Cala prawda o MANTA

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Bardzo bardzo ciekawy film jak robia nas w balona.
Najlepsza kamerka z nagrywaniem 120fps

[youtube]kgCciq3R5JE[/youtube]
 

darekgra

Member
Oj Kiki będzie niepocieszony... :)
Pewnie na ten pomysł biznesu wpadli inżynierowie którzy odeszli z Panasonic i poszli pracować dla Manty.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nic nowego. Takich firm jest wiele na naszym i innych rynkach, działających w dokładnie taki sam sposób. Przykładem niech bedzie Kruger&Matz, Taga czy inne. Melodika też to uprawia - niby polskie kable. Wiem, że może teraz ulubieńcy tych marek moga się czuć urażeni, ale kilka lat temu wklejałem identyczne produkty z innym logo K&M, Taga i jeszcze trzeciej pseudomarki, ktorej nazwy w tej chwili nie pamiętam. Prosty przykład, jakich wiele:

K&M KM1590
Taga Harmony HTR-1000CD

Wystarczy być świadomym konsumentem i nie wierzyć w bzdury.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Nic nowego. Takich firm jest wiele na naszym i innych rynkach, działających w dokładnie taki sam sposób. Przykładem niech bedzie Kruger&Matz, Taga czy inne. Melodika też to uprawia - niby polskie kable. Wiem, że może teraz ulubieńcy tych marek moga się czuć urażeni, ale kilka lat temu wklejałem identyczne produkty z innym logo K&M, Taga i jeszcze trzeciej pseudomarki, ktorej nazwy w tej chwili nie pamiętam. Prosty przykład, jakich wiele:

K&M KM1590
Taga Harmony HTR-1000CD

Wystarczy być świadomym konsumentem i nie wierzyć w bzdury.


Z Melodiką to się nie zgodzę choć fanem tej firmy nie jestem, ale jak podają, a raczej nie powinni wprowadzać w błąd kupujących to...

"Produkcja kabli Melodika zlecana jest w jednej z polskich fabryk która produkuje również np. kable na platformy wiertnicze, dla wojska (m.in. na potrzebny transportera Rosomak), wiązki kablowe do samochodów hybrydowych itp.
W ramach procesu projektowania oraz sprawdzania specyfikacji kabli, Melodika współpracuje z laboratorium badawczym Politechniki Białostockiej."
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Nie interesuje mnie zbytnio gdzie produkowane sa kable Melodika. Ale naprawde bylem zdziwiony jakoscia tych kabli (pierwsze moje spotkanie z dobrymi kablami audio). Wiec nie uwazam ich za "chinszczyzne".
 

Henry

Active member
Bez reklam
Lolo, nasze Marantze i 99% posiadanego przez nas sprzętu to też chińszczyzna :p
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Z Melodiką to się nie zgodzę choć fanem tej firmy nie jestem, ale jak podają, a raczej nie powinni wprowadzać w błąd kupujących to...

"Produkcja kabli Melodika zlecana jest w jednej z polskich fabryk która produkuje również np. kable na platformy wiertnicze, dla wojska (m.in. na potrzebny transportera Rosomak), wiązki kablowe do samochodów hybrydowych itp.
W ramach procesu projektowania oraz sprawdzania specyfikacji kabli, Melodika współpracuje z laboratorium badawczym Politechniki Białostockiej."
Dlatego świadomie pisałem, że pewnie wbiję kij w mrowisko :) Posłużyłem się tylko przykładem.
W filmiku masz przykład że informacje to jedno, a fakty to drugie. Jakość może być super, nie przeczę. Z resztą wiele produktów z Chin wyłamuje się ze stereotypu. Nie napisałem też, że wszystko kupują w Chiinach, ale część na bank. Zapewne wiesz, że odwiedzam sporo sklepów i wiele rozmawiam z przeróżnymi osobami, a po nitce do kłębka :) Co się nasłuchałem to moje ;) Popytaj, poszukaj, a znajdziesz ;)
Ale mi to lotto, bo nie kupuję tego i tyle.
Lolo, nasze Marantze i 99% posiadanego przez nas sprzętu to też chińszczyzna :razz:
Henio, czymś innym jest kupowanie kontenera z Allibaby i przeklejanie naklejek, a czymś innym projektowanie w kraju i zlecanie montażu w Chinach i czuwanie nad kontrolą jakości, itd. Doskonale o tym wiesz ;)
Volvo też robia w Chinach :) Wszystko, ale nie o tym trakuje ten filmik.
Natomiast w filmiku poruszna jest istona inna kwestia - jawnego oszustwa, wprowadzania konsumentów w błąd.

Niestety na identycznej zasadzie działąją wszystkie sieciówki, super- czy multimarkety (jak zwał tak zwał), znane budowlane, sportowe, motoryzacyjne czy innych wszelakich gałęzi przemysłu.
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
Sam pracuję w branży agd od 30 lat więc "trochę" wiem jak to działa ;) Problemem nie jest to, że zrobili to Chińczycy ... czego teraz nie robią .. ale jeśli dane urządzenie nie trzyma parametrów no może poza opisami na opakowaniach :D wtedy tak to jest robienie klienta w bambuko. Narobiło się teraz wiele przeróżnych firm klonów firm np. taka firma z branży agd jak scarlet. Pochodzenie firmy niby rosyjskie, ale to typowy chińczyk. Ok sprzęt jak każdy inny, ale jak się poczyta opisy i podaną moc danego urządzenia no to jest już ciekawe. Bo jeśli ręczy blender ma 1000W :D co mało jest spotykane w markowych urządzeniach i praktycznie nic nie waży to pytanie skąd jest ta moc? :D Czary mary takie elektryczne jak u manty.
 

werf

Active member
Bez reklam
Jest popyt jest podaż puki Kowalski się nie zorientuje, że nie stać go tanie rzeczy póty tego śmiecia nie zabraknie.
 
Ostatnia edycja:

czarny2807

Active member
Bez reklam
Kiki się załamie. Ale to było do przewidzenia skoro pracownicy Panasonica przeszli do Manty najpierw doprowadzając do jego upadku :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
...przemilczmy to...


Jest popyt jest podaż puki Kowalski się nie zorientuje, że nie stać go tanie rzeczy póty tego śmiecia nie zabraknie.
Dokładnie tak. Też zawsze mówię, że jestem za biedny, by oszczedzać w ten sposób.
Prędzej czy później i tak kupi sie coś przyzwoitego, więc może lepiej od razu...?
Moj kolega ma na to jeszcze inne powiedznie.
Kiedy ktoś pyta: "szukam dobrego i taniego...."
On zawsze odpowiada: " po co Ci dwa?" :D
 

Henry

Active member
Bez reklam
Henio, czymś innym jest kupowanie kontenera z Allibaby i przeklejanie naklejek, a czymś innym projektowanie w kraju i zlecanie montażu w Chinach i czuwanie nad kontrolą jakości, itd. Doskonale o tym wiesz ;).
Nie bronię paździerzowych produktów spod szyldu Manty czy innych podobnych marek, ale nie popadajmy w skrajność.
Niektóre ich produkty nie są takie złe, a jakością czy funkcjonalnością nie odbiegają od produktów firm "znanych".
Kumpel do pokoju gościnnego wstawił TV Manty 65" i nie ma się do czego przyczepić, świeci równomiernie, całkiem przyzwoity produkt.
W innych pokoju ma zestaw Kruger'a - ampli + zestaw 5.0 i tutaj też nie ma się do czego czepić, biorąc pod uwagę cenę tego zestawu.

Historię mojego SRa znasz, więc już nawet nie chce mi się na temat rozpisywać.

Dodatkowo, wystarczy przejrzeć to czy inne fora, żeby zobaczyć jaką jakość serwują nam takie firmy jak Sony, Philips czy Samsung w swoich produktach.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Nie bronię paździerzowych produktów spod szyldu Manty czy innych podobnych marek, ale nie popadajmy w skrajność.

Niektóre ich produkty nie są takie złe, a jakością czy funkcjonalnością nie odbiegają od produktów firm "znanych".

Kumpel do pokoju gościnnego wstawił TV Manty 65" i nie ma się do czego przyczepić, świeci równomiernie, całkiem przyzwoity produkt.

W innych pokoju ma zestaw Kruger'a - ampli + zestaw 5.0 i tutaj też nie ma się do czego czepić, biorąc pod uwagę cenę tego zestawu.



Historię mojego SRa znasz, więc już nawet nie chce mi się na temat rozpisywać.



Dodatkowo, wystarczy przejrzeć to czy inne fora, żeby zobaczyć jaką jakość serwują nam takie firmy jak Sony, Philips czy Samsung w swoich produktach.
Tylko w tym temacie i filmie na YT chodzi o coś zupełnie innego. Mianowicie o oszukiwanie i bezczelność Manty w stosunku do klientów. Co by powiedział Twój kumpel na ten TV gdyby na opakowaniu pisało 4K UHD HDR Dolby Vision. Odpala go w domu a tu tylko FHD i brak HDR o Dolby Vision nie wspominając? Tak właśnie Manta zrobiła z kamerą. O bzdurach typu "rodzinna firma" i "premium produkt" nie ma co pisać, bo to już totalne przegięcie. Niedługo pewnie sobie dopiszą "licensed by Panasonic" skoro przejęli ich pracowników xD
 

Henry

Active member
Bez reklam
Przeczytaj raz jeszcze, co napisałem w pierwszym zdaniu ;)

Natomiast zakładanie, że firmy tego typu cały asortyment mają gorszej jakości jest właśnie popadaniem w skrajność.
Nie raz sparzyłem się na produktach drogich uznanych marek i dlatego w jednoznacznych ocenach i szufladkowaniu byłbym ostrożny.
 

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Tylko nigdzie nie napisałem, że bronisz Mante ;) Niska jakość Manty to ich znak rozpoznawczy, ale to tylko dodatek do jawnego oszukiwania klientów.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Najbardziej zaskoczyl9 mnie nagrywanie 120fps. (30fps nagra a 90 skopiuje) Myslalrm ze chociaz te klatki pomiedzy beda robione przez generowanie sztucznych klatek - z drobnym przemieszczeniem. A tu na bezczela skopiowana klatka.
 
Do góry