Cambridge 840A + C jak podlaczyc aby upsamplowac ?

Jarema

New member
AvataR - myślę, że wniesiesz więcej niż ja bo masz już coś z tej klasy.

Jako DAC - u mnie mp3 puszczone z PS3 idą na 840C a potem RCA na 840A. Jedynie mogę stwierdzić, że ostra góra została "znormalizowana".

Zwracam jednak uwagę, że moje odsłuchy zaczęły się dopiero w listopadzie 2008r. Więc niewykluczone, że słyszę mniej niż niejeden z Was. Ale co słyszę - vide kable - to wiem i piszę.
 

p0is0n

New member
Jarema:

No i wszystko jasne : mp3. Im lepsze jakosciowo zrodlo, tym wieksza roznica. Z mp3 juz w pewnym momencie lepiej sie nie da.
A i tak uwazam, ze mp3 najlepiej brzmia na fatmanie ;)
 

p0is0n

New member
Avatar: faktycznie, bije sie w piersi, jest :)bylem doslownie kilka dni wczesniej "kontrolnie" i nie bylo..albo mialem zcache'owana stronke, mniejsza.
No to ja tez jestem ciekaw, co bedzie z tymi 750 i 850. Tak szczerze, to poza nowa jakoscia obudowy, nie spodziewalbym sie rewelacji. 550 i 650 maja te same przetworniki, zreszta bardzo dobre. Nie wiem, moze sekcje analogowa poprawili, bo pierdoly typu "super redukcja" jittera..to hmm..hifi voodoo.
Osobiscie pokusilbym sie o lampizacje 840 (albo 850 - jak bedzie) i sprawdzenie jak to gra po. Teoretycznie powinno byc luksusowo, ale wg Fikusa, lampizacja kambodzy powyzej 640 nie ma sensu...
 

AvataR

Banned
No wlasnie jestem bardzo ciekaw jak CDki i Wzmaki beda wygladaly od wewnatrz - jakie zmiany dokonala firma - ale na razie modele 550 i 650 nie bardzo mnie interesuja. Zobaczymy co napisza recenzenci w gazetach branzowych i jak to bedzie sie przedstawialo :)
 

Jarema

New member
Wczoraj jeszcze raz usiadłem do krytycznego odsłuchu. Żona z dzieckiem z domu płyty w ruch.

Puściłem coś co wg niektórych na tym zestawie CA840C + CA840A + Kef IQ9 nie powinno mieć kopa (że niby słabe basy i bez dynamiki). Michael Jackson King of Pop Sony BMG 2008.

Mam to na dobrych mp3 więc przełączałem PS3 upsamplowane przez 840C. A potem ze świeżej płyty CD.

3 utwory; Billie Jean, Remember the Time, Liberian Girl.
Wzmacniacz ustawiony na -30dB w pokoju 25m2. Przy głośności poniżej -45dB wrażenia z basem i dynamiką słabną. Zostaje piękny środek i szczegółowa góra.

W obydwu przypadkach był to raj dla uszu.

To co zachwyca w podaniu z 840C:
Podstawa Billie Jean rozchodziła się po pokoju i wnętrznościach przyjemnym uczuciem.
Rytm w Remember the Time, zebrany, krótki, dynamiczy, wspaniały.
No ich wspaniałe widowisko jakim jest Liberian Girl. Talerze może trochę za ostre.
Wszystko poukładane z odpowiednim wybrzmiewaniem wokali i instrumentów.

Różnice czyli słabości mp3 do CD:
Billie Jean - podstawa lekko się rozjeżdża z najniższych partiach
Remember the Time - rytm prawie nie zmieniony wokale w najwyższych partiach jakby trochę zniekształcone i zagubione.
Liberian Girl - ostre talerze mniej ostre poprzez leciutkie rozjechanie i przez to ułamek dłuższe wybrzmiewanie, nie wiem sam co lepsze w tym przypadku. Wokale znowu dały poczuć różnicę.

Wniosek.
W tym przypadku różnice między mp3 podanym z PS3 i upsamplowanym na 840C do samego 840C na 840A są na skraju najniższych i najwyższy częstotliwości. Środek nie wykazywał dużych rozbieżności albo były trudniejsze do wychwycenia.

Tyle z odsłuchu na MJ i PS3. Może za jakiś czas podepnę innego cdka i spróbuję coś porównać.

Pomogło trochę?
 

AvataR

Banned
Heh dzieki za ciekawe porownanie - jasne ze jest to przydatne . Jak sam stane sie wlascicielem mam nadzieje ze modelu 850C wezme sie za konkretne testy tego urzadzenia i porownam jak brzmi w stosunku do konkurencji i jak DACuje o ile 850tka nadal bedzie miala taka mozliwosc.
 
Do góry