C550 vs B550

xguciox

New member
Witam, ostatnio przymierzałem się do zakupu telewizora samsung le40B550 ale pojawiła sie nowa seria C i za bardzo nie wiem jaka jest różnica między telewizorem le40b550 a le40c550.
 

tekkno100

New member
tez mnie to zastanawia. Kupiłem ostatnio LE32C450. Niestety bylem go oddac na drugi dzien do sklepu - mial uszkodzona matryce (pionowa linia - wypalone piksele) . Sprzedawca sugerowal zebym wymienil sobie na Le32B450 bo niby seria B ma lepsze matryce. Poczekalem jednak na nowa dostawe serii C.
 
Ostatnia edycja:

axelife

New member
Ja przymierzam sie do kupienia wlasnie C550 32". Czy orientuje sie ktos moze jaka matryce (mowa o producencie) posiada ten model w tym rozmiarze?
 

tekkno100

New member
seria b to jest seria 5 a więc nowsza a seria c to 4 więc starsza bierz b 550 swietna matryca i wykonanie


że jak?

b to nie seria 5 a C to nie seria 4 ..
serie rozpoznaje się po LExxB4xx LExxC4xx - oba to seria 4
LExxB5xx LExxC5xx - oba to seria 5

oznaczenia B lub C nie ma nic wspólnego z seriami 4 i 5. B jest modelem starszym C nowszym.
 

heniexxx

New member
Od grudnia jestem szczęśliwym posiadaczem LE40B550 a wczoraj kurier dostarczył moim rodzicom LE40C550 wiec pierwsze różnice jakie rzuciły mi się w oczy to:

-Cieńsza szklana ramka (ładniejsza) w serii "C" lecz z czerwonym dodatkiem (osobiście wole samą czerń jak ma to miejsce w "B")
-Brzydszy pilot w "C" bardziej prostokątny, w "B" otrzymałem całkiem wygodnego "banana"
-Tył TV w "C" jest wykonany z metalu, natomiast w "B" plastik.
-"C" jest nieco chudszy, przy przymocowaniu do ściany będzie mniej odstawać
-W "C" animowane menu, możliwe do uzyskania w menu serwisowym "B"
-Zdecydowanie brzydszy Media Player w "C"
-"C" ma fabrycznie odblokowaną możliwość oglądania filmów, w "B" pozostaje zmiana w menu serwisowym na model "B650" lub zmiana oprogramowania na spatchowane.
-"C" posiada obsługę sieci przewodowych i bezprzewodowych. W "B" pozostaje tylko bezprzewodowa po dokupieniu odpowiedniego adaptera i zmianie oprogramowania na spatchowane - SamyGo

Co do jakości matrycy różnicy nie widzę. Jakość dźwięku również identyczna.
Dzisiaj dopiero się zagłębie w temat "C", gdyby jeszcze coś mi sie w oczy rzuciło dodam opis.
Krótko mówiąc... bierz C550 a na pewno nie pożałujesz.
 

axelife

New member
Kolego - wielgachne dzieki za porownanie! wlasnie tego mi bylo trzeba - bo waham sie pomiedzy tymi dwoma modelami, ewentualnie do stawki biore B650 (chociaz niechetnie bo przekracza to juz w tym wypadku zalozony budzet)
Mialbym jeszcze dodatkowe pytanka do Ciebie:

1. Jaka (o ile jest) roznica w kątach widzenia pion/poziom?
2. Z jakiego sygnału obraz porownywales? (HD, DVD, kablowka analog, cyfra..)?
3. Jak ze smużeniem? (wiadomo ze oba tv sa 50Hz - wiec to dosc wazny aspekt przy ogladaniu sportu)
4. Czy na C550 Twoich rodzicow - byla nalepka z wersja matrycy (SQ01, AA01 etc.)?

z gory dzieki za odp.
 

heniexxx

New member
Kolego - wielgachne dzieki za porownanie! wlasnie tego mi bylo trzeba - bo waham sie pomiedzy tymi dwoma modelami, ewentualnie do stawki biore B650 (chociaz niechetnie bo przekracza to juz w tym wypadku zalozony budzet)
Mialbym jeszcze dodatkowe pytanka do Ciebie:

1. Jaka (o ile jest) roznica w kątach widzenia pion/poziom?
2. Z jakiego sygnału obraz porownywales? (HD, DVD, kablowka analog, cyfra..)?
3. Jak ze smużeniem? (wiadomo ze oba tv sa 50Hz - wiec to dosc wazny aspekt przy ogladaniu sportu)
4. Czy na C550 Twoich rodzicow - byla nalepka z wersja matrycy (SQ01, AA01 etc.)?

z gory dzieki za odp.


1. Różnicy szczerze mówiąc nie widzę. Kąt widzenia ze wszystkich stron to +/- 180 stopni więc obraz z każdej strony jest świetnej jakości.
2. Obraz porównywałem na kablówce zwykłej, kablówce HD i filmach z dysku przenośnego w FullHD. Ze zwykłej kablówki - na jednym i na drugim obraz nieciekawy. Reszta natomiast BDB. Filmy w MKV (BD Rip-y) Po prostu wciskają w kanapę. Zwykłe filmy AVI całkiem dobrze się ogląda. Po podłączeniu zwykłego dekodera C+ przez złącze "euro" obraz też dość dobry. Oba również testowałem po podłączeniu do laptopa przez złącze D-Sub i ustawieniu rozdziałki na 1920x1080 i muszę przyznać, że obraz jest super.
3. Nawet przy dynamicznych scenach na obu odbiornikach smużenie jest niezauważalne. Śmiało moge polecić to 50Hz. U siebie na kablówce cyfrowej np na Polsat Sport w HD mecze ogląda się przyjemnie, piłeczke widać elegancko. Nie widzę potrzeby dopłacania kilkuset zł za to żeby mieć 100Hz (co niekiedy powoduje dziwne uczucie mdłości u niektórych ludzi)
4. Tak na C550 mam nalepke (SQ01). A co mam na swoim będę mógł sprawdzić w niedziele jak wróce do domu.
 

tomtomtom

New member
czujnik pilota

Mam LE37c550 od tygodnia, wszystko pięknie, jak Heniexxx opisał poniżej, ale... właśnie padł czujnik pilota. Samego pilota sprawdzałem na innym sprzęcie (ten sam model) i działa, więc muszę oddać TV do serwisu - to się nacieszyłem:/

Może komuś zdarzył się podobny problem i wie, co poradzić bez wizyty w serwisie, może kwestia jakichś systemowych ustawień?

Z góry dzięki za pomoc.
 

rja

New member
C550 i internet

Ktoś może mi to wyjaśnić:
- telewizor ma gniazdo LAN
- w instrukcji napisali "Możesz tak skonfigurować telewizor, aby korzystał z Internetu za pomocą przewodowej lub bezprzewodowej sieci lokalnej."

Ale jak mam korzystać z tego internetu(dajmy na to youtuba), przecież nie mam tam choćby Internet@tv jak w model c650???
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Heniexxx i jak sie sprawuje TV po tym okresie uzytkowania?
Jak wyglada czern w porownaniu do poprzedniego modelu i czy ogladajac ja pod katem pogarsza sie?
 

interaktiv

New member
Ktoś może mi to wyjaśnić:
- telewizor ma gniazdo LAN
- w instrukcji napisali "Możesz tak skonfigurować telewizor, aby korzystał z Internetu za pomocą przewodowej lub bezprzewodowej sieci lokalnej."

Ale jak mam korzystać z tego internetu(dajmy na to youtuba), przecież nie mam tam choćby Internet@tv jak w model c650???

C550 obsługuje DLNA, dlatego potrzebuje internetu :)
Ja mam B650 a moi rodzice C550 i mogę powiedzieć, że jeśli masz źródło cyfrowego obrazu DVB-T/C lub po HDMI to różnicy prawie nie ma. Natomiast z analogiem SCART/analog tv lepiej sobie radzi jednak B650 bo tu bardzo pomaga to niby 100Hz.
Generalnie C550 ma funkcję Tryb Film Auto2 tak jak w B650 i to jest taką namiastką 100Hz - co zupełnie wystarczy.
Reszta praktycznie taka sama oprócz tego że C nie ma:
- to co powiedzieli przednicy o obudowie plus---> nie ma:
- trybu gry (do odpalania dodatków SamyGo etc., nie ma całego ContentLibrary)
- nie ma internet@tv - powiem szczerze, że szkoda na to kasy, ja z tego praktycznie nie korzystam
- nie ma 100Hz ale ma wspomagacze, które wystarczą
Ma większe skale regulacji wszystkich parametrów - np podświetlenie w skali 1-20 a w B 1-10.
W C jest też inny odtwarzacz, w którym denerwuje jedna rzecz, nie ma do niego dostępu dopóki telewizor nie wykryje nośnika danych.
 
Do góry