całkowity brak głosu

vilano

New member
Witam Wszystkich serdecznie. Mój pierwszy post tutaj i proszę bardzo o jakieś porady.
Próbuję podłączyć PC z LCD 32' Sharp Aquos.
Starszego typu podłączenie (czyli S-video do obrazu i chinch'e do głosu) pracuje bez żadnych problemów. Otrzymałem kable do obrazu HDMI-DVI oraz kabel optyczny Toslink. Przy podłączeniu kabli, obraz jest wyśmienity natomiast nie mam głosu. Próbowałem metodą kabel HDMI-DVI do obrazu i chinche do głosu. Również bez powodzenia.
Pierwszy raz podłączam kabel optyczny i zdziwiła mnie również jedna rzecz. A mianowicie wtykając końcówkę kabla do gniazda optycznego zarówno w TV jak i w PC wydaje mi się że nie wchodzi ona do gniazda tak jak powinna, tz delikatne dotkniecie kabla może powodować odłączenie od gniazda.
Pytanie moje czy to jest normalne a jeżeli nie to czy koncówka kabla powinna ciasno wejść w gniazdo optyczne.
Czy może muszę coś zmienić w ustawieniach PC a może TV (chociaż w ustawieniach TV sprawdziłem już wszystkie opcje).
Proszę bardzo o jakieś porady.
 

timbot

New member
Bez reklam
sharpy (jak i wszystkie inne znane mi tv) nie maja Wejscia optycznego, a jedynie Wyjscie (jakbys chcial podlaczyc tv do amplitunera na przyklad)
wejscia dzwieku przez cincze w tv sluza do podlaczenia dzwieku przy uzywaniu zrodla obrazu komponent oraz s-video

jesli uzywasz kabla hdmi (lub vga) to kolo tych portow znajduje sie WEJSCIE audio na wtyczke mini-jack - tuz obok wejscia
czyli podsumowujac - jesli podlaczasz kompa dvi-hdmi to dzwiek do tv puszczasz kablem mini-jack ->mini-jack
wszystko bedzie dzialalo bez problemu

w instrukcji obslugi na pewno jest to dobrze opisane
w zaleznosci jaki masz tv instrukcje sciagniesz ze strony:
http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/SID-0A0A4383-8395A297/pl/hs.xsl/18_PLK_HTML.htm
 

vilano

New member
faktycznie TV ma output nie input optical, dzięki za podpowiedź. Oto jak wyglądają moje wejścia HDMI i co koło nich się znajduje :

IMG_0284a.jpg


Do HDMI są przypisame INPUT 5 i INPUT 4 (jak na zdjęciu)
Nie ma niestety żadnego mini jack'a. Jednocześnie z tyłu są pozostałe INPUTY (1,2,3)ale tam są tyle wejścia na chinche
Próbowałem tak: wejście HDMI albo INPUT 5 lub 4 oraz dwa chinche w tych miejscach na zdjęciu, na PC oczywiscie mini jack. Obraz jest, dźwięku nie ma. Ale jak podłącze na S-video i chinche które są na INPUT 3 jest głos i dźwięk.
Chciałbym jednak wykorzystać możliwości LCD i podłączyć na HDMI. Tylko ten nieszczęsny dźwięk.
Prosze bardzo o dalsze porady
 

vilano

New member
Model TV to Sharp Aquos LC32D62U 32" 1080p LCD HDTV, kupywany w USA i użytkowany także w USA. W jednej z note instrukcji, przeczytałem, że jeżeli używam kabla HDMI-DVI to wejście do audio signal znajduje się w Audio Terminal INPUT 5, czyli tam gdzie na zdjęciu.
Kabel audio jest na 100 % dobry bo daje glos na podlaczeniu z INPUT s-video
 

pawek

New member
Podlacz pod hdmi 5 i czincze .A nastepnie w opcjach hdmi 5 zmien audio z digital na analog.To powinno pomoc tak mi sie wydaje daj znac co i jak.. Dopoki tego nie zrobisz telewizor bedzie probowal pobierac dzwiek przez hdmi.
 
Ostatnia edycja:

vilano

New member
Wielkie dzieki. Wszystko działa bez problemów tylko że troche cicho, ale to może wina filmów divx.
Temat możemy zamknąć.
Pozdrawiam.
 

Ryszard48

Member
sharpy (jak i wszystkie inne znane mi tv) nie maja Wejscia optycznego, a jedynie Wyjscie (jakbys chcial podlaczyc tv do amplitunera na przyklad)
wejscia dzwieku przez cincze w tv sluza do podlaczenia dzwieku przy uzywaniu zrodla obrazu komponent oraz s-video

jesli uzywasz kabla hdmi (lub vga) to kolo tych portow znajduje sie WEJSCIE audio na wtyczke mini-jack - tuz obok wejscia
czyli podsumowujac - jesli podlaczasz kompa DVI-hdmi to dzwiek do tv puszczasz kablem mini-jack ->mini-jack
wszystko bedzie dzialalo bez problemu
Odgrzewam stary wątek posiadam TV sharp LC 39LE750 i po podłączeniu tak jak jest w instrukcji i tak jak podał kol. timbot nie mam dźwięku .Tv podłączony do laptopa lenovo T500 DVI HDMi i mini-jackmini-jack
 
Do góry