 osiedla dalej tez go bedziesz mial :D
 

lpawlak

New member
byczy napisał:
posiadam CA 540Rv3 i powiem tak......chetnie bym wymienil na 640R ze wzgledu na 3 wejscia HDMI, to prawda ze niema zadnych upscalerow, druga sprawa nie przyjmuje dzwieku po HDMI i trzeba DVD, Tuner TV SAT podpinac dodatkowym przewodem (optyczny, coax, analog), trzecia sprawa jesli masz podpiete urzadzenie po componencie to do tv tez musi byc podpiety component od amplitunera (nie przelacza component-hdmi).
jednak z amplitunera jestem bardzo zadowolony, durzo słucham muzyki chociaz filmy tez ogladam (w 5.1), w stereo jak dla mnie jest super do w kinie domowym takze nie slysze zadnych problemow.
Do tego amplitunera moim zdaniem trzeba podejsc z takiej strony: czy chcemy miec koniecznie super nowinki techniczne i inne wodotryski z ktorych będziemy kozystac lub tylko sie chwalic ze mamy czy chcemy posiadac prosty amplituner, ktory ma porzadnie gra.....

a co do nowych dekoderow to nie musi posiadac tylko wtedy trzeba bedzie kupic odtwarzac BR ktory bedzie mial dekodery na pokladzie i bedzie wypuszczal sygnal po analogu lub cyfrowo (coax lub optyk - chociarz nie jestem pewien czy dzwiek HD moze po tym isc - trzeba doczytac ale po analogu napewno)

Witam chcę się podłączyć bo nie bardzo zrozumiałem czy 640R nie przyjmuje dźwięku po HDMI czy chodziło o ca 540Rv3.
Proszę o wyjaśnienie.
Pozdr
 

p0is0n

New member
lpawlak napisał:
Witam chcę się podłączyć bo nie bardzo zrozumiałem czy 640R nie przyjmuje dźwięku po HDMI czy chodziło o ca 540Rv3.
Proszę o wyjaśnienie.
Pozdr

ani jeden ani drugi nie obsluguje = trzeba osobno dzwiek ciagnac opticalem/coaxem/analogiem.
hdmi w przypadku 540/640 jest wiec tylko kwiatkiem do kozucha, firma CA bardzo dala ciala, bo o ile brzmienie jest na prawde przyzwoite to funkcjonalnosc juz slabiutka, no ale coz...manufaktura.
 
Do góry