C 6500 ustawienia napisów

neonAPSC

New member
Witam serdecznie,

Posiadam Samsunga 40C6500 z telewizorka jestem bardzo zadowolony, będąc laikiem posiadam jeden problem, podpinam do niego dysk 500GB pod usb- widzi wszystkie filmy i napisy, filmy .avi napisy w formacie .txt, odtwarza je..tylko że nie ma polskich czcionek. Czy jest to wina tv - muszę jakoś soft zaktualizować, formatu plików - musi być jakiś inny z napisami, czy muszę jakoś wgrać napisy w film? jeżeli tak, to w jaki sposób?

Z góry dziękuję za całą pomoc i uwagę.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Witam serdecznie,

Posiadam Samsunga 40C6500 z telewizorka jestem bardzo zadowolony, będąc laikiem posiadam jeden problem, podpinam do niego dysk 500GB pod usb- widzi wszystkie filmy i napisy, filmy .avi napisy w formacie .txt, odtwarza je..tylko że nie ma polskich czcionek. Czy jest to wina tv - muszę jakoś soft zaktualizować, formatu plików - musi być jakiś inny z napisami, czy muszę jakoś wgrać napisy w film? jeżeli tak, to w jaki sposób?

Z góry dziękuję za całą pomoc i uwagę.

Po pierwsze napisy sa w formacie SRT nie czyta TXT ,aby byly polskie napisy wchodzisz w czasie ogladania filmu w tools i wybierasz kodowanie wybierasz europa srodkowa i po problemie.Pozdrawiam .
 

neonAPSC

New member
aby byly polskie napisy wchodzisz w czasie ogladania filmu w tools i wybierasz kodowanie wybierasz europa srodkowa i po problemie.Pozdrawiam .

Taki banał, ale nie zauważyłem wcześniej, działa, dziękuję serdecznie.


no to dziwne, bo u mnie czyta txt bez problemu...

Z tym jest dziwnie, napiprojekt sciąga napisy .txt, w niektórych przypadkach czyta bezproblemowo, czasami nie widzi ich nic a nic.

Najlepiej, że jedne napisy czytał .txt, zmieniłem do .srt bo myślałem, że to naprawi polskie znaki, później znowy sciągnąłem te same .txt i już ich nie czyta
 

Korniszon

New member
Przepraszam, że się podpinam- proszę mi napisac jak dodać napisy (plik SRT)do flimu.
Plik 1280X720 mkv .
Drugi film mam taki sam tylko jest LEKTOR (SAMPLE) - w jaki sposób go doadać.
Oba filmy chcę nagrać na płyt DVD format AVCHD.
Dziekuję i pozdrawiam
 
Do góry