C6500 - kalibracja i ogladanie początkowe

1jager1

New member
Witam!
staje się "szczęśliwym" posiadaczem C6500. Sporo czytałem tu na forum, jednak nie znalazłem interesującej kompletnej informacji o własciwym wystartowaniu z modelem C6500.
Chciałbym od samego początku postepowac jak najwłasciwiej, by korzystac z max mozliwości TV.
Chętnie skorzystam z informacji o kalibracji - czy zaawansowani uzytkownicy ją zastosowali i jakie parametry ustawili.
Z góry dziękuję za jak najdokładniejsze informacje.
Jestem osoba często podróżującą Gdańsk-Poznań-Bydgoszcz -Wrocław, więc z chęcią też skorzystam z możliwości spotkania się i pogadania "na żywo" na ten temat - z osobą mieszkającą w tym obszarze :)
pozdrawiam
 

MaydayX

New member
Witam. Podobnie jak kolega cieszę się C6500 już jakiś miesiąc. Obraz niby ok, ale wydaje mi się, że dałoby radę wycisnąć z niego dużo więcej. Przeszukuje stronki, fora w nadziei znalezienia jakiś gotowych ustawień, które i mi by odpowiadały, ale strasznie ciężko cokolwiek znaleźć... Skorzystam z jakichkolwiek informacji o kalibracji. Będę wdzięczny również za pomocne linki.
Z góry dzięki, pozdrawiam :)
 

hursamir

New member
Przeszukuje stronki, fora w nadziei znalezienia jakiś gotowych ustawień, które i mi by odpowiadały, ale strasznie ciężko cokolwiek znaleźć...

Ok tak na szybko. Na poczatek proponuje WIKI i termin Kalibracja:
Wzorcowanie ? Wikipedia, wolna encyklopedia
Kalibracja to inaczej wzorcowanie czyli masz wzor i do niego ustawiasz np. TV.
Samo z sie potrzebujesz w/w wzorca. Masz specjalistyczne urzadzenia, platne programy albo (jak ja) mozesz uzyc darmowych softow.
Nie szukaj zatem gotowych ustawien bo takowych nie ma dla wszystkich TV. (Jak sa to prosze mi wybaczyc i nakierowac na poprawny tor). To co dla mnie jest OK dla Ciebie moze byc NIE-OK.

Skorzystam z jakichkolwiek informacji o kalibracji. Będę wdzięczny również za pomocne linki.

Jak znasz angielski to spoko. Tu masz link do softu i filmikow co i jak:
AVS HD 709 - Blu-ray & MP4 Calibration - AVS Forum

Jak nie to masz problem bo nie znalazlem niczego w naszym wspanialym polskim jezyku.
Osobiscie mam wszystko przygotowane pod kalibracje uzywajac AVSHD ale nie mam czasu zeby
przez to przebrnac. Sadze jednak ze przed swietami sie wyrobie. Jesli tak to zostawie krok-po-kroku jak ustawilem wlasngo Samsunga C680. Pozdro
 
Do góry