CA 540 R czy HK 235 a może Onkyo 674?

HDMag

New member
Zastanawiam się nad zakupem jednego z tych sprzętów. słucham głównie muzy klasycznej i lekkiego rocka, czasem blues i instrumentalna. Co byście polecili?
Jakie głośniki do tego (tak do 2000 za parę?).
Jeżeli macie też namiary na jakieś ceny i sklepy to będę wdzięczny. Ze swojej strony jak już coś wybiorę i zakupię napiszę o wrażeniach.
Pozdrawiam wszystkich.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Jeśli nie czytałeś recenzji CA w dziale Kino Domowe. Serdecznie zapraszam. Może choć trochę pomoże w dokonaniu wyboru.

ArtS :)
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@HDMaq

Dlaczego Onkyo 674 ?

  1. HDMI we/wy: 2/1 - to minimum jakie będziesz potrzebował, żeby podłączyć platformę "n" i DVD.
  2. Konwersja wszystkich wizyjnych sygnałów analogowych do HDMI. Wyprowadzasz jednym cieniutkim kabelkiem do TV i nie potrzebujesz półcalowych "węży" z eurozłączami ciągnąć. Za te pieniądze (2150 pln) nie dostaniesz tego w żadnym amplitunerze.
  3. Bardzo solidnie zbudowany (elementy elektroniki wewnętrznej, zasilacz).
  4. Sztywna konstrukcja i alumniniowy front ( a nie plastik).
  5. System autokalibracji Audyssey 2.
  6. Rewelacyjne recenzje w wielu pismach branżowych.
 

HDMag

New member
A co z jakością dzwięku w KD i w stereo?
Na wodotryskach związanych z Video mi nie zależy - spokojnie obsłuże wizje posiadanymi sprzętami. Od amplitunera oczekuję przedewszystkim jak najlepszego dzwięku w stereo oraz w KD.
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
No cóż... jeżeli oczekujesz dobrego dźwięku.... i nie zależy Ci na wodotryskach...

Kup sobie McIntosha albo Accuphase'a. Powinieneś być zadowolony.
 

boger7

New member
Zgadzam się z Fatman 1 z tych dwóch czyli CA 540 R i Onkyo 674 więcej przemawia na korzyść Onkyo 674. Sam posiadam "anglika" NAD T-762 z którego jestem bardzo zadowolony, niestety nie posiada on wejść HDMI i dlatego przymierzam się powoli do jego wymiany. W czasach gdy coraz więcej ekranów wyposażonych jest w HDMI, posiadając odtwarzacz DVD wyposażony w taki port a w niedalekim czasie również tuner naszej "n" niezbędne staje się posiadanie ampla z HDMI z min. 2/1 we/wy. CA to bardzo dobrze grający amp, miałem okazję go dość długo i dokładnie przesłuchać i byłem b. mile zaskoczony szczególnie przy odsłuchu w stereo, niestety brakuje mu tych we/wy. Onkyo to b. znana i ceniona firma japońska, miała w swojej historii świetne wyroby jak i kompletne niewypały /np. DVD DV-C600 tzw. karuzela na 6 płyt, która niesprawna, parokrotnie naprawiana zalega u mnie w piwnicy/ ale w ostatnim czasie kilka ich produktów otrzymało b. pochlebne opinie niezależnych recenzentów, w tym również model TX-SR674. Dlatego obecnie w kategorii 2000-3000 zł. to mój faworyt, posiada właściwie wszystko co niezbędne i b. solidne wykonanie.
 

HDMag

New member
Dzięki Masaj za podpowiedź, niestety jak wiesz to jest jednak poza zasięgiem finansowym. Jeżeli mi doradzisz w zakresie max 2000 za ampli to będę wdzięczny i będę piał z zachytu.

Pozdrawiam serdecznie
 

masaj007

New member
CA jest świetnie grającym amplitunerem i jego bym polecał. Fakt nie jest to prawdziwe centrum multimedialne ale za to jak gra...
Jak głośniki moge polecić Celestiony F28. Rewelacja :D
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Dziś "macałem się" juz w sklepie z Onkyo 674 ale... nie mogłem posłuchać :(
Z rozwoju sytuacji na rynku (wejście "n") widzę, że będę potrzebował wejść HDMI 3/1.
Poczekam chyba na Marantza 7001. Na allegro juz jest. Poczekam więc aż parę stówek stanieje.
 
Do góry