CA 640R czy Marantz 7002

AvataR

Banned
Panowie konkretnie do KEFow nie patrzac na wyposazenie (czytaj upscalery i HDMI 1,3) ktory z tych dwoch ampli jest dzwiekowo lepszy ?
Wiem ze co wlasne ucho to niezastapione heh ale jakie jest wasze zdanie ?

Niestety nie mam mozliwosci odsluchu w najblizszym czasie dlatego chcialbym zasiegnac opinii tych co slyszeli :-D.

Z gory dzieki :eek:k:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do Kefa desygnowany jest Marantz 7002 . Montowaliśmy już kilka razy taki zestaw. Gra poprostu wzorcowo.
 

AvataR

Banned
Dzieki KIKI ale podobno z CA 640R tez jest bardzo dobrze :) Moze ktos mial slyszal jeszcze ten zestaw ??

Acha KIKI jak to jest z tym ampli Marantza 7002 ma dekoder Master Audio na pokladzie ? i czy w kinie tworzy scene tak samo dobra jak powiedzmy Onkyo 805 czy HK z wyzszej polki ?
 

AvataR

Banned
ojj to lekkie zaskoczenie . W takim razie dwa pytanka czy 8002 wszystko ma i kiedy mniej wiecej Marantz wyda nowe klocki ? Tez co roku maja nowe modele ?
 

elG

New member
Hej AvataR.
Mam dokładnie taki sam dylemat jak Ty:)
Jeżeli interesują Cię nowe dekodery to brak Master Audio może stanowić sporą niedogodność w przyszłości (w Blue-ray DTS-HD Master Audio max bitrate to aż 24.5 Mbit/sec w porównaniu z 18Mbit/s przy Dolby True HD - oba lossless). Po za tym ciężko powiedzieć, który z codeców (Dolby True HD czy DTS HD MA) będzie częściej używany przez producentów filmowych.

Odnośnie porówanania CA i Marantza:
Byłem na odsłuchu Marantza 5002 i 7001 (7002 niestety nie mieli) z CD Marantz (bodajże 7001, głośniki różne). Grało to fajnie natomiast według mnie nieco gorzej niż CA. Przesłuchiwałem różnego rodzaju utworki zaczynając od Rock, Pop poprzez Jazz a na klasyce kończąc. Marantz gra na bardzo przyzwoitym poziomie, ma dość przyjemny i mocny bas. Wydaje mi się jednak, że w CA dźwięk jest nieco bardziej aksamitny, zwłaszcza w wokalach kobiecych. Słuchając 640R ma się wrażenie głębokości sceny, przestrzeni, "więcej powietrza w dźwięku":) Moim zdaniem czuć, że 640 ma naprawdę spory zapas mocy.
Jak wypada porównanie 5002 z 7001? 5002 gra całkiem przyzwoicie. Różnice między 7001 a 5002 nie są tak wielkie jak wcześniej sądziłem. Owszem podczas odsłuchu wydawało mi się, że 7001 ma nieco wyraźniejszą górę i jakby większą moc. Grał nieco głośniej, dźwięk był według mnie bardziej poukładany. Przy głośniejszym słuchaniu miałem wrażenie, że 5002 gra na granicy swoich możliwości. Czy warto jednak sporo dopłacać do 7001? Moim zdaniem nie bardzo. Zbyt małe zmiany w dźwięku jak zważywszy na tak dużą różnicę w cenie. Dopłaciłbym raczej do kolumn.
Konkluzja: Słuchałem Marantza gdyż liczyłem na to, że zagra mi w Rock’u zdecydowanie lepiej niż CA. Nie było źle, aczkolwiek moim zdaniem 7001 nie wypadł zauważalnie lepiej od CA. W Jazz i Klasyce CA640R zagrał mi lepiej niż Marantz.
Żałuje tylko, że nie mogłem ich porównać w tym samym sklepie i na tych samych głośnikach.:)

Ps. Moim osobistych zdaniem KEF + CA to bardzo trafne połączenie. Słuchałem IQ7 z 540R i dźwięk był bardzo melodyjny i aksamitny. Moim zdaniem charakter Kefów powoduje, że kładą one znaczny nacisk na środek pasma i przez to wysokie tony nie są tak ostre w połączeniu z CA, jak w wypadku wielu innych głośników.

Mi też brakuje nowych dekoderów w CA. Liczę na to, że pod koniec roku pojawi się nowy model CA, który wypełni tę lukę. Słyszałem również pogłoski o tym, w tym roku ma się pojawić również nowy model CA 740R. Wspomniał o nim bodajże jeden z pracowników CA na jakimś anglojęzycznych forum (nie pamiętam jaki to był adres, można spróbować poszukać w necie), nie podał jednak żadnych szczegółów technicznych. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

rumcais1

New member
jestem ciekawy jak zagra CA 540R w porównaniu do tego j.w. szczególnie v2 mozna kupic w o wiele mniejszej cenie.
 
Ostatnia edycja:

AvataR

Banned
No wlasnie na samej pokrywie 7002 pisze DTS HD Master Audio - dziwne by bylo gdyby sie chwalili na przednim panelu a w rzeczywistosci nie dekodowalo :) Ale zdjae sie na Blackninje ze tak wlasnie jest .
 

AvataR

Banned
Heh no wlasnie ciekawe jak to sie ma do rzeczywistosci :) Panowie a co powiecie o jakosci dzwieku jescze jednego klocka ONKYO 875 z KEFami ? Od razu go odrzucilem bo mam ONKYO 605 i gra jak gra :p W kinie ok w muzie dno . Czy 875 w kinie bedzie tak samo dobre jak Marantz i CA i czy w muzie bedzie duzo ustepowac czy nie jest tak zle :) ?
 
Do góry