Burzenie ścian

rabit

Active member
Bez reklam
Witajcie!
Mam nie lada problem.
Chciałbym dobrze żyć z sąsiadami, więc mam nadzieję że mi pomożecie i uda się jakoś wymyślić sposób na oddzielenie pokoju audio od innych. Arming masz taki piec w bloku więc myślę że jakoś sobie z tym radzisz? Ja myślałem o podłodze pływającej na: PAROC SSB 1 - Paroc.pl , do tego wykonać dodatkową ściankę gipsowo-kartonową przed główną ścianą o grubości 10 cm wełny plus podwójna płyta. Miejsca jest dość więc co do tego nie ma problemu. Na sufit myślę również dać wełnę i GK. A może coś innego będzie lepsze? Prace mam zamiar zacząć w wakacje więc jest jeszcze czas.

A tak przy okazji Wszystkiego Najlepszego z okazji Świąt Bożego Narodzenia :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja mam w jednym mieszkaniu taki sufit wyciszany, no i powiem ze tak sobie.
Cos tam daje, ale ilość pracy była niewspolmierna do efektu.
Na jednej stronce gość wyciszal sobie pokoj, znajde to Ci wkleje linka. Fachowo to zrobil.
Najgorsze ze w tych nowych blokach, to jest dramat. Slychac nawet jak ktoś w kiblu siedzi, dosłownie. Najlepsze sa stare bloki, lata 60-80. Grube mury, akustyka lepsza, no i sąsiedzi starsi, sila rzeczy mniej slysza :D
 
Ostatnia edycja:

prezy

New member
Bez reklam
Nie ważne jak się wyizolujesz i tak sąsiad będzie coś słyszał.
Pomysł masz ok, ale pytanie czy warto aż tak inwestować, gdy nie wygłuszysz tego całkowicie.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Zawsze to lepsze niż nic. Parę dB a już człowiek lepiej się czuje :) Szczególnie że i tak muszę zrobić przeróbkę w domu :)

A i najważniejsze. Chodzi tylko o boczne dwie ściany bo mieszkam w tzw. "szeregowcu".
 
Ostatnia edycja:
Bloki to przekleństwo.
Zbrojenie płyt betonowych niesie jak struny.
Podłoga pływająca coś tam u mnie dała (zielony wyciszacz+2mm korek+panele).
Pojedyńcza płyta G-K to za mało - 2 warstwy na zakładkę to minimum. Trzeba pamiętać o izolacji szkieletu od podłoża (guma itd).
Pokoik Elberotha (dystrybutor drogich klocków):
Elberoth's Audio Nirvana - Hi-End - Audiostereo.pl
Niestety bezpośredni link do budowy pokoju odsłuchowego nie działa...
 
Do góry