CA 640Av2+CA 640C+Dali Ikon 6

kwazar

New member
Witam,

Na poczatku witam wszystkich - czytam forum od dawna i pomoglo mi kilka razy w wyborach sprzetu AV.

A teraz do rzeczy ... dlugo zastanawialem sie nad wyborem amplituner AV czy stereo, jednak z racji proporcji uzywania (80% muzyka) zdecydowalem sie na stereo. Muzyka jakiej slucham to bardzo szerokie spektrum - od jazzu do rocka i lekkiego metalu, chce ustawic sprzet w pokoju 40m2, przy czym zalezy mi na dobrym dzwiku w polowie pomieszczenia wybrana konfiguracja CA 640Av2+CA 640C+Dali Ikon 6 ... no i wlasnie tu pojawia sie pytanie - za zaestaw uzbieralo sie ~6kPln, czy wedlug Was powinienem posluchac jeszcze czegos innego przed finalnym zakupem (najchetniej z info gdzie mozna tego posluchac w Wawie)? A moze wiecie gdzie taka konfiguracje mozan kupic tanio?

Pozdrawiam,

Arek
 

Window

New member
Czesc. Tanio i dobrze to dwie rozne rzeczy...40m2 to spore wyzwanie...sluchalem Ikonow 6 i nie zrobily na mnie wrazenia a wysokie tony byly wrecz meczace.Mysle ze do takiej powierzchi beda ciut male ale to trzeba samemu sprawdzic. Sluchac zawsze warto im wiecej tym lepiej, przynajmniej bedziesz swiadomy wyboru a nie kupisz pierwszego lepszego zestawu bo np. kolega poleca.
Polecam moze cos z AA np model Hyperion lub Mimas bardzo fajnie brzmiace kolumny. Z elektroniki to raczej CA bym DLA siebie nie wybral co nie znaczy ze to zly zestaw, musisz sam posluchac. Moze Denon 1500AE moim zdaniem lepszy sprzet mialem i wiem co potrafi.
Posluchaj tez Paradigm Monitor 9v5 oo i to moze bedzie Ci odpowiadac. Do tego bym widzial wzmak Xindaka, tyle ze ja sluchalem tej drozszej wersji, podobno modele z serii 06 sa bardzo udane. Tyle ode mnie Pozdrawiam i zycze milego sluchania.
 

kosek4

New member
Rozglądałem się swego czasu za podobnym zestawieniem, tyle że z kolumnami dali concept6. O ile co do elektroniki byłem przekonany to kolumny zostawały zprawą otwartą. Trafiłem na sklep Audiocolor przy ulicy Ciołka - nie pamiętam dokłądnego adresu. W każdym bądź razie wchodząc tam poraz drugi (za pierwszym marzyło mi się jeszcze 5.1 - też dali concept) i wspominając o nawróceniu na stereo, Pan poprowadził mnie prosto do kolumn JMlab Focal Chorus 714v. Wygląd i ogólne wykonanie jak dla mnie super ale to mniej ważne. Podłączyliśmy, posłuchaliśmy. Wow:) Byłem i wciąz jestem jeszcze mało osłuchany ale dźwięk który się wydobywał po prostu mi pasował. W porównaniu do wszystkiego czego słuchałem wcześniej rewelacja:) Tym co powstrzymało mnie przed zakupem był fakt, że po dokłądnych pomiarach mój pokój wyniósł jakieś 18m więc rozmiar stosowny raczej dla monitorów na podstawkach. W Twoim przypadku proponowałbym 716v lub nawet coś z wyższej serii 8xx Tyle, że nie wiem czy do tego mocniejszy wzmacniacz by nie był potrzebny. Ja ostatecznie zdecydowałem się na zestaw CA740 + kolumny Focal807v.
Taka moja subiektywan ocena, warto zerknąc na te kolumny:)
 

kwazar

New member
Dzieki wszystkim za podpowiedzi, na poczatku przyszlego tygodnia zajze na Ciolka .... i postaram sie posluchac sugerowanych zestawow :).

A.
 

walus

New member
Focal Chorus 714 V

Są świetne. Ciepły, spokojny dźwięk. Grają z Pionkiem VSX 1017. Swoje wszystkie możliwosci jednak ukazują podobno z lampami.
 

kwazar

New member
No i zapadla decyzja ... a tak pieknie mialo byc ... blackninja oszczednosci obiecywal ... a tu zachcialo mi sie porownac CA 640 do CA 740 ... no i brzydko mowiac dupa ... jakosc dzwieku w 740 w zestawieniu z MA RS6 mnie powalila i zamiast oszczedzic zaczalem sie zastanawiac skad tu wziac kase na lepszy sprzet :).

Taka mnie refleksja naszla ... jak znajdziesz cos co Ci pasuje bierz i sie nie zastanawiaj ... bo jka zaczniesz szukac moze byc tylko drozej :)

Pozdrawiam i dzieki za pomoc.
A.
 

trafo

New member
Blackninja chyba tak ma ;)
Polecił mi MA i zamiast KD zacząłem myśleć o stereo. Słuchałem RS6 - szczęki do tej pory szukam. Odsłuchiwałem to z CA 640. Czy rzeczywiście różnica 640 a 740 jest taka wyraźna?
I jeszcze jedno, czy słuchałeś BR6 na Ciołka z CA640 i 740? Juro chyba tam podjadę.

Ja już niestety dawno poza pierwotnym (a nawet drugim) budżetem :(
 
Ostatnia edycja:

kwazar

New member
trafo napisał:
Blackninja chyba tak ma ;)
Polecił mi MA i zamiast KD zacząłem myśleć o stereo. Słuchałem RS6 - szczęki do tej pory szukam. Odsłuchiwałem to z CA 640. Czy rzeczywiście różnica 640 a 740 jest taka wyraźna?
I jeszcze jedno, czy słuchałeś BR6 na Ciołka z CA640 i 740? Juro chyba tam podjadę.

Ja już niestety dawno poza pierwotnym (a nawet drugim) budżetem :(

Sluchalem w audiopunkcie na Batorego ... i jak pisalem glupio poprosilem o podlaczenie 740 ... i szczerze IMO dzwiek zmiotl 640tke, nagle pojawilo sie wiecej basu (bardzo fajnie kotrolowanego), i dzwiek zrobil sie jakby glebszy.
Polecam odsluchanie 740 bo roznica jest kolosalna. Niestety nie sluchalem zestawu CD 640 i Wzmak 740, ale zalezy mi na wykorzystaniu DAC z CD wiec zainwestuje w 740 :)


Blackninja :) to wszystko Twoja wina :):):) ... i dzieki Ci za to ;)

Milego odsluchu.
A.
 

trafo

New member
Tak, mnie ninja też przekabacił, no może tylko podrzucił markę.
No ale kropla drąży skałę....

Ja dziś słuchałem na Batorego i gość mówił, że nie są zainteresowani BR6. Oni mają SR6 (3490 PLN). Taki ładny czarny formir. Miodzio. To mi pasuje do pokoju.
Podłączyli mi tylko 640 i KD bodaj 504. I pomału leczę się z KD.
CD też 640.
Nie wpadłem aby poprosić wyższy wzmak. Ale jak dla mnie MA RS6 + CA 640 było suuuuuuper. Wszystko grało. Było pięknie. Już tylko chwila od wyłożenia kasy. I nawet żona się zgodziła. Teraz tylko problem bo może jednak podłączyć 740...
 

kwazar

New member
trafo napisał:
Tak, mnie ninja też przekabacił, no może tylko podrzucił markę.
No ale kropla drąży skałę....

Ja dziś słuchałem na Batorego i gość mówił, że nie są zainteresowani BR6. Oni mają SR6 (3490 PLN). Taki ładny czarny formir. Miodzio. To mi pasuje do pokoju.
Podłączyli mi tylko 640 i KD bodaj 504. I pomału leczę się z KD.
CD też 640.
Nie wpadłem aby poprosić wyższy wzmak. Ale jak dla mnie MA RS6 + CA 640 było suuuuuuper. Wszystko grało. Było pięknie. Już tylko chwila od wyłożenia kasy. I nawet żona się zgodziła. Teraz tylko problem bo może jednak podłączyć 740...

No mi w 640 czegos zabraklo ... czegos co dalo mi 740 :) i to w bardzo roznej muzyce (Metalica S&M, Napiorkowski, Ania Dabrowska ...). Radze posluchac, ale moze bolec ;).
Powodzenia.
 

trafo

New member
Tak, będę słuchał.
Ciekawi mnie co usłyszę. Jak zaczynałem szukać sprzętu wydawało mi się, że różnice na pewnym poziomie są słyszane tylko dla nielicznych, a dla mnie będą niezauważalne.
W jak dużym byłem błędzie...

A zatem teraz, niezależnie od decyzji, posłucham 740. U mnie testowane było System of a Down, Schiller, Sweet Noise, Hey, Coma. Oferty już zebrałem na obydwie wersje. Choć ciekawi mnie czym było to coś.

A czy zaboli? No jeśli chodzi Ci o kasę - właśnie zrezygnowałem z KD przez co nie zmienię TV i nie będę kupował platformy cyfrowej. Zatem będą to raczej oszczędności :D .
A poważnie, jeśli różnica będzie słyszalna - raz się żyje. Przecież są mikołajki.
 

kosek4

New member
740 warto posłuchać ale radze ostrażnie:p Za zmianą wzmacniacza tuż tuż idzie wymiana kolumn, odtwarzacza i kółko się kręci. Ja jeszcze 8 dni temu byłem przekonany, że w domu zagości elektronika CA740 i kolumny focal chorus 807v. No i co? Przy wzmaku i odtwarzaczu zostałem ale co do kolumn to posłuchałem (tak na spróbowanie) serii wyższej - dokładnie Profile908. I już tylko myślałem czy mi wystarczy. Następnego dnia stały już w domu:) I grają sobie, tylko źródła porządnego jeszcze brak i standów... A jak się zaczynało? Oj tematów o Jamo s606 jest tu bez liku:p
Przy okazji polecić mogę jeszcze sklep Ministerstwo Dźwięku w Warszawie. CA nie mają ale dużo innego dobrego sprzętu można posłuchać... ul .Tamka
 

trafo

New member
No ja właściwie też zaczynałem od Jamo.
Na Klipsche F2 już prawie wykładałem pieniądze.
A teraz jestem na MA RS6 i CA640.
Dość szybko nauczyłem się, że jeden krok pociąga kolejny. Problem w tym, że jakkolwiek na 740 chyba jeszcze mnie stać to na dołożenie do np. Goldów nie ma co myśleć :( .
Nawet nie będę próbował słuchać, bo nauczyłem się też, że różnice są i nawet taki niesłuch jak ja jest je w stanie zauważyć i docenić. A zatem nawet nie będę próbował - no może chyba sprawdzę swój kupon lotto na wczorajsze losowanie ;) .

A zatem MA RS6 to max na moją kasę. Teraz tylko pytanie czy 740 to nie za dużo dla nich.
 
Do góry