C+ wymienić mediasata SD na Philips 6201 HD?

Michup

New member
Witam, temat był wałkowany ale z tego co wiem ciągle jest ulepszany soft w tunerach HD cyfry. Poczytałem troche fora i było sporo narzekań na działanie tunerów - słaba jakość obrazu SD, wolny start, wolne przełaczanie kanałów, częste zwisy.
Czy możecie użytkownicy 6201 i przy okazji PVRa opisać jak sie one sprawują obecnie? Kupować lepszy tuner za min ok.1kPLN chyba nie ma sensu, dlatego myślę o wymianie dzierżawionego mediasata. Koszty +5PLN/m-c i do tego któyś z kanałów HD trzeba by dodać.. TV HD1080 już jest :)
I jescze jedno - w specyfikacji 6201 mamy pare bajerów - USB, tuner DVB-T i Ethernet, niestety nieaktywne. Czy może spotkaliście gdzieś w necie soft alternatywny obsługujący dodatkowe funkcje? Obawiam się że C+ tej przyjemności nam szybko nie sprawi.

Pozdrawiam
 

Lech

New member
Bez reklam
Michup napisał:
TV HD1080 już jest :)Pozdrawiam

Stary dekoder to już historia. Jeżeli masz dobry TV to wymień tuner na nowy HD z dzierżawy. Gdyby Ci się ten dzierżawiony niespodobał z czasem kupisz inny.
 

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
...

Witam

Kilka dni temu wymienilem albo zakupilem HD 6201 - 480 zl z przesylka za pobraniem i sprawdzeniem. Z tego co wiem 7201 mozna juz kupic za 700 zl z przesylka.
Jesli chodzi o sama pracem potwierdzam start trwa okolo 20-30 sekund, w sumie nie wazne bo nie wylacza sie go co kilka minut, przelaczanie kanalow w sumie wolne w porownaniu do fergusona ale tragedii nie ma. Jakosc SD widac duze roznice miedzy programami 1, 2 C+ czy tragiczne wrecz HBO i AXN ale za to jakosc HD jest rewelacyjna. Dodatkowo trzeba wspomniec o zapowiedzianych zmianach na transponderach i przejsciu na DVB-S2 przez C+ wiec jakosc HD powinna (nie musi :)) sie poprawic i mzoe SD przez mniejsze upakowanie rowniez. Mialem poczatkowo problemy z dzwiekiem po HDMI ale podlaczylem analogowo i problem zniknal.
Generalnie polecam ja wolalem kupic na wlasnosc 6201 (sprzedlaem swojego ferdka za 250 zl i dolozylem reszte), nie chcialem 7201 bo po pierwsze nie mam przystosowanej instalacji do tego a po drugie na nagrywaniu mi az tak nie zalezy, HBO digital wykupowal tez nie bede wiec PVR az tak nie potrzebny.

Pozdrawiam
 

adrian1990_02

New member
FredzioPL napisał:
Z tego co wiem 7201 mozna juz kupic za 700 zl z przesylka.
tak tanio tego dekodera chyba nie da się zakupic... jego koszt to chyba 1100 zł

ja wymieniłem na C+ HD i jestem zadowolony jak narazie
 
Ostatnia edycja:

FredzioPL

Klub HDTV.com.pl
vip
...

Gwarantuje ci ze sie da ;) nawet przez allegro, ostatnio jak kupowalem swojego 6201 moglem 7201 kupic za 750 z przesylka, teraz jest jeszcze lepiej.
Dla podpowiedzi powiem zebys poszukal w ogloszeniach na forum LAKI ;)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry