C+.Przedłużać teraz czy czekać na nową ofertę?

d@miano

New member
Kończy mi się umowa z Cyfrą+ (31.01) i zastanawiam się czy przedłużać ją teraz czy poczekać aż wejdzie nowa ofertą po połączeniu z "n"? Gadałem z Dziewczyną z C+ i mówiła, że zawsze oferta Świąteczna-Bożonarodzeniowa schodzi im pod koniec stycznia a z racji tego, że Święta Wielkanocne są w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo pod koniec marca oferta powinna się pojawić już w lutym.
Raczej na bank będzie to propozycja NC+ i dlatego zastanawiam się czy będzie lepiej czy brać to co dają teraz czyli: CANAL+ OPTIMUM HD+MULTIROOM za 77zł. na 18 miesięcy? (czyli pakiet, który mam obecnie) Słyszał ktoś coś może na ten temat???
 

Lemil

Banned
Nie przedłużać teraz żadnej umowy!!! Wchodzi NTC i to jest jedyna szansa, że się coś zmieni na lepsze. Platformy satelitarne robiły co chciały. Ceny brali z księżyca. Kanały były od bani, treść to reklamy, reklamy reklam i powtórki reklam reklam. Filmy każdy oglądał już 5 razy jeszcze zanim ściągnął je z netu. Meczów polskiej reprezentacji nie pokazywali, bo im pieniądze już dawno uderzyły do głowy.

No ale w końcu w tym roku wyłączą analog i tych kanałów za darmo będzie wszędzie dużo, dużo więcej, więc bez jakiegokolwiek abonamentu da się wytrzymać!

Dodam jeszcze, że wchodzi Discovery HD. Ale co z tego?! Taka Cyfra tego nie ma i u nich Discovery jest SD i na dodatek w rozdzielczości 544x576!!! Mydło i rozmyty obraz, który wygląda tak, jak u krótkowidzów lub dalekowidzów, którzy zgubili okulary! I za to trzeba płacić, za te powtórki, reklamy i rozmyty obraz!

Ja czekam. Wysyłam wypowiedzenie umowy. Jak będzie normalna oferta = ciekawe kanały w dobrej cenie i dobrej jakości (sprawdzę u kumpla, który jest uziemiony jeszcze na rok), to może coś wezmę.

A jak oferta będzie taka kaszaniasta jak teraz, to telewizja naziemna za darmo i kanały FTA z satelity. Przede wszystkim niemieckie HD, które są w bardzo dobrej jakości i za darmo!
 

d@miano

New member
Faktycznie słaba jest ta aktualna oferta już nawet nie pod względem kanałów, bo tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, ale CENY! Przesadzają z nią i to konkretnie! Co do reklam i filmowych "HITÓW" to niestety prawdą jest to co piszesz...Faktycznie skłaniam się póki co, żeby złożyć wypowiedzenie i zobaczymy... Najlepiej byłoby, żeby ta nowa oferta weszła jak najszybciej ;)
Nie ukrywam, że chciałbym załatwić tą kwestię i mieć spokój na kolejne kilkanaście miesięcy. Nikt nic więcej nie słyszał w kwestii nowej oferty i pakietów programowych???
 

Lemil

Banned
No cóż, "stare" pakiety były robione na zasadzie
"jak najmniej, za jak największą kasę." W praktyce wygląda to w ten sposób, że w najtańszym pakiecie do oglądania nadaje się praktycznie wyłącznie tylko to, co jest w darmowej naziemnej i właściwie statystyki pokazują, że najczęściej to się ogląda. Droższe pakiety są zrobione tak, że jest jeden lub dwa kanały - magnesy, a reszta to bezwartościowe śmieci.

Zwracam uwagę na to, że jeśli się podliczy statystyki oglądalności kanałów, to TVP1 i TVP2 wraz z TVN i Polsatem dają ponad 50% oglądalności! Wynika z tego, że w praktyce ponad 50% ceny za abonament dla platform cyfrowych za najtańsze pakiety płacimy za programy dostępne za darmo w telewizji naziemnej!!!

Z tego wynika, że tak naprawdę ceny pakietów są zawyżane. I tak pakiety najtańsze powinny być tańsze co najmniej o połowę! Weźmy przykład Cyfry. Skoro najtańszy pakiet kosztuje 19zł. to tak naprawdę skoro ponad 50% czasu spędzamy przed telewizorem oglądając TVP1 TVP2 Polsat i TVN, to cena tego pakietu po odliczeniu haraczu za kanały darmowe i najczęściej oglądane powinna (skoro cena wynosi 19zł. a więcej niż połowa jest za darmo w naziemnej, to odejmujemy więcej niż połowę czyli 10zł.) wynosić maksymalnie 9zł.!!!

Z kolei każdy kolejny pakiet powinien być tańszy o 10zł. czyli np. kompakt HD zamiast kosztować 52zł. powinien kosztować 42zł. Natomiast canal+ start HD zamiast 56zł. powinien kosztować 46zł. I tak dalej, i tak dalej.

Pamiętajcie! 10zł. w cenie abonamentu w ofercie za pakiet platformy cyfrowe liczą wam za kanały dostępne za darmo!!!

Dlaczego takie liczby? Oglądalność w styczniu:
TVP1 14,5%
TVP2 11,4%
Polsat 13,3%
TVN 12,3%

W sumie 51,5%!!!
 

d@miano

New member
Aż tak dokładnie w statystyki nie zaglądam ;)
Pytanie tylko czy jak wejdzie oferta Cyfry z n to będą jakieś dobre promocje?
Z tego co czytam w necie to raczej na spadek cen nie ma co liczyć a wręcz przeciwnie z tym, że to tyczy się głównie pakietów premium, które zawsze były drogie. Dla mnie prócz wspomnianych TVP1,2, POLSAT i TVN w sumie liczy się tylko SPORT NA ŻYWO i ewentualnie jakiś kanał muzyczny czy przyrodniczy. Aha.. zapomniał bym o NAJWAŻNIEJSZYM Mini Mini ;)
Ceny podnieśli w sumie już teraz, bo za pakiet C+ OPTIMUM HD z MULTIROOM płacę 67zł. a teraz wołają 77zł. stąd moje wątpliwości...
 

Lemil

Banned
A ja zaglądam w statystyki. Konkurencja podaje, cóż za zbieg okoliczności... że obecnie TVP1 i 2 razem z TVN i Polsatem mają 49%, a przed rokiem miały 54% oglądalności. Ale to niczego nie zmienia.

Przede wszystkim jest za drogo o te co najmniej 10zł. Jeśli się doda wszystkie inne kanały dostępne z satelity FTA, resztę szmelcu dostępną naziemnie za darmo czyli te wszystkie telewizje umapa umpa typu Polo czy jak im tam, TV Puls, TVP Historia,TVP Kultura, czyli wszystko co jest dostępne bez abonamentu, to okaże się, że ceny za pakiety są zawyżona jeszcze więcej niż o 10zł.

Pomijając, że w ogóle ceny w platformach i kablówkach są zawyżone.

Ja w ogóle zauważam taką tendencję, że ludzie rezygnują z platform cyfrowych i kablówek na rzecz kanałów darmowych. Następuje przede wszystkim znudzenie. A poza tym oczywista sprawa to reklamy, powtórki i powtórki w kółko Macieju to samo.

Telewizja nikomu nie jest potrzebna do życia. A już płatna telewizja zupełnie nikomu.

Jak ktoś chce płacić za oglądanie reklam, to niech płaci.

A jak platformy i kablówki będą tak pazerne i głupie, żeby windować ceny w kosmos, to niech się liczą, że wkrótce same się będą w kosmos musiały wystrzelić, bo nikt ich nie będzie oglądał.

Nie za takie pieniądze i nie z taką ilością reklam i powtórek.
 

bobiwr

New member
... Przede wszystkim jest za drogo o te co najmniej 10zł...
Jeśli się doda wszystkie inne kanały dostępne z satelity FTA ... to okaże się, że ceny za pakiety są zawyżona jeszcze więcej niż o 10zł.
Pomijając, że w ogóle ceny w platformach i kablówkach są zawyżone...
Telewizja nikomu nie jest potrzebna do życia. A już płatna telewizja zupełnie nikomu...
...A jak platformy i kablówki będą tak pazerne i głupie ... same się będą w kosmos musiały wystrzelić, bo nikt ich nie będzie oglądał.
Brawo! - Tylko się dziwię - co kolega robi na tym forum?!
Wada tego rozumowania jest mała, ale dotkliwa:
- dvb-t oferuje jak na razie 2 kanały HD. platformy satelitarne kilkadziesiąt. Nie po to kupujemy odbiorniki HD, aby od czasu do czasu oglądnąć coś z odtwarzacza. A fakt zapotrzebowania na sport HD? Żeby mieć co oglądać w akceptowalnej rozdzielczości jestem zdany na satelitę. Jestem tego świadom. Oni tez to wiedzą! W moim środowisku nikt nie rezygnuje z platform cyfrowych. Wręcz przeciwnie. Ale nie uzurpuje sobie prawa do uogólniania na poziomie GUS. Post kolegi to czyste pieniactwo.
 

Lemil

Banned
Brawo! - Tylko się dziwię - co kolega robi na tym forum?!
Wada tego rozumowania jest mała, ale dotkliwa:
- dvb-t oferuje jak na razie 2 kanały HD. platformy satelitarne kilkadziesiąt. Nie po to kupujemy odbiorniki HD, aby od czasu do czasu oglądnąć coś z odtwarzacza. A fakt zapotrzebowania na sport HD? Żeby mieć co oglądać w akceptowalnej rozdzielczości jestem zdany na satelitę. Jestem tego świadom. Oni tez to wiedzą! W moim środowisku nikt nie rezygnuje z platform cyfrowych. Wręcz przeciwnie. Ale nie uzurpuje sobie prawa do uogólniania na poziomie GUS. Post kolegi to czyste pieniactwo.
Pieniactwo? Może warto zapoznać się z definicją pieniacza?

Ze swojej strony dodam, że kolega zdaje się być adwokatem platform sat. lub ma przymus oglądania telewizji.

Z pozycji posiadacza naprawdę porządnego zestawu tv/wideo mogę stwierdzić,że argument oglądania kanałów HD jest co najmniej wątpliwy. Problemem jest ich jakość. Najczęściej bardzo mizerna.
 

Lemil

Banned
Wtrącę jeszcze trzy grosze na temat kanałów HD.

Sport HD? Przykładowo praktycznie całe igrzyska olimpijskie w Londynie były zrealizowane kamerami SD!!! Niemal wszystkie wyścigi są robione w SD. Turnieje tenisowe to samo. Upscal z SD!

A inne kanały? A przykładowo ktoś wie, że Drużyna Pierścienia z niedawna w TVN HD (HD hahaha!) był w 576i?

Nie zdajesz sobie nawet sprawy, że patrząc na znaczek HD oglądasz zwykłe SD udające HD. Cały wic polega na dodaniu loga HD.

Wszyscy co plotą o kanałach HD nawet nie wiedzą na co patrzą. Ale takie rzeczy tylko wśród dyletantów przejdą bez echa...
 
Do góry