byl u mnie serwis philipsa

jacko58

New member
wlasnie byl u mnie serwis philipsa w zwaisku z dziwnym smuzeniem plazmy 9967d 42 cale chodzilo o dziwne rozchodzenie sie konturow np twarzy robi sie dziwny efekt
serwisant twierdzil ze to wina zrodla odrazu jak weszedl do chaty do mnie i polecil mi odtwazacz philipsa 9000s twierdzac ze jest to jeden z tanszych dvd co skaluje na wyzsza rozdzielczisc
ja mu mowie ze mam dvd yamaha jak i taki zwykly manta i zawsze jest ten sam efekt smuzenia
postanowil mi udowodnic ze plazma jest 100% ok tylko aby plazma o tej rozdzialce hd odbierala dobrze musie miec dobre zrudlo w przeciwnym razie podczs skalownai na inna rozdizlke tak sie bedzie robic
zrobil prosty trick mianowicie przelaczyl moje dvd na ntsc zmiejszajac ilosc lini o polowe tak by sygnal byl odpowiedni do tej plazmy czyli zmiejszyl o polowe i nagle smuzenie zniklo calkowicie zadnego problemu
wychodzac dodal jescze ze tv za kilkanascie tysiecy pokaze kazda prawde nawet te najgorsza
bylem zdziwiony ale na nastepny dzien udalo mi sie na chile pozyczyc z zaprzyjaznionego sklepu dvd philipsa 9000s i patrze obraz jak zyleta zadnego smuzenia porostu ideal
pozostalo nic tylko dozbierac kasy i leciec po nowe dvd
 

jacko58

New member
dvd s657 akurat na sprzedaz

super stan gwarancja kupiony pare mc tamu chyba ze 4 malo go uzywam bo mam 2 inne naprawde super sprzet polecam
jak cos to mozna nawet odebrac osobiscie
jak nie to i tak go polecam dobra jakosc ale minusem jest to ze jest bardzo mulowaty
 

magik

New member
Dzięki :)
Ale właśnie chciałbym uniknąć zakupu sprzętu, który na plazmach i LCD może niezbyt super działać....
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@ jacko58

Ten DVD (Philips 9000s) możesz trafić na Allegro już za 8-9 stówek z prywatnego importu z Germanii. ja tak kupiłem za 850 pln nówkę sztuke z wszystkimi kabelkami i nawet instrukcją po polsku.
Obraz jest naprawdę żyleciasty !
Co prawda ma dosyć wolna szufladę i nie odtwarza DVD-Audio ale do obrazu podanego po HDMI nie można mieć zastrzeżeń.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
jacko58 napisał:
....zrobil prosty trick mianowicie przelaczyl moje dvd na ntsc zmiejszajac ilosc lini o polowe tak by sygnal byl odpowiedni do tej plazmy czyli zmiejszyl o polowe i nagle smuzenie zniklo calkowicie zadnego problemu
wychodzac dodal jescze ze tv za kilkanascie tysiecy pokaze kazda prawde nawet te najgorsza......
Ze smutkiem czytam "takie rzeczy" (nie pierwszy raz).
Właśnie serwisant udowodnił, że kolejna plazma (sprzedawana u nas=PAL), ma mało wspólnego z tym systemem (robiona pod NTSC, zas PAL to "proteza").:(
 
Do góry