Buzz Quiz - jaką wersję wybrać?

Buzz Quiz - jaką wersję wybrać?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

Masta_J

Active member
Bez reklam
Panowie niektórzy z Was z tego co wiem posiadają w swojej kolekcji Buzz Quiz'a.
Postanowiłem zakupić tą pozycję lecz mam problem z wyborem jak w temacie.

Z tego co się orientuję istnieją obecnie 4 wersje tej gry (oczywiście w języku polskim):

1. Buzz Quiz TV
2. Buzz Quiz TV Edycja Specjalna
3. Buzz Quiz Polskie Łamigłówki
4. Buzz Quiz Świat Quizów

Polskie zagadki jakoś mnie nie interesują więc tak naprawdę zostaje mi do wyboru Special Edition albo Quiz World.
Quiz World to edycja nowsza ale ma niby sporo mniej pytań niż BQ SE.

Co byście polecili początkującemu quizowiczowi?

Dziękuję bardzo i pozdrawiam,
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Ja mam "Buzz Quiz TV Edycja Specjalna" i gra bardzo fajna, idealna na imprezy. Serdecznie polecam. Co do najnowszej edycji to warto ją kupić bo jest ona już naprawdę usprawniona, prowadzący nie zwraca się bezimiennie do graczy, a i oprawa gry troszkę fajniejsza. W PSX Extreme była recenzja i zachwalali tę edycje mówiąc, że tak powinny wyglądać poprzednie :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dziękuję Ci bardzo gadulinho, rozumiem, że głosujesz za Światem Quizów.
Jako, że jesteś od teraz dla mnie specem w tej dziedzinie to zadam Ci jeszce pytanie: orientujesz się może jak jest z DLC dla tego tytułu z PSN po polsku?

Dzięki raz jeszcze i pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
O, czyli robi się całkiem ciekawie, każdy taki zestaw dodatkowych pytań to 500 nowych zagadek.
Muszę w takim razie przesmarować przez PSNa pod tym kątem i sprawdzić jeszcze ceny tych DLC bo już sama gra na dzień dobry tania nie jest (buzzery też swoje kosztują).

Dziękuję Ci raz jeszcze i pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Czy ta Special Edition zatem różni się od NIE Special Edition tym, że z SE dostajesz te dwa DLC w cenie gry?

Dziękuję i pozdrawiam,
 

gadulinho

New member
Bez reklam
Tak, w cenie gry SE są już 2 dodatki (safari i quiz o grach). W innych wersjach nie ma DLC (nie wiem jak z najnowszą grą, ale chyba też nic nie ma, bo nie widziałem takiej informacji na opakowaniu gry).

P.S. Zagłosowałem w ankiecie na Świat Quizów. Dodatki do SE (Safari - pytania o zwierzątka w Afryce, co jedzą, jakie są pod ochroną, jak długo słonica jest w ciąży itd. Quiz o grach - dość trudny, ja mało co wiem :mrgreen: a znajomi jak przychodza nie chcą tych pytań bo już zupełnie nic nie wiedzą) raczej nie warte zakupu i wybrałbym nowszą, lepszą gre czyli Świat Quizów.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
Ok, dziękuję bardzo.
Pewnie w Quiz World nie ma DLC a więc jak sobie na szybko przeliczyłem przy 6 obecnie dostępnych DLC każdy po 29 zł to trzeba szykować następne 174 zł - na szczęście można to rozłożyć na raty :grin:

Pozdrawiam,
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Dodatki w sklepie są po 18 zł i 29 zł, ten NG o Afryce jak piszesz może być ciekawy, jeśli o grach jest trudny to dobrze wiedzieć, dla mnie raczej odpada jeszcze quiz o horrorach bo nie lubuję się w takowych.
Zostają więc jeszcze komedie, filmy science fiction i drugi z serii NG jakiś podwodny quiz.

Orientujesz się czy Polskie Łamigłówki to jest w stylu bardziej Quiz TV czy Quiz World?

Dzięki i pozdrawiam,
 

jery--

New member
Bez reklam
Witam,
Ja mam zarówno Quiz TV Special Edition jak i Świat Quizów.
Zdecydowanie polecam Świat Quizów! Jest dużo bardziej dopracowany. Odkąd jest u nas w domu ani razu nie zagraliśmy Quiz TV.
Takie podstawowe różnice na korzyść tego nowszego to:
-wiele nowych trybów rozgrywki
-wiele nowych konkurencji
-wiele nowych kategorii
-wirtualne nagrody:smile: (można ściągnąć do PS HOME)
-rozgrywka przez neta do 8 osób (w Quiz TV 1 na 1)
-wyzwania przez internet
-nowe postacie do wyboru
Poziom trudności pytań jest zróżnicowany, ale raczej ukierunkowany na młodzież, nawet kategorie typu: "Poważna nauka"
Special Edition ma tą zaletę (oprócz tego co pisał gadulinho), że jest w fajnym dużym pudełku. Od zwykłego wydania różni się właśnie pudełkiem i tymi 2 dodatkami. Łatwo się ten zestaw składa i rozkłada. Buzzery nie walają się po pokoju;-).
Polskich Łamigłówek nie mam, ale obiło mi się o uszy że są w stylu Quiz TV. Jeśli tak to dla samych pytań nie warto ich kupować.

Mam też pytanie: czy dodatki ze sklepu są zlokalizowane? Miałem ochotę coś dokupić, ale nie jestem pewien.
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Cześć jery--!
Dzięki za opinię!

Według tego linka, który dał gadulinho
BUZZ!? - Przeglądaj pakiety quizu

Te 6 raczej jest po polsku a na pewno te ze Speciala czyli Safari i Gry.
Jak sobie zmienisz język na tej stronie, wybierzesz inny kraj to w zależności od tego co wybierzesz pojawia się większa liczba quizów dla innych języków.

Czy mając Quiz World da się tylko zasysnąć same pytania z polskich łamigłówek czy trzeba się męczyć z tą starszą edycją jako całością?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
Tego nie wiem, jak pisałem nie mam Polskich Łamigłówek. Nie próbowałem też tego z tymi dwoma dodatkami z Quiz TV S.E. Są one na tej samej płycie co podstawowa gra i ładują się razem z nią.
Dzięki za odpowiedź związaną z dodatkami.

Pozdrawiam
 

koprus

New member
niech mi ktoś powie co takiego "polskiego" jest w buzzie "polskie łamigłówki" bo ja tam oprócz flagi i krawata nic nie widze

edit.

mam 2 pierwsze części i pytania ogólnie są z "dupy wzięte" - tzn poziom trudności jest wysoki. O wiele fajniej gra się w quizy utworzone przez użytkowników.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
(...)
Special Edition ma tą zaletę (oprócz tego co pisał gadulinho), że jest w fajnym dużym pudełku. Od zwykłego wydania różni się właśnie pudełkiem i tymi 2 dodatkami. Łatwo się ten zestaw składa i rozkłada. Buzzery nie walają się po pokoju;-).
(...)
W Quiz World jest fajny duży worek na buzzery (chociaż w instrukcji jest napisane, że to worek na losy :hmm: ).
Pudełko zaś jest bardzo fajne i poręczne, tam też można zabawki pochować.

Pozdrawiam,
 

jery--

New member
Bez reklam
W Quiz World jest fajny duży worek na buzzery (chociaż w instrukcji jest napisane, że to worek na losy :hmm: ).
Pudełko zaś jest bardzo fajne i poręczne, tam też można zabawki pochować.

Pozdrawiam,
A to nie wiedziałem. Ja kupowałem wydanie z samą płytą (117 zł), Buzzery miałem z Quiz TV.
Ale o jakie losy chodzi :D ?

Pozdrawiam
 

zieloony

New member
Kupiłem kilka dni temu Buzz Quiz World (przyjechała rodzinka na ferie).
Normalnie świetna zabawa.
Wiek graczy od 10 do prawie 50 i tyle śmiania, że nie wiem (super zabawa)

Cała oprawa gry super.
Polecam
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
A to nie wiedziałem. Ja kupowałem wydanie z samą płytą (117 zł), Buzzery miałem z Quiz TV.
Ale o jakie losy chodzi :D ?

Pozdrawiam
No to ja się pytam o jakie losy chodzi :D ?

Ale doszedłem do tego, po prostu jakaś zdolniacha zabrała się za tłumaczenie i z angielskiego "One drawstring bag" czyli torebki/woreczka zamykanych na górze sznurkiem mamy:

buzz007.jpg


Sam 'woreczek do losów' :bober: wygląda tak:

buzz003.jpg


Pudełko wygląda natomiast w ten sposób:

buzz006.jpg


buzz012.jpg


Moim zdaniem wszystko jest bardzo zgrabne.

Pozdrawiam,
 
Do góry