C650 a konsola do gier

pedewe

New member
Witam

Czy ktoś mógłby się podzielić wrażeniami po podłączeniu Xboxa czy PS3 do tego telewizora, wiem że w B650 był problem z input lagiem, ale czy było aż tak źle że nie dało się grać?
 

krisho1

New member
Mam ten Tv i podłączone PS3. Nie zauważyłem żadnych niepokojących rzeczy. W grach nie zauważyłem opóźnienia, ale chciałbym zaznaczyć, że gram raz na jakiś czas i jest to subiektywna ocena.
 

adiAdrianadi

New member
Mam podłączonego Xbox-a 360 przez Hdmi i moje opinie następujące.
1.Tak jest in-put lag który może przeszkadzać w strzelankach Multiplayerowych graczowi który naprawdę sporo spędza na graniu w fps-y, na szczęście jest coś takiego jak "GAME MODE" bez mam wrażenie około 0,5 sek. opóźnienia
2.GAME MODE jest to w skrócie u samsunga wyłączenie wszystkich praktycznie opcji, niestety wyłącza dosłownie wszystko można tylko wyregulować parametry obrazu a dźwięk "automatycznie" przełącza na tryb "FILM" którego nie da się zmienić :/ opóźnienie na tym trybie mam wrażenie na około 0,2 sek.
4. Obraz jest żyleta i szczerze nie widzę żadnych niedociągnięć, jak by ktoś na zwykłym trybie miał problem ze "skaczącym obrazem" trzeba ustawić opcje motion plus na "wyraźny" albo najlepiej wyłączyć.
3. Ocena końcowa. Można grać bez najmniejszego problemu tyle że trzeba się przyzwyczaić do innego ekranu (mam 40 calowy wcześniej grałem na starym crt 29 cali philipsa). Do grania w typowe wyścigówki albo gry typu gta4 czy single jak mass effect 2 nie trzeba nawet trybu gry włączać ale jak się go włączy to już przypisuje do danego wejścia (u mnie hdmi 2) i jak się włączy inny sygnał np. tv wraca do ustawień na wejściu tv. TV mam około tygodnia i mogę powiedzieć jedno tak nie jest to najlepszy tv do podpięcia konsoli ale w jego cenie dostaje się przepiękny obraz i masakrycznie sporo dodatkowych funkcji (odtwarzacz filmów - internet youtube itp.) można poszukać tv z mniejszym input lagiem tyle że nie będzie miał już takiego przepięknego obrazu i dodatkowych opcji a już na pewno nie będzie tak mało kosztował.
 

marder

Member
Na konsoli nie gra się w strzelanki FPS przy użyciu myszki, a właśnie w przypadku takich dynamicznych gier input lag jest istotny. Dlatego ten telewizor jako monitor komputerowy używany do gier nie spełniłby swojej roli. Ale gry konsolowe, z racji tego że używa się w nich pada są mniej dynamiczne, i o input laga nie musisz się martwić. Ale tylko jeśli użyjesz trybu gry. Bez tego trybu praktycznie nie da się grać.
 

infi

New member
jesli nie grasz w fpsy online to smialo mozna kupic c650. tansza a lepsza alternatywa jest c550 bo ma nizszy inputlag. ogolnie duzo juz sie wypowiadalem na temat input laga w serii c650 i jego stosowania wlasnie jako tv pod konsole... ogolnie trudno teraz kupic duzy tv z inputlagiem na poziomie do 15ms. ja gram w fps online na monitorze samsungu 2493hm z input lagiem na poziomie 1ms!! w porownaniu do ekranow CRT!!! gdyz mierzac to do matrycy laptopa jesli sie mierzy input lag to wychodzi ujemny wynik:D tego monitora.
 

zanketsu

New member
Hej - mogę potwierdzić że PS3 hula bardzo fajnie na moim LE40C550 z załączoną opcją GAME MODE. Nie zaobserwowałem żadnych lagów w kilku grach akcji.

Zgadzam, się z przedmówcami, że lagi mogą być problematyczne przy FPS'ach i ewentualnie przy np. grach z serii Guitar Hero (ale te gry mają zazwyczaj opcje mitygujące ten efekt), ale takich gierek u siebie nie odpalałem.

powodzenia z zakupami!
 

ratyo1

New member
Pomyliłeś się jedynie trzykrotnie...drobiazg.
A na jakiej podstawie tak twierdzisz?
Zapewne przeczytałeś test tego telewizora na HDTVtest i myślisz, że wszystko wiesz :). Gdybyś podrążył trochę bardziej temat to wiedziałbyś, że w UK wersja EX400 (czyli EX403) posiada procesor Bravia Engine 3 i taka też została przetestowana na tej stronie stąd tak wysoki input lag. Modele EX400 w innych europejskich krajach posiadają procesor Bravia Engine 2 i input lag jest dużo niższy. Więcej tutaj - http://www.hdtv.com.pl/forum/623990-post7.html
 

infi

New member
maly update co do input laga na kilku tv, ktore wczoraj pomierzylem w rtv euro agd torun, wszystkie oczywiscie sprawdzane w trybie gry.

LE40c650
matryca Sq1 - input lag ok 38-40ms
matryca a01 - 45-49

Le55c650 matryca a01 - ok 80ms
UE55c6500 (matryca nie wiem jaka bo byl powieszony na scianie) -60ms

Sony 55ex710 60ms

Super niespodzianka dnia wynik philipsa 52cale model 52PFL5605H/12
wynik ok 25ms!! co jak na ta wielkosc to perfekcyjny wynik.

oraz starszy sharp LC52DH77E - 30ms.
 
Ostatnia edycja:

tdigdtd

New member
Super niespodzianka dnia wynik philipsa 52cale model 52PFL5605H/12
wynik ok 25ms!! co jak na ta wielkosc to perfekcyjny wynik.

oraz starszy sharp LC52DH77E - 30ms.

o kurcze a myślałem że 25ms w telewizorach 52-55" jest niemożliwe w rozsądnym przedziale cenowym

stym że ten model jest chyba z krawędziowym led więc wieczorem nie będzie zbyt fajnie

P.S infi usuń stare maile bo nie można do ciebie wysłać pm :))
 
Ostatnia edycja:

infi

New member
skrzynka czysta, no ja ci powiem ze sam bylbym zainteresowany tym philipsem ale jego wyglad mnie zupelnie zniecheca:( bo cenowo to jest bardzo przystepny w euro za 5999, w necie ok 5200. ale ta obudowa...ehhh nie chce patrzec na tv ktory mnie odpycha. no i menu w philipsie.. porazka po calej lini, aby podlaczyc laptopa skanowanie wejscia hdmi, dodawanie sprzetu...philips chcial cos chyba ulatwic a spie... po calosci :)

teraz trzeba czekac na nowe serie na 2011, co pokaza mam nadzieje ze w wielkosciach 50+ w koncu cos poprawia albo niech biora przyklad z tego co pokazal philips.

btw wiem ze kiki to wyznawca sharpa ale 52le820 to jeden z najwolniejszych tv jakie sa obecnie w sklepach:( juz aby nie zaczynac jakis dyskusji nie chce wpisywac wyniku tego tv i uwazam ze pewna stronka ktora prowadzila wielki ranking tv dla gracza musiala miec chyba sponsorowanie dobre od firmy SH...
 
Ostatnia edycja:

zibiusz

New member
mam TV LE40C650 i mam takie opóźnienie , ze się nie da grać (fifa12), to jest tragedie bo chce zawodnikiem kopnąć piłkę a zanim to sie wydarzy na ekranie to już mi przeciwnik zabiera piłkę TRAGEDIA.
Jak się włącza tryb GRA? czy ten tryb jest dostępny tylko po podłączeniu np. PS-a bo w tej chwili z oczywistych względów PS jest podłączony do monitorka i jak przeglądam menu TV to nigdzie nie widze takiej opcjki jak GRA.
 

Singularity

New member
instrukcję obsługi TV zgubiłeś czy co? tam dokładnie opisali jak włączyć tryb gry...

menu tv/ zakładka ustawienia (4 od końca)/ potem klikasz na ogólne i tam masz tryb gry
mam c650 i w trybie gry jest bardzo dobrze- nie wyczuwam laga.
Plusem c650 są głośniki, które są lepsze niż w krawędziowych ledach.
 
Do góry